Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Restaurante pentru familie (child friendly)?


66 raspunsuri la acest subiect

#31
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 24 noiembrie 2009 - 01:09

Ultima strigare! Ce restaurante mai doriti sa mai adaugati?
Daca nu vom incepe o inspectie a restaurantelor mentionate trimitand in vizita pe colegii de la http://www.vipstyle.ro/

O zi buna Echipa Desprecopii.com

#32
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 12 decembrie 2009 - 14:00

Natalia, in Timisoara exista un loc dragut cu loc de joaca pt copii unde poti sa iei masa in liniste, se numeste Casa Bunicii si e in parcul Doina (intre Mihai Viteazul si Gh Doja). http://www.casa-bunicii.ro/ ... aste si site-ul, poti arunca o privire.



[aerob] Strumfii mei [aerob]



Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]






#33
claucia

claucia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 22 decembrie 2009 - 21:52

"La mama" cel putin cel din Carrefour Baneasa are scaun pentru copii si portii pentru copii speciale. De fapt sunt aceleasi portii ca si pentru adulti numai ca mai micute. Noi am comandat pt alessia si ciorbita de vacuta varianta copii si felul 2.
Noi am fost si acolo fara sa consumam pentru ca alessia era ca un claun pe fata de la cioco si ne-au dat servetele cate am avut nevoie, le-au umezit si ne-au incalzit si apa pentru biberon cand aveam nevoie. Adevarul este ca daca esti o mamica cu bebe si ceri ceva, nu stiu sa te refuze...

City grill are scaun de masa pentru copii si poti comanda de acolo si pentru copii dar nu sunt jumatate de portii.

Pizza hut da, iti dau ceva de joaca pana vine mancarea.


Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria [zana]13 iulie 2007 si Elisa Andreea [bibe] 03 septembrie 2009



#34
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 24 decembrie 2009 - 16:57

Am gasit la Taverna Sarbului, de la Casa Presei, scaune pentru copii, meniul este divers,poti gasi ceva adecvat, dar nu au portii mici, au destul spatiu la parter, unde nu se fumeaza, sa alerge (dar in liniste [alcool]). Adica Matei se juca cu un baietel de la alta masa, toate bune si frumoase pana au inceput sa rada si sa chiuie. Au venit sa ne atraga atentia ca trebuie sa alerge in liniste 2 copii de 2 1/2 ani si unul de 3 ani[bang]. Noroc ca apucasem sa mancam.

Si ca un mare minus...nu au apa calda la chiuveta, la spatiu dedicat nu ma asteptam, dar nici apa calda iarna[bang]!!



[zz]

CAPRA CU 2 IEZI



[baietel] mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)



MINUNEA MEA



A DOUA MINUNE 2



A DOUA MINUNE



Ajutati-l si pe Darius!



#35
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 26 decembrie 2009 - 16:07

Surpize-surprize!!!



Am vazut un mare banner care anunta "loc de joaca pentru copii" la restaurantul "Moara lu' Bucur", din spatele circului foamei de la piata Delfinului. Eram in trecere cu masina si nu am avut ocazia sa verific si cum arata, dar asta vara arata bine locatia. NU am fost niciodata sa mananc, asa ca nu pot recomanda nici asta, dar cine sta in zona Delfinului poate se risca sa ne dea si noua un review.



[zz]

CAPRA CU 2 IEZI



[baietel] mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)



MINUNEA MEA



A DOUA MINUNE 2



A DOUA MINUNE



Ajutati-l si pe Darius!



#36
crissbb

crissbb
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 23 ianuarie 2010 - 17:38

Noi suntem f multumiti de terasa Diamon din tineretului, au scaune in care poti aseza copilul, personalul f dragut, meniul variat si adaptat daca e nevoie pentru copii(scot inlocuiesc chestii daca e cazul) locul de joaca este afara,cu topogan, leagane, casuta si toate cele, mai greu iarna...

#37
irina.tudor

irina.tudor
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 martie 2010 - 20:42

Pentru zile reci nu am gasit in Bucuresti nici un restaurant in care sa putm merge c copilul si sa aiba s el ocupatie (adica loc de joaca)
Asa ca mergem la locuri de joaca... cu restaurante pentru parinti [:)]

Exemplu Kiddyland de e splaiul unirii, loc de joaca generos iar la etaj o cafenea/ restaurant cu bucatarie proprie; Bine, nu sunt cine stie ce delicatese dar au fripturele, salate, meniuri clasice pe care le poti gusta in liniste; copiii sunt supravegheati , de sus parintii se pot uita la el prin 2 ferestre sau pe un ecran[olala]
am auzit si de mio bambino dar inca nu am fost

#38
alba_ca_zapada

alba_ca_zapada

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 07 martie 2010 - 16:29

Caut si eu un restaurant cu loc de joaca pentru copii.
Vreau sa organizez o petrecere si invitatii sunt in cea mai mare parte familii cu copii intre 2 si 12 ani.
Am auzit la tv intr-un interviu, pomenindu-se in trecere de un restaurant cu loc de joaca. Se numea ceva cu TOY...
Aveti idee...?


cineva acolo sus, ne iubeste!

#39
AkaManah

AkaManah

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 608 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 12:33

La mine in oras este un asemenea restaurant. Se numeste Transilvania. Masa si casa. Este pe E81 la intrare in Aiud, Jud Alba. Are colt pentru copii cu tv cu desene animate, jucarii. Nu am vazut meniu pentru copii dar sunt sigur ca patronul nu stie de chestiunea aceasta altfel ar fi aplicat-o.


Veninul dauneaza grav sanatatii.

Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta.

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.


#40
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 29 martie 2010 - 13:09

in afara de Mc nu am gasit nici un restaurant in Oradea cu meniu pt copil (macar sa poti cere jumatate de portie fara sa se uite stramb la tine), unde nu se fumeaza (degeaba exista loc pt nefumatori, asta fiind o masa sau cateva mese fara scrumiere, dar in jurul tau se fumeaza).

Nici macar la KFC nu au loc de joaca, iar lumea de acolo cam fumeaza, fara sa le deranjeze ca la masa vecina stau si copii.



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noi poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -