Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Primul an de scoala 2010-2011-clasa I (5)


293 raspunsuri la acest subiect

#21
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 13 ianuarie 2011 - 17:52

Am avut foarte mari emotii ieri de cum se va descurca, mai ales dupa ce am vazut subiectele care aparusera pe site.
Alex citeste cursiv, i se pare usor la scoala, doar ca e foarte distrat si foarte activ, vrea totul sa faca repede, se grabeste.
In vacanta il trimitem la tabara de schi, abia asteapta. De stiut stie sa schieze bine, mai ales ca de sarbatori 2 saptamani numai asta a si facut.


Alina,

Alexandru Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

#22
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 13 ianuarie 2011 - 18:08

al meu zice ca e mai usor la scoala decat la gradi [:D] dar cu cititul sta rau de tot... sau cel putin asa mi se pare mie.
De saptamana viitoare vom merge la tenis, noi nu prea avem optiuni de sport, a mai fost la patinaj in vacanta.
Sa vad cum ma descurc, tenisul este de la ora 17 si eu in mod normal nu ajung la ora aceea sa-l iau de la after. Sper sa reusesc sa plec mai devreme de la servici, pana gasesc pe cineva sa-l duca la tenis.
Tare rau e cand nu ai ajutor [bang]


Ingrid si Cristi 7 ani

#23
Anka74

Anka74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 658 mesaje

Postat 13 ianuarie 2011 - 23:55

Ingrid, ma bucur ca ati ales tenisul,pana la urma, sper sa ii placa si copilului! [flo]

#24
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 14 ianuarie 2011 - 12:37

sper si eu din tot sufletul sa-i placa (el e mai reticent la inceput la tot ce e nou).
Tot la Daimon mergem, unde am fost si la inot... oricum vom relua inotul, dar sa se mai incalzeasca afara (cred ca prin aprilie-mai)

Ingrid si Cristi 7 ani

#25
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 18 ianuarie 2011 - 11:28

Vali felicitari pentru rezultatul la test [flo].

La noi nu au anuntat nimic, nu vor fi alte teste.

Ingrid sper sa ii placa tenisul. Alex a facut o perioada, ii placea multa dar am renuntat caci era prea scump [q]. Cu ajutorul stiu cum e [bang]. Ieri cei de la after au ramas fara sofer si a trebuit ca fiecare parinte sa isi duca copilul personal acolo. Pe Alex la dus pana la urma o invatatoare. Mi-a parut asa de rau ca nu pot sa ajung eu.



Voi stiti cum se calculeaza mediile? Alex la cunoasterea mediului are acel I si 2 Fb. El spera ca mai ia un Fb saptamana asta. E suparat ca va avea media B desi l-am asigurat ca nu e nici o problema.



Chic Bebe – nma1 si nma2

Nico



#26
vali63

vali63

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 21 ianuarie 2011 - 12:21

Buna!
Sunt noua pe forum, am si eu un baietel in clasa 1. Ce reprezinta testarea unica pe scoala? Al meu a dat saptamana trecuta la matematica si miercuri la lb. romana si a luat 100pct. la ambele.
D-na le-a spus ca le trece nota in catalog, in rest care este scopul acestei testari?

#27
vali63

vali63

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 21 ianuarie 2011 - 13:12

Testele au fost de nivel mediu sub forma unor fise luate de pe didactic.ro, pe care copilul le stia, deoarece noi le mai scoatem saptamanal cateva fise la imprimanta. Acum d-na pregateste pe cei calificati (primi 5), pentru concurs (cred ca este prin martie)si le da suplimentar din "Gazeta matematica" si din culegere "Competenta si performanta, paralela 45", ceea ce nu prea ai convine lui, deoarece este cam comod, pierde timpul numai la jocuri pe calculator. Si la noi s-a dat o pretestate (pe caietul de teste) la fiecare materie inainte de testare unica.

#28
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 21 ianuarie 2011 - 17:24

al meu a luat "bine"... am fost marti la consultatii cu parintii si mi-a aratat doamna testul lui... greseli de neatentie
macar de-ar lua si la romana la fel ca e jale cu scrisul [:D]

Va pup

Ingrid si Cristi 7 ani

#29
vali63

vali63

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 14:41

Spuneti-mi va rog care sunt procedurile de retragere de la ora de religie, deoarece copilul este stresat de acest asa zis profesor. Se mai poate face cererea de retragere in sem II?

#30
Lala_D

Lala_D

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.313 mesaje

Postat 25 ianuarie 2011 - 15:36

Citat:
citat din mesajul lui vali63

Spuneti-mi va rog care sunt procedurile de retragere de la ora de religie, deoarece copilul este stresat de acest asa zis profesor. Se mai poate face cererea de retragere in sem II?


Nu, nu poti sa faci cererea in semestrul II.
Motivul este simplu are deja medie pe primul semestru si nu se poate incheia media generala.
Dar o poti face inainte de a incepe clasa a doua. Este o cerere facuta de parinte, depusa la secretariat in 2 exemplare, pe unul primesti viza.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -