Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 18


183 raspunsuri la acest subiect

#31
inna08

inna08

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 18 decembrie 2010 - 21:37

Hellen,voua cine v-a dat prednison?Dr.Dracea?
Inainte de a incepe tratamentul,ce valori aveati,pentru ca acum stati destul de bine![flo]

Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.



#32
hellen79

hellen79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 247 mesaje

Postat 19 decembrie 2010 - 11:30

prednisonul ni l-a prescris doctorul endocrinolog, a zis ca daca anticorpii nu sunt f agresivi putem avea o sansa la IA dupa 3 luni de tratament,daca nu sa mergem la fiv cu icsi ca alta sansa nu avem
la mine sotul nu a reactionat bine la prednison, s-a ingrasat vreo 5 kg si au inceput sa-l doara articulatiile
acuma am si emotii cu nr gigeilor in vara la spermograma avea 22 mil gigei mobilitate 50 % forme anormale 50%, nu lua tratament atunci , octombrie cu tratament prednison 87 mil mobilitate 50% forme anormale 50%, noiembrie cu in tratament 15 mil mobilitate 50% forme anormale tot 50%, in noiembrie si octombrie au fost 2 laboratoare diferite,astept sa faca in ianuarie sa vad ce ii mai ieste ca mergem la alt laborator si din noiembrie nu mai ia prednison
noi mergem in ianuarie la dracea si vreau sa o intreb daca prednisonul ajuta la calitatea gigeilor si implicit a embrionilor, si daca trebuie sa ia pana cand facem fiv


#33
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 19 decembrie 2010 - 16:22

Citat:
citat din mesajul lui Arabella34

Buuna,dragele mele![pup][flo]AMR 10ZILE MIRI??? ASA PUTIN???Dr Ditu(Mariana-Florina)e o doamna in adevaratul sens al cuvantului[asia][:D],am lucrat cu ea in Filantropia,te rog din suflet s-o saluti din partea mea.E o ardeleanca plinuta (ca mine)[:D] cu suflet maare si nu e deloc ciubucareasa[;)][;)][;)].Da,Corry,voi sta numai pe acasa,nu mai vreau sa pierd si sarcina asta ca cea din aug.2009[bang].M simt binisor cu sanii a la Pamela Anderson[:D],foame alternand cu greata,somn la greu si mai plang din orice...[:)]Tu esti bine?cat utrogestan iei pe zi?Chris,cum mai esti???va pup pe toate,o seara placuta!

[flo][pup][olala]
Arabella,34 ani,[gravi]cu [am]prin FIV 1 cu dr Albu la Medlife!Multumesc Doamne![ruga]


merci frumos de info[pup]

[gravi] +34 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

AMR 10z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult[ruga]

#34
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 19 decembrie 2010 - 18:56

Babyblue, merci mult pentru pen si menopur.
Si asa cum ti-am spus gandeste pozitiv ca subconstientul lucreaza.

[pup]

_____________________________________________________________
Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]

#35
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 19 decembrie 2010 - 20:33

Buna dragele mele![pup][flo]Ce mai faceti?eu bine,mai mult prin pat si odihna...[:)]Cu placere,Miri[pup]...fetelor,mai am 200 ui Puregon(doza normala,nu de pen),220ui Menopur si 1 flacon 0,1mg Diphereline....cine are nevoie cu mare placere o pot ajuta[flo][pup].Va pup pe toate si sa auzim numai de bine![flo][pup]
Arabella,34 ani,[gravi]cu[am]prin FIV 1 la Medlife cu dr Albu[:)]Multumesc Doamne![ruga]

#36
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 19 decembrie 2010 - 21:45

Citat:
citat din mesajul lui Arabella34

Buna dragele mele![pup][flo]Ce mai faceti?eu bine,mai mult prin pat si odihna...[:)]Cu placere,Miri[pup]...fetelor,mai am 200 ui Puregon(doza normala,nu de pen),220ui Menopur si 1 flacon 0,1mg Diphereline....cine are nevoie cu mare placere o pot ajuta[flo][pup].Va pup pe toate si sa auzim numai de bine![flo][pup]
Arabella,34 ani,[gravi]cu[am]prin FIV 1 la Medlife cu dr Albu[:)]Multumesc Doamne![ruga]


Arabella, daca nu are alta fata nevoie de medicamente mai urgent ca mine m-as inscrie eu la ele.
Multumim.

[pup]

_____________________________________________________________
Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]

#37
babyblue

babyblue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 19 decembrie 2010 - 22:24

arabella, tu cum te simti?

eu de ex, am o stare de anxietate extrema, mi se pare ca mi s-au inmuiat sanii,si nu doar mi se pare, chiar s-au inmuiat, nu-i mai am ca imediat dupa ce am aflat, n-am niciun alt simptom si mi-e frika sa nu fie un semn rau!

_______________________________________________________________________

Babyblue va pupa pe toti!!

[ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.

________________________________________________________________________




#38
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 20 decembrie 2010 - 12:01

Buna dimineata, poftiti la cafelutaaa![pup]
Babyblue, sa stii ca si eu m-am confruntat cu problema ta.
M-am trezit intr-o dimineata si nu mai aveam sanii umflati.
Dar a doua zi[:D]si-au revenit.
Tu de bine de rau, ai fost la eco, dar eu....Mai am de asteptat pana pe 28 dec.In cate saptamani esti?
Uite, poti sa intri pe net si sa vezi alte fete ce simptome au avut.
Pe mine de ex, ma ingrijoreaza ca nu am stari de voma, dar am citit ca este posibil sa nu le ai deloc.
O ultima solutie, este aceea de a merge si a mai face o eco, pentru linistea ta[pup]
Arabella, ma bucur ca esti bine.Iau tot 3 utrogestan pe zi.Stau bine cu progesteronul: este mai mare de 40.Eu imi desfasor activitatea normal, fara a face eforturi mari.
Rica, Valy, Didi, Alexa, Flo, Maria,Inna, va imbratisez cu drag si va tin pumnii la toate.Voi fi alaturi de voi.
Vreau sa imi cer scuze daca va dranjeaza "problemele"noastre, ale proaspetelor gravidute.Nu vream sa dam dovada de egoism cand ne intrebam: "daca nu este beta este prea mare"(si inainte visam la doua cifre) sau "ce simptome mai avem" ...etc.Sa ne fie cu iertare[pup]
Mirela, unde vei naste si cu cine?
Ai luat ceva kg?Vei naste prin cezariana?Trebuie sa ne promiti ceva: cu prima ocazie, vei intra sa ne povestesti cum a decurs nasterea si cum te simti.[pup]

#39
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 20 decembrie 2010 - 12:49

neata

relaxare totala fetelor
ia luati voi magneb6 ca va destresati un pic
am luat kile, ca altfel ma urcam pe pereti

corry nasc la filantropia prin cezariana, pt ca 1. mai am una de acum 11 ani si 2. un motan e in craniana si alt motan e transversal

pe 30 vin motanii[pk][pk][pk][pk]
as fi vrut pe27, dar vreau un anume dr anestezist care nu e de garda decat pe 30

o sa fie ok[pk]

[gravi] +35 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

AMR 9z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult[ruga]

#40
Gabi_B

Gabi_B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 20 decembrie 2010 - 14:13

Mire, nastere usoara si bebei mancaciosi[bibe][bibe]!!!
te-ai injectat cu Celestonele?
te pup mult si tin pumnii!!

Gabi+24
placenta previa centrala


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -