Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

magazinele DM


209 raspunsuri la acest subiect

#201
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 26 mai 2011 - 19:23

intrebare:

recent am luat din unicul magazin DM din Ploiesti doua biberoane marca BabyLove, cu gat larg, cu capacitatea de 300 sau 330 ml.
ajunsa acasa am avut neplacuta surpriza sa constat ca acestor biberoane le lipseste capacelul interior, cel pe care il pui cand agiti continutul, sa se dizolve laptele praf in apa.
m-am intors la magazin a doua zi, in ideea in care am fost eu prea ghinionista si am nimerit biberoane la care cineva rauvoitor a umblat si a luat capacelele.
la magazin insa toate biberoanele de acest tip NU aveau capacelul, in timp ce biberoanele normale, cu gat ingust si capacitate de 250 ml aveau capacelul respectiv.

aveti idee, in DM-urile de la voi tot asa sunt biberoanele mari BabyLove, fara capacel interior ? pai nici nu pot fi folosite, decat cel mult sa pui apa, ceai, suc sau lapte deja preparat...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#202
libelula

libelula

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 26 mai 2011 - 19:37

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

intrebare:

recent am luat din unicul magazin DM din Ploiesti doua biberoane marca BabyLove, cu gat larg, cu capacitatea de 300 sau 330 ml.
ajunsa acasa am avut neplacuta surpriza sa constat ca acestor biberoane le lipseste capacelul interior, cel pe care il pui cand agiti continutul, sa se dizolve laptele praf in apa.
m-am intors la magazin a doua zi, in ideea in care am fost eu prea ghinionista si am nimerit biberoane la care cineva rauvoitor a umblat si a luat capacelele.
la magazin insa toate biberoanele de acest tip NU aveau capacelul, in timp ce biberoanele normale, cu gat ingust si capacitate de 250 ml aveau capacelul respectiv.

aveti idee, in DM-urile de la voi tot asa sunt biberoanele mari BabyLove, fara capacel interior ? pai nici nu pot fi folosite, decat cel mult sa pui apa, ceai, suc sau lapte deja preparat...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


nu stiu, imi pare rau. noi am luat din DM doar NUK-uri de sticla, pe care le recomand cu caldura tuturor. acelea au si capac interior.

#203
libelula

libelula

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 27 mai 2011 - 17:35

tocmai am vazut sapun lichid pentru copii Bubchen, la 200 ml, 12 lei.
in germania la DM este in jur de 4 euro, 1 l.

doamne da' nesimtirea astora nu are limite!!!

#204
carola

carola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.085 mesaje

Postat 28 mai 2011 - 16:46

se poate comanda pe net de la DM Germania? sunt incredibil de nesimtiti comerciantii romani. profita ca nu ai alternative in caz de urgenta/ graba.

[gravi] 15+

www.flickr.com/photos/carola456

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie


#205
Mirela83

Mirela83
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 11:29

am citit subiectul acesta aproape in totalitate, dar n-am gasit nici o remarca referitoare la niste produse pe care le-am remarcat de curand in magazinele DM. este vb despre lapte praf si cereale marca babylove care sunt bio. eu momentan folosesc pt fetita mea lapte bio de la hipp si cereale integrale, tot bio, de la topfer. produsele astea de la babylove ajung la aproape jumatate din pretul celor pe care le folosesc acum, dar inca nu stiu daca sa ma risc sa le incerc. stie cineva ceva despre ele? a mai folosit vreo mamica?

#206
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 11:55

Citat:
citat din mesajul lui Mirela83

am citit subiectul acesta aproape in totalitate, dar n-am gasit nici o remarca referitoare la niste produse pe care le-am remarcat de curand in magazinele DM. este vb despre lapte praf si cereale marca babylove care sunt bio. eu momentan folosesc pt fetita mea lapte bio de la hipp si cereale integrale, tot bio, de la topfer. produsele astea de la babylove ajung la aproape jumatate din pretul celor pe care le folosesc acum, dar inca nu stiu daca sa ma risc sa le incerc. stie cineva ceva despre ele? a mai folosit vreo mamica?


Da, sunt ok, dar depinde si de gusturile bebelusului. Eu le-am folosit amestecat cu altele de la alte firme, in functie de ce imi venea la mina mai repede. Fetita mea nu a facut diferenta mare intre ele, le-a mincat pe toate cu pofta.

#207
AdrianaSM

AdrianaSM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 12:33

Buna.
si eu sunt mare fan al magazinelor DM :)

Mirela83, vorbind despre cerealele si laptele praf marca babylove, eu folosesc la fetita mea de 1 an si 2 luni.cereale i-am dat, i-au placut.lapte praf babaylove ii dau de la 10 luni, atunci l-am descoperit.inainte ii dadeam milupa.i-am facut trecerea gradual si l-a acceptat foarte bine.nu a constipat-o, nu are nici o problema.si azi tot din asta ii dau.da, pretul este foarte bun si unde mai pui ca e si bio :)

folosesc si servetele babylove, din acelea albe fara parfum,parafina,silicon sau alcool.si am desocperit recent o crema de fundulet tot babylove cu zinc si extract de musetel foarte buna.a avut pitica o iritatie de scutec ff urata si intr-o zi a trecut cu crema acesta.si scutece tot babylove folosesc :)

cumpar multe produse din dm...ar fi o lista prea lunga sa o scriu aici :) poate totusi imi fac timp zilele astea sa scriu macar produsele de care sunt cel mai incantata :)



**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de [zana]Estera (17.09.2008) si [copil] Miriam (20.12.2010)


#208
Mirela83

Mirela83
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 19:28

multumesc pentru raspunsuri, fetelor, ati fost foarte prompte :)
lapte praf mai am pentru inca o saptamana pentru ca papam doar seara cate cu biberon cu cereale, in rest o alaptez; iar cereale mai am pentru inca vreo 2 sapt.; oricum, incurajata de parerile voastre sigur voi cumpara sa incerc si eu, iar apoi voi reveni cu impresiile noastre
pupici

#209
sdcristian

sdcristian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.474 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 08:42

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
intrebare:recent am luat din unicul magazin DM din Ploiesti doua biberoane marca BabyLove, cu gat larg, cu capacitatea de 300 sau 330 ml.ajunsa acasa am avut neplacuta surpriza sa constat ca acestor biberoane le lipseste capacelul interior, cel pe care il pui cand agiti continutul, sa se dizolve laptele praf in apa.m-am intors la magazin a doua zi, in ideea in care am fost eu prea ghinionista si am nimerit biberoane la care cineva rauvoitor a umblat si a luat capacelele.la magazin insa toate biberoanele de acest tip NU aveau capacelul, in timp ce biberoanele normale, cu gat ingust si capacitate de 250 ml aveau capacelul respectiv.aveti idee, in DM-urile de la voi tot asa sunt biberoanele mari BabyLove, fara capacel interior ? pai nici nu pot fi folosite, decat cel mult sa pui apa, ceai, suc sau lapte deja preparat...Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
pot fi folosite, avem si noi, se agita normal si gatanici avent nu au capac interior, eu nu am avut niciodata biberoane cu acel capac, mi se pare prea mare bataia de capmama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)bloghttp://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

#210
Mirela83

Mirela83
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 05 aprilie 2012 - 14:42

Buna, fetelor
Am promis ca revin cu impresiile referitoare la cerealele si laptele praf Babylove. Concluzia finala este ca sunt multumita de ele, iar avand in vedere ca sunt si bio, raportul calitate-pret nici ca se putea sa fie mai avantajos. Recomand[:)]



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -