Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Dr. TUTUNARU (20)


305 raspunsuri la acest subiect

#11
Graviduta

Graviduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 907 mesaje

Postat 20 iunie 2007 - 04:17

quote:
Originally posted by monalac

alfa anca,eu vin din giurgiu,iar microbuzul o sa ma lase la eroii revolutiei.si pt ca n am tp sa ma plimb prin bucuresti,as vrea sa cobor undeva,la o statie de metrou in apropiere si pe urma sa iau un taxi.m o costa chiar asa de mult?


Poti lua metroul pana la Aviatorilor ( e linie directa de la eroii revolutieie) si de la Aviatorilor iei un autobuz care merge spre Pta Presei Libere, dar pe Bd Marasti, nu pe langa Herastrau. Intrebi in statie la vanzatoarele de bilete. Statia de autobuz este f apropae de iesirea Aviatorilor, insa ai grija sa iesi de la metrou pe partea din sensul invers de mers al metroului. Daca iesi pe cealalata parte, ajungi in parcul Herastrau. Nu stiu daca o sa te ia vreun taxi de la Aviatorilor pana la Tutu, deoarece e distamta mica si nu prea fac curse asa scurte. O solutie ar fi sa faci comanda de taxi prin tel. Asa n-au cum sa te refuze. Te duc unde vrei. Iti recomand Apolodor (9499).
Succes.

[gravi] 38+

#12
monalac

monalac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.342 mesaje

Postat 20 iunie 2007 - 11:47

graviduta,cate statii merg?stii cumva nr autobuzului?daca as merge pe jos de la aviatorilor,as ajunge repede?nastere usoara si un bebe sanatos!

#13
alfa_anca

alfa_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 531 mesaje

Postat 20 iunie 2007 - 12:55

Monalac, da, acuma mi-am adus si eu aminte de masina care merge de la Aviatorilor spre Casin. Deci de la Eroii Revolutiei nu stiu exact cate statii tb sa mergi cu metroul, dar destul de multe. Oricum de la Unirii spre exemplu, Aviatorilor este a 4-a statie si de acolo iei autobuzul 330 spre Piata Presei Libere si cobori la Casin si de aici mergand pe langa linia tramvaiului 41, pe partea stanga spre Piata Presei libere, strada Sandu ALdea este a 3-a strada. Si mergi la nr 86. Bafta, sper sa nimeresti destul de usor. Sa meergi pe jos de la Aviatorilor cred ca faci 25-30 de minute minim.



Anca [gravi] 20+ [fetita] Elena

#14
mishuta

mishuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 20 iunie 2007 - 13:03

MONALAC autobuzul este 282, il iei din statia Aviatorilor, inspre Herastrau si mergi 2 statii.Cum cobori o sa mergi pe bulevardul Marasti, este perpendicular cu strada pe care te lasa autobuzul; deci te intorci f.putin din statie, ajungi la Marasti si o iei stanga pe el, a 3-a straduta este Sandu Aldea .
Poti sa o iei si pe jos de la Aviatori, nu este chiar asa de mult sau poti lua un taxi de acolo pana pe Sandu Aldea.

Mih, gravi roz, 28+

#15
Graviduta

Graviduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 907 mesaje

Postat 20 iunie 2007 - 13:33

quote:
Originally posted by monalac

graviduta,cate statii merg?stii cumva nr autobuzului?daca as merge pe jos de la aviatorilor,as ajunge repede?nastere usoara si un bebe sanatos!


Nu stiu exact a cata statie este, dar sa fii atenta in mterou ca se anunta statia dinainte. Nr autobuzului cred ca e 330, dar nu stiu sigur. Iar de mers pe jos pe caldura asta... nu te sfatuiesc. Ai ceva de mers de la Aviatorilor pana la cabinet daca o iei pe jos.

[gravi] 38+

#16
monalac

monalac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.342 mesaje

Postat 21 iunie 2007 - 11:46

graviduta,mishuta,alfa anca,multumesc!cu metroul ma descurc,stiu unde e aviatorilor,cu autobuzul o sa fie m greu.sau poate o sa iau un taxi.daca e asa de mult de mers pe jos,va dati seama ca renunt la mersul pe jos.cam pe la ce ora sa fiu acolo,tinand cont ca am programare la 12 40,ca sa fiu sg ca nu intru pe seara,cum am mai auzit ca s a intamplat?

#17
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 21 iunie 2007 - 13:22

Monalac ei nici chiar asa nu se intarzie programarile, adica de la 12.40 sa intri seara[alcool]. Io zic ca daca esti la 12 acolo, intri pana la 1. Bafta!



[mamica]Madau si [copil]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#18
Graviduta

Graviduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 907 mesaje

Postat 21 iunie 2007 - 14:04

quote:
Originally posted by monalac
cam pe la ce ora sa fiu acolo,tinand cont ca am programare la 12 40,ca sa fiu sg ca nu intru pe seara,cum am mai auzit ca s a intamplat?


Eu zic sa te duci mai devreme, pt ca eu am avut luni programare la 14.10, am ajuns pe la 13.40 (am vrut sa ajung mai devreme, dar n-am reusit) si am intrat abia la 17. Erau f multe fete. Nu am mai vazut niciodata in 8 luni atata lume. Si stateau si mai mult decat de obicei inauntru (nu ca asta ar fi rau, dar la atata lume...). Daca ai cum, du-te de pe la 12 sau chiar mai devreme. Poate intri prima. [:)]

[gravi] 38+

#19
dianad

dianad

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 22 iunie 2007 - 13:13

Mona. iei metroul pana la Crangasi si de acolo tramvaiul 41 pana la Casin-4 statii.

DianaD & Alexandru

#20
Graviduta

Graviduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 907 mesaje

Postat 22 iunie 2007 - 14:17

quote:
Originally posted by dianad

Mona. iei metroul pana la Crangasi si de acolo tramvaiul 41 pana la Casin-4 statii.

DianaD & Alexandru


Si varianta asta e buna, numai ca tb sa schimbi metroul la Unirea, ca nu e linie directa.

[gravi] 38+


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -