Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Caricaturile


99 raspunsuri la acest subiect

#91
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 10:43

quote:
Originally posted by amuleta

Cind o pune urmatorul bomba in occident, o sa le dau cearsaful tau de explicatii vaduvelor, sa vad daca le tine de cald.



Serios ca nu te retzin,nu stiu de ce te-ai intors din drum.
Pina una alta cearsaful meu de explicatii reprezinta opinia care mi s-a cerut si despre care tu si altii nu stiu,dar normal ca explicatiile nu folosesc increzutzilor si celor care detzin adevarul absolut despre tot ce se intimpla in lume![xx(]
Dar le potzi oferi cearsaful cu care ma leaga sotul meu de calorifer,poate ala le tzine de cald ca e voluminos[:D]
Cum ziceam sau ziceai,drum bun[recevere]

-------------------------------------------
EL v-a orinduit voua religia pe care i-a prescris-o lui Noe,pe care ti-am revelat-o tie si am prescris-o pentru Avraam,Moise si Iisus:"Intemeiati religia si nu despartiti intru ea!"Li se pare prea mare politeistilor aceea la care tu ii chemi.Allah ii alege (pt. aceasta)pe aceea pe care EL voieste si ii calauzeste catre EL pe aceia care se caiesc.
(Coran 42:13)


#92
angelina

angelina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 12:06

Hannen[xx(][xx(] si dublu [xx(][xx(]

Doamne miluieste, Mohammed prinde peste! [alcool]

Si eu sunt una dintre detinatoarele adevarului absolut. Si atunci cand voi vrea sa ma caiesc si sa fiu cu adevarat dovedita intre ale credintei, voi trece la religia musulmana, ca nu mai merge!!
Ia uite in ce hal am ajuns noi crestinii, in speta ortodocsii, niste nedocumentati, intoleranti .... uite unde ne-a dus credinta noastra!

Asa ceva....[alcool]

"Our doubts are traitors, and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt."
-William Shakespeare

#93
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 12:46

quote:
Originally posted by angelina

Hannen[xx(][xx(] si dublu [xx(][xx(]

Doamne miluieste, Mohammed prinde peste! [alcool]

Si eu sunt una dintre detinatoarele adevarului absolut. Si atunci cand voi vrea sa ma caiesc si sa fiu cu adevarat dovedita intre ale credintei, voi trece la religia musulmana, ca nu mai merge!!
Ia uite in ce hal am ajuns noi crestinii, in speta ortodocsii, niste nedocumentati, intoleranti .... uite unde ne-a dus credinta noastra!

Asa ceva....[alcool]


Si cam ce anume ti-a provocat aceasta reactie?Si unde nu pui ca dublu!Vai ce m-a afectat!Sunt marcata pe vecie[:-)))][:-)))][:-)))]
Stii,asa se intimpla cind omul nu are nimic de zis,isi musca degetele de ciuda ,asa "traduc" eu reactia ta in dublu exemplar[:p]
Bye!!


-------------------------------------------
EL v-a orinduit voua religia pe care i-a prescris-o lui Noe,pe care ti-am revelat-o tie si am prescris-o pentru Avraam,Moise si Iisus:"Intemeiati religia si nu despartiti intru ea!"Li se pare prea mare politeistilor aceea la care tu ii chemi.Allah ii alege (pt. aceasta)pe aceea pe care EL voieste si ii calauzeste catre EL pe aceia care se caiesc.
(Coran 42:13)


#94
angelina

angelina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 17:06

Hannen, scumpa, asa sunt eu, mai ciudoasa!

Dar sa tii minte un lucru: nici nu trebuia sa te afecteze, pt ca nu are legatura cu tine, ci cu ceea ce ai scris tu acolo.
De fapt, nimic nu are legatura cu tine, doar tu iei tot neamul musulman in carca si te simti responsabila.
Ne-ai spus ceea ce aveai de spus cu privire la musulmanii moderati si pacifisti si cu asta cred eu, ca ti-ai indeplinit misiunea la topic-ul asta.

Restul se refera la partea radicala islamica.

cat despre cei care generalizeaza....asta nu vei putea schimba oricum...alte cuvinte sunt de prisos!

Un week-end placut tuturor!

"Our doubts are traitors, and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt."
-William Shakespeare

#95
fdoina

fdoina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 993 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 20:20

hihi, acum m-am prins io de ce atata lume ma antipatizeaza acut...La primul topic initiat de mine pe forum si eu vorbeam de bunicii nostri , care mureau pentru Cruce, Patrie si Rege...da, bei, danciachire, da nu puneau altora foc si nu aruncau in aer copii nevinovati.[alcool]
Pe mine m-a pus pe ganduri articolu ala cu Eurabia[:D]...

#96
amuleta

amuleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 25 februarie 2006 - 04:51

Alte atentate sinucigase:
http://apnews.myway..../D8FVNIF8B.html
Dupa cum se vede, e o lupta pentru putere camuflata sub motive religioase si care arata ca a negocia cu acesti oameni e o iluzie.

#97
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 25 februarie 2006 - 07:11

quote:
Originally posted by amuleta

Alte atentate sinucigase:
http://apnews.myway..../D8FVNIF8B.html
Dupa cum se vede, e o lupta pentru putere camuflata sub motive religioase si care arata ca a negocia cu acesti oameni e o iluzie.



nici macar nu e camuflata. scopul declarat al lumii arabe este raspandirea globala a islamului, cu forta. iar europenii sunt chiar inconstienti (cuvant bland) la faza asta cand cred ca pot face fatza pericolului astuia real cu discutii savante despre toleranta, globalism, si multiculturalism. caricatura fiind, mai nou, forma suprema de lupta defensiva. [:D]

#98
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 25 februarie 2006 - 10:23

Stati mai oameni linistiti nu mai credeti toate prostiile.Nu va islamizeaza nimeni cu forta.Pai ce altceva sa va spuna ca sa va sperie?[:D]


-------------------------------------------
EL v-a orinduit voua religia pe care i-a prescris-o lui Noe,pe care ti-am revelat-o tie si am prescris-o pentru Avraam,Moise si Iisus:"Intemeiati religia si nu despartiti intru ea!"Li se pare prea mare politeistilor aceea la care tu ii chemi.Allah ii alege (pt. aceasta)pe aceea pe care EL voieste si ii calauzeste catre EL pe aceia care se caiesc.
(Coran 42:13)


#99
amuleta

amuleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 25 februarie 2006 - 16:49

Un reportaj mai vechi :
http://www.pbs.org/w...k746/cover.html
Si o conferinta mai veche :
http://news.bbc.co.u...ope/3061833.stm
Sigur ca musulmanul obisnuit isi vede de treaba lui dar in acelasi timp, cei ce se instaleaza pe post de purtatori de cuvint sint niste extremisti. Cind au fost alegeri libere pentru palestinieni, pe cine au ales ? Tot un grup terorist sa-i conduca. Poate au facut-o de frica Israelului dar de fapt si-au dat singuri foc la valiza, pentru ca daca un grup accepta sa fie reprezentat de niste purtatori de bombe, atunci nimeni nu-l va lua in serios cind vorbeste despre pace. Zic liderii din Hamas : israel nu exista, noi nu-l recunoastem. Israelienii atunci le taie banii. Ce fac europenii ?
http://english.aljaz...9647F15ED77.htm
Unde sint natiile arabe sa le sara in ajutor cu bani ? Nuu, lasa-i pe fletii de europeni si americani sa vina cu bani, sa la salveze c... la "fratii" palestinieni. Asa facea si Ceausescu, de-l imprumuta cu banii pe criminalul ala de Arafat in timp ce noi tremuram iarna in casa de frig si stateam la cozi pentru lapte.
Asa ca problema cu turbanu si bomba e mult mai adinca decit o caricatura si pina cind musulmanii de rind n-o sa se revolte contra purtatorilor de cuvint si liderilor extremisti, o sa aiba asupra lor umbra proiectata de cei ce vorbesc si fac galagie in numele lor.
Pentru ca daca un musulman vine si incearca sa ma terorizeze pe mine, nu-mi pasa ca vecinul din satul lui e de fapt un tip cumsecade. Pentru mine, daca vecinul lui stia ca el e nebun dar nu a facut nimic sa-l opreasca, il pune automat si pe vecin in categoria celor in care nu pot avea incredere.



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -