Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gradinita germana, sector 3, Era Kinderland


14 raspunsuri la acest subiect

#1
roditusi

roditusi
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 19 octombrie 2009 - 19:26

Buna ziua,

Sunt o mamica care si-a inscris copilul la aceasta gradinita si sunt foarte multumita de ea de aceea scriu pentru mamicile interesate de limba germana. Gradinita este noua de aceea nu e prea cunoscuta.Este pe strada Dristorului, nr. 67, sector 3. Personalul este foarte calificat , nu am nimic de reprosat. Am vizitat mai multe gradinite si m-am oprit aici la Era Kinderland. Are mai multe variante de program, program scurt fara masa, program scurt cu masa, program prelungit pana la ora 18. Mancarea este foarte buna.De asemenea are si after school. Gradinita pregateste copiii pentru scoala germana.

Numai bine!
rodi


#2
cami78alex

cami78alex
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 decembrie 2009 - 01:50

Buna seara,

Am o fetita de 3 ani si 7 luni pe care as dori sa o duc la o gradinita germana, asa ca am fost sa vad gradinita Era Kinderland din sectorul 3 si am fost placut impresionata. Mi-au placut locatia(spatiu foarte generos), personalul si oferta. Era foarte ok! Vreau sa-mi dau fetita mai departe la Goethe sa invete cat mai bine limba germana si am inteles ca aceasta gradinita ii pregateste pentru admitere. O voi duce din ianuarie.

Multumesc, Cami

#3
cristina_florea

cristina_florea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 21 februarie 2010 - 19:43

Puteti sa dati mai mult informatii despre gradinita?

Cati copii au dat examen si cati au intrat la Goethe anul trecut?

Se vorbeste numai in germana?

Si nu in ultimul rand tarife.





Multumesc





cristina

cu Andreea(22.03.99)si Alexandra(18.09.07)

Poze

#4
nico_rrr

nico_rrr
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 29 aprilie 2010 - 17:04

roditusi ,spune-mi te rog daca copilul tau a inceput sa vorbeasca germana sau este la stadiul de a intelege doar? Ce varsa are copilul?

#5
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 03 mai 2010 - 22:39

Nu cred ca au apucat sa intre la Goethe pt ca gradinita pare noua ... Eu trec in fiecare zi pe langa ea (cu troleibuzul), si am impresia ca este destul de noua.



Chiar sunt curioasa de impresii ... reale :))



Boghi



mai lucreaza cineva goblen?

... e mai simplu decat crezi ...

#6
roditusi

roditusi
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 19:29

copilul meu a fost in grupa mijlocie si acum se pregateste pentru a intra la Goethe. dupa primul an petrecut intr-o alta gradinita particulara de germana copilul meu nu stia nimic.Cand a venit aici la Era Kinderland si l-au testat ne-au comunicat ca nu stie mai nimic. Acum dupa un an poate sa converseze in germana.eu sunt foarte multumita de aceasta gradinita din toate punctele de vedere: curatenie, joaca, educatie, mancare, personal.nu vreau sa ma laud dar ca o paranteza vreau sa va zic ca atunci cand o luam seara de la gradi abia reusim sa o luam iar cand plecat in vacanta a zis ca o sa-i fie dor de gradi.in vacanta dupa ce a ascultat CD-ul dat de gradinita pentru a repeta povestile invatate si a auzit vocea educatoarei a zis imediat ca e dor de gradi, de educatoare si a stat nemiscata pana s-au terminat povestile.

sanatate,

#7
rontzana

rontzana
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 09 aprilie 2012 - 19:33

Buna ziua
si eu intentionez sa imi inscriu copilul din toamna la gradinita si aceasta mi s-a parut ok la prima vedere.
M-ar ajuta mult niste impresii ale unor parinti care au deja copii inscrisi.
Va multumesc mult si astept cu nerabdare raspunsuri

#8
Porumbita

Porumbita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.341 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 12:11

e ciudat ca au scris doar persoane cu 1-2 postari pe forum

#9
sophia33

sophia33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 13:02

deodata au aparut niste nou venite care lauda o gradinita...ce ma mai enerveaza cand suntem luati de fraieri :(. aveti putina decenta si respect si faceti reclama pe fata...

#10
rontzana

rontzana
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 14:53

buna ziua,
e adevarat ca mesajul precedent a fost prima mea postare pe acest forum, dar nu imi dau seama de ce constituie o problema. Pur si simplu am vrut sa aflu mai multe date despre aceasta gradinita. Dupa ce am vazut mai mult de zece gradinite din zona, m-am oprit la aceasta. Am vizitat-o, am vorbit cu directoarea, dar din pacate nu am putut cunoaste educatoarea care va prelua grupa mica din toamna, fiind in concediu de crestere a copilului . De aceea , daca poate cineva sa imi ofere date despre felul in care se poarta cu copii, care e atmosfera, i-as fi recunoscatoare.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -