Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***279***


214 raspunsuri la acest subiect

#21
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 15:56

Manu, [bis] felicitari! Si lasa grijile pe mai tarziu, cand o cere Radu motocicleta, deocamdata ramai cu emotiile [pup]



CRISTIAN (7.03.2009)

--------------------------------------

Where there's a will there's a way

cioburi de viata in 3

SILUAN are dreptul la viata!


#22
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 16:09

Bianca, atunci cand iti vad poza de pe mess cu mutra aia spasita a lui Vl zau ca nu-mi vine sa cred ca se da cu kuru' de pamant.



Nush ce sa va zic, am impresia ca toate am inceput sa crestem nivelul exigentelor (ex. pana acum nu ma enervam cand arunca cu mancarea prin bucatarie, acum zau ca ma enerveaza). La noi functioneaza ca atenuator al nervilor cearta care-l cam culpabilizeaza pe individ. Ex. incerc ieri sa ii iau un bol cu migdale din mana ca sa nu le verse, scandal; a varsat cateva, i l-am luat scurt, aratandu-i "uite ce ai facut, le-ai dat pe jos, ce ti-am zis eu ca o sa le dai pe jos...". Si a fost fara scandal. Nu stiu daca e OK, adica n-as vrea sa-i creez sentimentul ca nu e in stare de nimic (s-ar putea ca asta sa fie rezultatul pe termen lung), incerc sa mai tai din certuri... da' nu-mi iese.[:I]



CRISTIAN (7.03.2009)

--------------------------------------

Where there's a will there's a way

cioburi de viata in 3

SILUAN are dreptul la viata!


#23
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 16:17

Salut!
Ninge!
De emotie, am uitat tot ce vroiam sa zic![:I]

http://www.lucamic.blogspot.com/

#24
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 16:22

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Bianca, atunci cand iti vad poza de pe mess cu mutra aia spasita a lui Vl zau ca nu-mi vine sa cred ca se da cu kuru' de pamant.Nush ce sa va zic, am impresia ca toate am inceput sa crestem nivelul exigentelor (ex. pana acum nu ma enervam cand arunca cu mancarea prin bucatarie, acum zau ca ma enerveaza). La noi functioneaza ca atenuator al nervilor cearta care-l cam culpabilizeaza pe individ. Ex. incerc ieri sa ii iau un bol cu migdale din mana ca sa nu le verse, scandal; a varsat cateva, i l-am luat scurt, aratandu-i "uite ce ai facut, le-ai dat pe jos, ce ti-am zis eu ca o sa le dai pe jos...". Si a fost fara scandal. Nu stiu daca e OK, adica n-as vrea sa-i creez sentimentul ca nu e in stare de nimic (s-ar putea ca asta sa fie rezultatul pe termen lung), incerc sa mai tai din certuri... da' nu-mi iese.[:I]CRISTIAN (7.03.2009) --------------------------------------Where there's a will there's a waycioburi de viata in 3SILUAN are dreptul la viata!
Monica, si eu fac la fel ca tine (ca in bolu' cu migdale) si nu cred ca e vorba despre un nivel crescut al exigentelor d in partea noastra.Eu l-am surprins de cateva ori cand isi testa glasul/vocea tipand. Daca e sa ii iau ceva pentru ca da pe jos (asa face de obicei cu laptele), i-l iau pe acel ceva si apoi il trimit sa ia servetl sa faca curat. Si se executa. Daca e sa ii iau ceva din mana gen surubelnita=scandal. Si prin luat nu ma refer la luat cu forta ci "da-mi te rog cutare ca te lovesti/faci buba si te doare" bla bla.Mai are si un simt al proprietatii foarte dezvoltat. Sa nu stea nimeni la calculator in afara de mine si el. NIci pe tac'su nu il lasa cateodata si se lasa cu urlete. Sa nu ii ia nimeni jucariile lui. Sa nu pun mana pe alt copil sau sa pup alt copil.....etc etcSper sa treaca pentru ca in rest e simpatic rau

#25
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 16:28

A, si noi suntem in clubul astora cu "vointa", vad ca e barbateasca treaba! [pk][pk][pk]

http://www.lucamic.blogspot.com/

#26
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 16:43

Felicitari, MANUELA! Sarcina usoara si bebe sanatos![olala][olala][olala]

ILINCA, felicitari inca o data lui husband! Eu chiar aveam un feeling ca e vb de "premiul cel mare"![pk][pk][pk]

http://www.lucamic.blogspot.com/

#27
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 16:47

KEA, a trecut sperietura? cum e Keutu?

ANAAN, ai studiat X-ul? Daca preferi, vb pe pemeu.[pup]

Vazut Alexandra si Andrei![olala][olala][olala]
Si Vladimir![roker][roker][roker]

http://www.lucamic.blogspot.com/

#28
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 16:57

Simply, uite la ce concluzii am ajuns eu ( si al meu sot) dupa ce am vazut piciorusele lui Luca. Cred ca e vorba de talus valgus; nu este ceea ce are Andrei. Stiu, de pe la ortopezii la care am fost, ca, la fel cu talus varum, este o malpozitie din cauza inghesuielii intrauterine. Ca tratament, nu ma bag, Doamne fereste sa-ti zic cine stie ce prostii[alcool], dar te sfatuiesc sa mergi la un fizioterapeut ( as zice la un ortoped pediatru, dar stiu problemele cu asigurarea etc). Fizioterapeut cred ca gasesti la ceva centru de gimnastica (medicala sau nu); acesta iti poate arata cum sa faci gimnastica si masaj Lucosului, si apoi ii faci tu acasa. Stiu ca la afectiunea asta, gimnastica si masajul fac foarte bine( asta stiu de la fizioterapeuta lui Andrei; noua astea nu ne folosesc, asa ca am renuntat la ele). Ti-as da o idee: incearca sa gasesti fizioterapeut pe forumuri ale romanilor de acolo, sunt multi in Spania cu specializari in domeniul asta fiindca, inainte de criza, erau foarte cautati si erau platiti bine.Si ai grija sa-i dai Vigantol![pup]

#29
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 16:57

M-am hotarat si eu la jucarii, sa vedem acum daca reusesc sa le si procur:
http://www.tomy.co.u...esh/?parent=871
http://www.tomy.co.u...op/?parent=2539
si daca ne mai tin curelele, asta:
http://www.imaginari...ommerce_1/45857

http://www.lucamic.blogspot.com/

#30
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 17:01

Aaa, si nu te lua dupa tehnici de masaj date pe net; eu am cazut in capcana asta, dar abia dupa ce am fost cu el la fizioterapie mi-am dat seama cum trebuie facute corect miscarile alea, ce intelesesem eu dupa tot felul de desene era irelevant. De-aia zic, du-te macar o data la fizioterapeut cu el sa furi meserie[:)] si dupa aia faci tu tot ce trebuie si ai siguranta ca este corect ce faci.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -