Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal


199 raspunsuri la acest subiect

#181
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 02 august 2012 - 16:46

Buna tuturor,

noi lucram si iar lucram ...din toate cele necesare,terapii,teme de vacanta ...caligrafie...si ce mai putem.

Bogdan progreseaza datorita vointei lui Dumnezeu dar si datorita oamenilor prin care a lucrat si lucreaza.[asia]Progresam,stiu ca mai avem destul de mult,dar stiu si ca ce a fost mai greu ,dpdv medical ,a trecut.Desi vom avea nevoie in continuare de ajutor...vad ca-s multe cazuri mult mai grave si de aceea va rog sa scoateti cazul lui Bogdan de la bazar.

[asia][flo] tuturor



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!







Iulia va creste mare!

Doamne ajuta si lumineaza!




#182
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 28 octombrie 2012 - 22:50

La miezul noptii Bogdi va implini 10 ani...ieri a avut petrecerea cu colegii-dovada



..dar abia asteapta si ziua de maine [olala]



Noi continuam tratamentul si terapiile ,datorita unor oameni deosebiti..iar la tot ceea ce faceam am adaugat si teapia Bowen si ma bucur ca deja a inceput sa dispara din sindromul piramidal iar mersul lui si alergarea se apropie tot mai mult de cea a unei persoane "normale"



[ruga] Doamne ajuta si lumineaza!



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!







Iulia va creste mare!

Doamne ajuta si lumineaza!




#183
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 29 octombrie 2012 - 00:18


La multi ani Bogdi, sa-ti dea Dumnezeu o viata frumoasa si fericita alaturi de cei dragi [flo] [pup]

Gabi: multe [flo] pentru o mamica luptatoare.

Mami de [auto] Lucian(16.03.2009) si de [roker] Sebastian(05.08.2003)


http://iulia-elena.blogspot.ro/

#184
marybehappy

marybehappy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 29 octombrie 2012 - 01:05

LA MULTI ANI, BOGDAN ![pup] Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si progrese in ceea ce faci !

Dodo , sa-ti traiasca baiatul (si fetita !) si sa fie sanatosi si veseli, curajosi si increzatori !!![pup] [flo]

[s]Bogdan si am vazut tortul super cu Harry !Felicitari mami pt asa un party ![flo]

Numai bine intregii familii ![pup]



Mary [:)]

#185
mianna

mianna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.480 mesaje

Postat 30 octombrie 2012 - 02:06

La Multi Ani, pui mic! sa cresti mare si voinic [:)] [pup] [flo]



[s]





Asculta, priveste si taci!...

Din brate fa-ti aripi de fier

Si zboara cu ele spre cer!...






#186
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 30 octombrie 2012 - 09:06

Simona[flo],Mary[flo],Mihaela[flo]

[asia] Multumesc pentru gandurile sincere si frumoase!



[ruga]Doamne ajuta si limineaza![ruga]



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!







Iulia va creste mare!

Doamne ajuta si lumineaza!




#187
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 31 octombrie 2012 - 14:58

[s] Bogdi !

Eu tot vroiam sa te intreb, ca nu ne-am mai intersectat demult, cum e Bogdi cu operatia la ochisori [flo]



____________________________________________________



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.


_____________________________________________________



Au nevoie de noi: Iulia[floare3] Copiii Monicai[flo2] Alex[flo] Luca[floare3]

#188
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 01 noiembrie 2012 - 13:39

La multi ani Bogdanel si sa ai parte numai de bucurii si sanatate.[flo][flo][flo]

#189
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 25 decembrie 2012 - 11:46

Craciun fericit !



Tuturor Oamenilor dragi inimii noastre le dorim ca nasterea pruncului Sfant sa le aduca multa sanatate ,implini si numai bucurii!







~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!







Iulia va creste mare!

Doamne ajuta si lumineaza!




#190
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 15:31

Buna dragelor

N-am mai scris de multisor despre Bogdi si progresele lui...timp scurt,pentru mine,[:I]



A inceput clasa a doua ,plin de speranta el...si dornic sa fie ca si colegii lui.Cu colegii lui nu a avut niciodata ,nici un fel de problema din contra toti il inconjoara cu drag.

Probleme au fost(sper sa ramana la trecut) cu d-na care a tinut mortis la doua saptamani dupa inceperea scolii sa-l duc la scoala speciala.Am incercat sa-i explic motivele mele,dumneaei pe ale sale..pana la urma a spus ca "poate "(ea) si ca va ramane alaturi de colegii lui.



Din punct de vedere medical...Bogdi recupereaza..

-avea laba piciorul stang care o tinea foarte stramba..s-a indreptat

-cifoza s-a mai atenuat

- alearga[pk] ca si copii "normali",cu picioarele tinute in pozitie corecta;sindromul piramidal chiar nu se mai vede

-inca face kineto ,mult si pe langa lucreaza inca cu mare drag cu "uriasul lui"

-face inca psihoterapie

-inca face logopedie ,aici inca e marea noastra problema,...dar asta nu-l impiedica sa citeasca f mult si mai ales sa inteleaga ceea ce citeste.A terminat pentru scoala:vrajitorul din oz;Buratino.chetia de aur de A.Tolstoi;de E.Garleanu :caprioara si nedespartite,Degetica de H.C.Andresen si acum a ainceput prima carte a lui Apolodor de gellu Naum...iar pentru el primul vol de la Harry Potter.Asa dislalic cum este citeste cu usurinta la prima vedere.

-la matematica nu are probleme cu adunarea peste ordin,a inceput sa o faca mental...unde-i nevoie sau la jocuri.La scadrea peste ordin,uneori uita caci s-a "imprumutat" la zeci.

-retine un pic mai greu poeziile,in schimb daca e ceva ce-i place o face f usor.Este inscris la clubul copiilor la sectiunea teatru.Ii place f mult.In martie vor urca pe scena cu primul lui rol"trandafirul " din Alice in tara minunilor.Da,e un rol cu ff putine replici...dar pentru mine chiar nu conteaza.Conteaza doar ca face ceea ce-i place.

Si faptul ca va urca pe scena il va ajuta ca firea lui sensibila sa nu-l faca emotiv si inhibat.

Ma bucur ca a inceput sa prinda ideea si sa invete sa povestesca cu inceput,cuprins si final ceea ce citeste.Pana acum o spunea sub forma de idei.

-la sport,caci nu am dorit sa-i scot scutire,incearca sa tina pasul cu colegii lui.Se misca desi ,va inchipuiti ca nu are cum sa-i iasa o cumpana,dar o incearca;nu poate sari intr-un picior dar se straduieste..



Cum spuneam la tot ceea ce faceam am adaugat si terapia bowen ,de care sunt tare,tare multumita.De aceea vom continua...sper...

La control la ochi nu am mai fost de mai bine de jumatate de an..cataracta e tot acolo ..dar sigur nu a mai evoluat.



Prezenta si vitalitatea Isabellei l-a ajutat si-l ajuta foarte mult.Se iubesc foarte mult.A inceput sa intrebe ce inseamna ca "are probleme de sanatate"(a auzit-o pe d-na explicandu-i unei colege noi venite).I-am spus caci din cauza ca nu vorbeste corect ,dar ca va reusi ,dar asta inseamna ca trebuie sa munceasca si mai mult.



Multumesc lui Dumnezeu pentru toti Oamenii care sunt alaturi de noi!



[ruga] Doamne ajuta si lumineaza!



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Doamne ajuta si lumineaza!





Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -