Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***279***


214 raspunsuri la acest subiect

#41
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 20:45

ILINCA, bine ca te-ai eliberat de maseaua naravasa! Cat despre pediatrii astia, ce i-o fi apucat, Dumnezeu stie! [:-)))][:-)))][:-)))]

http://www.lucamic.blogspot.com/

#42
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 22:33

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Neata,Mai fete, eu nu stiu daca si voi va confruntati cu aceeasi problema dar eu cred ca am intrat in perioada "datului cu fundul de pamant".De vreo 3 zile ma scoate rau de tot din sarite cu tipatul/urlatul atunci cand nu face ce vrea el. E adevarat ca sunt foarte permisiva si il las sa se joace cu orice. Dar se enrveaza foarte tare cand ii iau o surubelnita din mana, sau tot felul de chestii cu care s-ar putea rani.incerc sa imi pastrez calmul dar mi-e greu uneori. Faza cu "prostitul" adica distrasul atentiei nu mai merge la varsta asta. Plange, plange pana uita de ce plange si plange in continuare si ajunge sa planga sacadat, sa vomite de la plans. Sper sa treaca ca altfel ies la pensie.Nu stiu ceilalti copii cum sunt dar al meu a "apucat-o pe drumul asta".
Idem[:(] Noi n-ajungem la vomitat, dar tot asa, se enerveaza foarte repede (desi pana acum era suficient sa-i spun "nu e voie") si plange/tipa foarte tare, e drept ca-i trece repede. M-am gandit ca o fi de la faptul ca de cateva zile il iau noaptea in pat cu mine ca sa nu-si mai suga degetelele; sau de la dinti (se vad urme la a 4-a maseluta). Dar tocmai am citit pe DC "Crizele copilului la 2 ani", deci capata personalitate acum[pup] Sotul meu spune "devin barbati"[:D]Elena, [mamica] fericita de [baietel] Ianis Cezar (04.04.2009)

#43
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 22:45

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Neata,Mai fete, eu nu stiu daca si voi va confruntati cu aceeasi problema dar eu cred ca am intrat in perioada "datului cu fundul de pamant".De vreo 3 zile ma scoate rau de tot din sarite cu tipatul/urlatul atunci cand nu face ce vrea el. E adevarat ca sunt foarte permisiva si il las sa se joace cu orice. Dar se enrveaza foarte tare cand ii iau o surubelnita din mana, sau tot felul de chestii cu care s-ar putea rani.incerc sa imi pastrez calmul dar mi-e greu uneori. Faza cu "prostitul" adica distrasul atentiei nu mai merge la varsta asta. Plange, plange pana uita de ce plange si plange in continuare si ajunge sa planga sacadat, sa vomite de la plans. Sper sa treaca ca altfel ies la pensie.Nu stiu ceilalti copii cum sunt dar al meu a "apucat-o pe drumul asta".
Si pe mine ma enerveaza miorlaitul Alexandrei cand nu-i dau ceva interzis de obicei sau cand se plictiseste si isi cauta de lucru [:D]Mai nou imita un bebe cand plange si se chitaie in fel si chipDar de fiecare data incerc sa raman calma, doar ca nu-mi prea iasa de fiecare dataAlexandra (03.03.09)

#44
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 22:47

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77
Buna dimineata mamici de ghiocei,Ne mai tineti minte? Nu prea intram des, cateodata va mai citim din umbra dar in ultima vreme nu am prea avut energie sa intram in discutii.Noi suntem bine, crestem frumos. Povestim tot mai multe dar din pacate nu putem sa mergem la cresa si asta ne cam necajeste...Eu nu lucrez si pratic mi-e imposibil sa platesc 6.5 euro pe ora pt cresa. In schimb avem o veste buna. In 9 iunie vine barza din nou. Suntem tare fericiti si cam emotionati de cum ne vom descurca cu 2 bb si fara nici un ajutor, dar cu nadejdea la Dumnezeu le vom duce toate.Mamica de [bicla]Radu (01.04.2009),[gravi]12+
Felicitari Manuella !!!si multi [pup][pup][pup]Alexandra (03.03.09)

#45
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 22:52

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Neata,Mai fete, eu nu stiu daca si voi va confruntati cu aceeasi problema dar eu cred ca am intrat in perioada "datului cu fundul de pamant".
Neata!Si eu[bang]. Am avut ieri doua ture de nervi( ai mei) si de urlete (ale lui), de am zis ca-mi iau campii. In general, si eu il las sa se joace cam cu orice, restrictii impun cand sunt chestii care ar putea fi periculoase. Ieri, a gasit o umbrela cu varful ascutit ( stiu ca e vina mea ca a gasit-o) si cand i-am luat-o a inceput circul: nu se mai oprea din plans. Bun, l-am calmat cu chiu cu vai, dandu-i altceva, mai ales ca a fost vina mea ca a gasit umbrela. Buuun! Mai tarziu, imi inhata pentru a mia oara acumulatorul de la laptop. Cu asta e o intreaga istorie: l-a stricat de vreo doua ori, il tot ascundem etc. H. a zis ca ar trebui sa-l invatam ca unele lucruri nu sunt pentru el ( stiti voi nervii mei de acum vreo saptamana cu "nu e voie", dar acum tind sa-i dau dreptate). Deci, nu mai ascundem acumulatorul, el ii tot dadea tarcoale, noi explicam frumos si calm de fiecare data ca acumulatorul nu este pentru Andrei bla, bla...Toate bune si frumoase, pana cand ia acumulatorul, privindu-ne senin in ochi si incepe sa traznesca cu el de parchet si de pereti cu mare satisfactie. H., imperturbabil, i-l ia din mana si-i spune inca o data toata polologhia[:-@]...care n-a mai functionat. Si da-i urlete, ne dadea palme peste picioare, tavaliri...tot tacamul. Ziceti-mi mama denaturata, dar chiar nu am mai vrut sa-i dau ceva la schimb sa se linisteasca, l-am lasat in crizele lui, spunandu-i calma ( in sinea mea aveam niste nervi!!!), ca ala nu-i pentru copii. Nu stiu, poate si din cauza oboselii mele din ultimul timp, nu prea mai imi vine sa negociez unele chestii cu el, n-as vrea sa inceapa sa creada ca pentru orice pozna exista o alternativa sau o recompensa, pentru ca mi se pare ca, in unele cazuri, negocierea cam seamana cu asa ceva. Accept mustrari si sfaturi![asia]
Anaan, exact cam acelasi scenariu se intampla si la noi doar ca e cu TV-ul adica Ada e fascinata sa spele pe dinti personajele din desene plus unii prezentatori asa incat toata plasma e plina de pasta de dinti spre exasperarea lui Pisi care e disperat ca i se strica tv-ul, mie mi-e teama sa nu cumva sa-l traga pe ea asa incat ii interzicem sa mai mearga la el dar va dati seama cam ce rezultat are adica ea rade cu gura pana la urechiSi mie mi se pare ca teoria mea cu vorba buna si oferitul altor chestii la schimb nu prea da rezultate, chiar in seara asta iar i-a frecat pe dinti binisor pe unii [alcool]Dra din ce vad ca spuneti voi e o chestiune generalizata, credeam ca doar Ada e ''rasfatata''si ii permitem orice [:D]Alexandra (03.03.09)

#46
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 22:58

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Bianca, atunci cand iti vad poza de pe mess cu mutra aia spasita a lui Vl zau ca nu-mi vine sa cred ca se da cu kuru' de pamant.Nush ce sa va zic, am impresia ca toate am inceput sa crestem nivelul exigentelor (ex. pana acum nu ma enervam cand arunca cu mancarea prin bucatarie, acum zau ca ma enerveaza). La noi functioneaza ca atenuator al nervilor cearta care-l cam culpabilizeaza pe individ. Ex. incerc ieri sa ii iau un bol cu migdale din mana ca sa nu le verse, scandal; a varsat cateva, i l-am luat scurt, aratandu-i "uite ce ai facut, le-ai dat pe jos, ce ti-am zis eu ca o sa le dai pe jos...". Si a fost fara scandal. Nu stiu daca e OK, adica n-as vrea sa-i creez sentimentul ca nu e in stare de nimic (s-ar putea ca asta sa fie rezultatul pe termen lung), incerc sa mai tai din certuri... da' nu-mi iese.[:I]CRISTIAN (7.03.2009) --------------------------------------Where there's a will there's a waycioburi de viata in 3SILUAN are dreptul la viata!
Monica, si eu fac la fel ca tine (ca in bolu' cu migdale) si nu cred ca e vorba despre un nivel crescut al exigentelor d in partea noastra.Eu l-am surprins de cateva ori cand isi testa glasul/vocea tipand. Daca e sa ii iau ceva pentru ca da pe jos (asa face de obicei cu laptele), i-l iau pe acel ceva si apoi il trimit sa ia servetl sa faca curat. Si se executa. Daca e sa ii iau ceva din mana gen surubelnita=scandal. Si prin luat nu ma refer la luat cu forta ci "da-mi te rog cutare ca te lovesti/faci buba si te doare" bla bla.Mai are si un simt al proprietatii foarte dezvoltat. Sa nu stea nimeni la calculator in afara de mine si el. NIci pe tac'su nu il lasa cateodata si se lasa cu urlete. Sa nu ii ia nimeni jucariile lui. Sa nu pun mana pe alt copil sau sa pup alt copil.....etc etcSper sa treaca pentru ca in rest e simpatic rau
No cu simtul proprietatii si Ada sta super bine doar v-a zis Anaan ce darnica a fost : ata nu, ata Ada , etc Cat despre datul pe jos cu mancare la noi specialitate azilei sunt fulgii de porumb, pe care cand are chef ii arunca pe jos, al fel ii arat ce a facut si o rog sa stranga, mai functioneaza cateodata [:)]Alexandra (03.03.09)

#47
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 23:02

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
M-am hotarat si eu la jucarii, sa vedem acum daca reusesc sa le si procur:http://www.tomy.co.uk/products/aquadraw-classic-refresh/?parent=871http://www.tomy.co.uk/products/pic-n-pop/?parent=2539si daca ne mai tin curelele, asta:http://www.imaginarium.es/45857/ecommerce_1/45857http://www.lucamic.blogspot.com/
Super-idei de jucarii[pup][pup] Mie cel mai mult mi-a placut prima, oare se pot gasi si in Romania???Elena, [mamica] fericita de [baietel] Ianis Cezar (04.04.2009)

#48
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 23:08

Revenim si noi din we la munte! Tare frumos a fost, cred ca aveam cu totii nevoie de o iesire! Revin cu dovezi, cat de curand! [pup]



Felicitari, Manuela! [bis]

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

In schimb avem o veste buna. In 9 iunie vine barza din nou. Suntem tare fericiti si cam emotionati de cum ne vom descurca cu 2 bb si fara nici un ajutor, dar cu nadejdea la Dumnezeu le vom duce toate.




Vazut pozici cu trupa de soc si filmuletz cu fanul Iron Maiden! [pup][pup]



Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



Povestea unei manute pierdute

#49
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 23:17

Deci crizele de personalitate sunt la ordinea zilei... Ma si gandeam cum ne facem noi de ras la Moeciu unde toata lumea il stia de "ardelean cuminte"[:D] Asta e! am huzurit pana cum...



Manuela, mi se pare foarte scumpa cresa. Sarcina usoara in continuare![pup][flo]





Multi [pup] lui Vladimir cataratorul si fan Aaron Mayden, Adei "rasfatate"[pup], Lucosului sa-i treaca grijile mamicii lui[pup] si lui Dei-Dei sa nu i se mai puna pata pe acumulator[pup]









Elena, [mamica] fericita de [baietel] Ianis Cezar (04.04.2009)

#50
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 23:20

So, tema:



1.Ce n-ar trebui sa fac, dar fac: ma ingras... [xdulci]



2.Cui mi-ar placea sa-i trag un pumn in nas: oooo.... asta e tare greu.... ca eu nu "ma pregatesc". Poate asa... niste mutre de la TV, dar nu dau nume, ca cine stie ce discutii mai isc... [:I] Dar nici astora nu am nevoie sa le dau pumni, skimb doar canalul. De-aia ma uit eu pe minimax. [:D]



3.O porecla pusa cuiva: [:D] De-astea am pus multe [:-@]



4.Ce mi-ar dori sufletul sa primesc cadou de Craciun: un Revelion cu pisoii... sa zicem la Viena.



5.Ce mi-ar placea sa fac mai des: sa ne plimbam mai mult



6.Daca as avea capacitati iesite din comun, as vrea: sa ma teleportez.



7.La ce as renunta fara regrete: la regrete...



8.Un zgomot care ma scoate din sarite: mushcatul din ceva de lana [bang] A! si ce zicea Novus "suptul" maselelor. [bang][bang][bang]



9.Ce ar trebui sa fac, dar nu fac: aerobic.





Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



Povestea unei manute pierdute


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -