Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pufi 2010 (193) - LMA Alexander! LMA Tomaca!


195 raspunsuri la acest subiect

#11
decenuela

decenuela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.003 mesaje

Postat 04 ianuarie 2011 - 21:27

MAI ERA UNA...



alicredo....dumnezeule....am citit si am ramas masca...ce sa zic fa ce-ti zice inima, intuitia..si doamne ajuta sa fie totul ok...si sa stati la pensie pe banca...la o tabla...

[pup] de la je si ji....sa te faci bine, mami



Mihaela, [mamica] de LUCA ... minunea de la miezul noptii...



Povestea unui...petrecaret



PENTRU MAMICI SI BEBICI...



JUCARII PENTRU PITICI...









N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



#12
haircut

haircut

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 04 ianuarie 2011 - 21:59

Seara buna!





Noi ne-am intors de la dr. Se pare ca iar are roseola[alcool](a mai facut acum 3 luni) e o alta tulpina de herpesvirus, nu 6 care da roseola clasica... azi i-am vazut burtica si spatele pline de bubite, am crezut ca-i rubeola ca n-a fost febra f mare, a mai facut un pic de febra si dupa ce au aparut primele bubite...in fine, guru zice ca e roseola si-l cred 100%.

Xela, sorry! Atentie la puiutii tai. Parca vreo 9-10 zile are incubatia, asa stiam de data trecuta, n-am mai cautat acum si-am fost si eu gravida...[alcool]





Partea care ma termina psihic e ca se pare ca s-a sensibilizat si la soia[q]Am schimbat laptele de soia cu Aptamil pepti.... in fine, nu mai zic decat Doamne ajuta!..







Alicredo, sa iei cea mai buna decizie...Desi pare greu, eu as opta pentru cea mai sigura varianta pe termen lung, chiar daca acum te ingrozeste.....multa putere, mamico!







Ele, ma bucur ca sunteti bine![pup]





[s] LMA Alexandru![s]



[s] LMA Patrik![s]









mami de fetita finuta[copil]

#13
Eleysa

Eleysa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.466 mesaje

Postat 04 ianuarie 2011 - 22:18

Citat:
citat din mesajul lui haircut
Seara buna!Noi ne-am intors de la dr. Se pare ca iar are roseola[alcool](a mai facut acum 3 luni) e o alta tulpina de herpesvirus, nu 6 care da roseola clasica... azi i-am vazut burtica si spatele pline de bubite, am crezut ca-i rubeola ca n-a fost febra f mare, a mai facut un pic de febra si dupa ce au aparut primele bubite...in fine, guru zice ca e roseola si-l cred 100%.Xela, sorry! Atentie la puiutii tai. Parca vreo 9-10 zile are incubatia, asa stiam de data trecuta, n-am mai cautat acum si-am fost si eu gravida...[alcool]Partea care ma termina psihic e ca se pare ca s-a sensibilizat si la soia[q]Am schimbat laptele de soia cu Aptamil pepti.... in fine, nu mai zic decat Doamne ajuta!..Alicredo, sa iei cea mai buna decizie...Desi pare greu, eu as opta pentru cea mai sigura varianta pe termen lung, chiar daca acum te ingrozeste.....multa putere, mamico!Ele, ma bucur ca sunteti bine![pup][s] LMA Alexandru![s][s] LMA Patrik![s]mami de fetita finuta[copil]
Off ...imi pare tare rau ....[pup][pup][pup] Maia sa treaca cat mai repede roseola si sa se faca bine [pup]

#14
rox_y

rox_y

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 722 mesaje

Postat 04 ianuarie 2011 - 22:48

salutare





LML pufilor din 2 si 3...Alexandra, David, Raul, Dionisos si Marcu [s]



LMA Alexandru de Rocos[s]





Alicredo am ramas [wow] ..nu am stiut de problema ta...Doamne ajuta sa iei cea mai buna decizie. Sanatate multa.



Mami de [copil] Diana - 31.12.2009 -



Sarbatori Fericite!


povestea nasterii micutei Diana



#15
rox_y

rox_y

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 722 mesaje

Postat 04 ianuarie 2011 - 23:09

noi cand i-am facut ziua de nastere cu tava ..am uitat de taierea motului....as vrea sa tai un pic din el..sa am amintire peste ani dar mi-e asa de nush cum...pe ala de la botez nush unde l-am pus..si cum ne-am mutat de unde am stat s-au pierdut lucrurile









Mami de [copil] Diana - 31.12.2009 -



Sarbatori Fericite!


povestea nasterii micutei Diana



#16
ratusca_mica

ratusca_mica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.394 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 00:16

Citat:
citat din mesajul lui haircut
Seara buna!Noi ne-am intors de la dr. Se pare ca iar are roseola[alcool](a mai facut acum 3 luni) e o alta tulpina de herpesvirus, nu 6 care da roseola clasica... azi i-am vazut burtica si spatele pline de bubite, am crezut ca-i rubeola ca n-a fost febra f mare, a mai facut un pic de febra si dupa ce au aparut primele bubite...in fine, guru zice ca e roseola si-l cred 100%.Xela, sorry! Atentie la puiutii tai. Parca vreo 9-10 zile are incubatia, asa stiam de data trecuta, n-am mai cautat acum si-am fost si eu gravida...[alcool]Partea care ma termina psihic e ca se pare ca s-a sensibilizat si la soia[q]Am schimbat laptele de soia cu Aptamil pepti.... in fine, nu mai zic decat Doamne ajuta!..Alicredo, sa iei cea mai buna decizie...Desi pare greu, eu as opta pentru cea mai sigura varianta pe termen lung, chiar daca acum te ingrozeste.....multa putere, mamico!Ele, ma bucur ca sunteti bine![pup][s] LMA Alexandru![s][s] LMA Patrik![s]mami de fetita finuta[copil]
Offf, cat ghinion! Multa sanatate Maiei, sa treaca bubitele cat mai repede! [flo]Ratusca mami de Imparat (2010)

#17
ratusca_mica

ratusca_mica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.394 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 00:31

Buna seara!

Raportam prima trezire din seara asta... sa vedem cate mai urmeaza. Oricum azi sunt cu musca pe caciula pt ca n-am avut LP sa ii fac biberonul de seara [bang] Stiam ca mai am o cutie in debara si ciuciu! nu mai era. asa ca am pus 3 masuri de LP si 4 de cereale (fara lapte) si i-am dat. acuma, l-a mancat, dar sper sa nu ii faca rau ceva, of mama denaturata!

DandanaG, multumesc frumos de numele cremei. O gasesc pe un site care se numeste idealo.de. Este cumva o farmacie? Scrie in germana si eu nu stiu o boaba[bang] Tu de unde ai spus ca ai luat-o? (scuze, sigur ai zis insa neuronul meu doarme!)
Alexutzza, chiar ma intrebam pe unde umbli [:D] Stii, ca sa fiu 100% rea as spune ca, la cate sarbatori legale si zile libere au grecii, cred si eu ca toata lumea pregateste mancarea acasa si nu e nevoie de borcanase... dar eu nu sunt asa de rea! [:D]
Alicredo... nu stiu ce sa zic. M-ai lasat masca. Un brat de flori pentru tine si pt curajul tau! [flo]

Si da, imi aduc aminte cat de greu a nascut Roco, nici nu mai intram pe forum de frica sa constat ca tot nu nascuse... Parca s-a internat pe 31 dec si a nascut pe 3-4 ianuarie, right? a trecut si asta

Ratusca mami de Imparat (2010)


#18
miremia

miremia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.077 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 01:07

Abia acum am facut si eu o legatura....a lucrat neuronul.[pk]
Simply si Roco, mamica lui Alexandru sarbatorit azi este tot in UK (era cel putin). Poate puneti de-o intalnire cu tot cu alicredo.

_______________________________
Mirela si [copil]Mara Ioana (ianuarie 2010)



#19
simplicity

simplicity

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 02:00

[s][disco]La multi anisori Alex printul Arianei[disco][s]




Iti doresc sa ai parte de tot ce iti doresti tu ca si copil,adolescent,cavaler,sot,batranel


Pentru tine Ariana a invatat sa danseze ca si[ispita][ispita] (serios vorbesc[:D]),asa ca enjoy




Te pupam pe tine si pe mami tau [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]




[bis][bis][bis][bis]





Mami de [copil] Ariana(albinuta mea)

Motto-ul de azi:

"Lumea e asemanatoare cu un saculet cu mosc.Placerile lumii sunt asemeni parfumului de mosc care insa nu se pastreaza.Cine a simtit parfumul va cauta moscul.Lauda aceluia care nu se va multumi doar cu parfumul."





#20
simplicity

simplicity

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 02:07

[s]La multi ani Tomaca[s]


Iti doresc tot binele din lume


[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]





Mami de [copil] Ariana(albinuta mea)

Motto-ul de azi:

"Lumea e asemanatoare cu un saculet cu mosc.Placerile lumii sunt asemeni parfumului de mosc care insa nu se pastreaza.Cine a simtit parfumul va cauta moscul.Lauda aceluia care nu se va multumi doar cu parfumul."






Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -