Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici15


197 raspunsuri la acest subiect

#31
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 23 septembrie 2009 - 00:03

Crislo, inca o idee referitoare la mancatul cu lingurita. Da-i si lui o lingurita poate va fi fascinat de ea. Ei descopera altfel decat ne inchipuim noi. Karla si acum la masa are mereu ceva de se jucat de descoperit. De doau zile descopera cutiile de chibrituri.[:D]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#32
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 23 septembrie 2009 - 00:36

La multe lunitze LUCA,baiat frumos[pup]
Fetele,multzumesc de urari,corcodusa e pe zice trece mai interesata de jucarii iar daca o ajut un pik incearca sa se traga si prin pat[pup]draga lu´ mama!
Bun venit la noi Cristo,sa ti fie baiatul sanatos,toate o sa vina,bine ca e ste sanatos puiu,nimik altceva nu conteaza!!!
Carla a venit la aproape 26 sapt cu 770 gr,a luptat muult si le a depasit pe toate[flo],cand dosctorii mi au spus de retinopatie,am crezut ca m i se prapuseste lumea in jur iar testul auditiv l am asteptat cu sufletul cat u purice si uite ca acum a trecut toate...cateodata ma uit la corocdusa si mi dau lacrimile,,dar stiu ca sunt lacrimi de fericire[:)]

Pepina,mama de Carla,corcodusa mami´ draga


http://www.bilder-sp...sting-page.html


#33
crislo

crislo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 23 septembrie 2009 - 12:27

Multumesc fetelor!

Ma bucur f mult ca pot vorbi cu mamici de bebelusi asa micuti, mai ales sub 1000 gr, ptr ca ei recupereaza mai greu decat ceilalti. Cat conteaza 200-300 gr! Prietenul cel mai bun al lui Alex, vecin de incubator, s-a nascut la 1300 gr la 2 sapt dupa el si acum are aproape 7 kg... Bineinteles ca conteaza si cat papa, nu se compara 1000 ml lapte cu 500-600 .

Eu sunt f optimista, dar cateodata nu mai am rabdare si vreau sa vad mai repede ca creste :)

Si noi am trecut prin cateva luni de cosmar, nici nu stiam ca se pot intampla asemenea nasteri, dar a trecut. Cu ajutorul lui Dumnezeu am trecut cu bine peste o terapie cu laser la ochisorul drept, peste diagnosticul de tetralogie Fallot la inimioara ( o malformatie), peste 2 pete albe pe creier ( leziuni leucomalacee)- acestea 2 diagnostice din urma disparand ca prin minune, si am ramas doar cu un suflu sistolic si o hernie inghinala.

Azi Alex implineste 5 luni corectate si 7 luni de la nastere. Sarbatorim si noi cu laptic :) V-am pupat.


#34
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 23 septembrie 2009 - 13:23

La multe lunite pline de sanatate Alex sa cresti mare,mare si sa iti bucuri parintii cu pofta ta de viata si cu energia ta[pup][flo][pup]



LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
vrem si noi un vot cva1.jpg si val1.jpg

#35
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 23 septembrie 2009 - 15:29

La multi ani Alex! Sa cresti mare, sanatos si frumos.



Crislo, nu ne pui niste poze sa iti vedem flacaul?



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#36
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 23 septembrie 2009 - 20:15

La multe lunite Alex!! sa fii sanatos si sa cresti mare.[pup][s][s]

Suntem cu cateva zile mai mari decat voi;-)

Ieri Dennis iar a vomitat, acum nu stiu de ce, probabil ca s-a agitat tare mult. In fiecare zi schimbam haine din cauza asta(si ale mele si ale lui)





http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#37
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 23 septembrie 2009 - 23:29

Waw, ce de sarbatoriti [:)] LA MULTE LUNITE [s][s][s] LUCA< ALEX, sa fiti sanatosi si sa aduceti numai bucurii in viata parintilor vostrii.



Vali ce baiat mare si frumos ai, m-ai dat gara cu fimuletele[pup]



Noi nu prea am mai intrat in ultimul timp, serviciul imi ocupa tot timpul, iar acum mai am si probl cu razvanel. Am fost la neurolog si ne-a spus ca e ff dezv pt varsta lui, trebuie tinut sub observatie medicala si regim alimentar.

Acum la 4 luni jum, are 69cm si 8300gr, are lungimea si greutatea unui copil de 8-10 luni (cel putin asa mi-au spus medici - si cica nu-i bn, ca se dezv ff mult organele interne si dezv tumori [bang][q])

Sunt terminata, iar cand ma uit la el, mi se rupe sufletul, cum sa faci un bb de 4 luni sa inteleaga ca nu trebuie sa mai manance?????

Saraca mama se chinuie sa-l faca sa manance supa, ceai , sucuri si apa inte mese, dar cu greu ii astampara foamea.Ma doare cand imi spune asta, dar spre binele lui, credem ca-i mai bn asa.

Speram din suflet sa nu fi nimik din ce ne-au spus medicii pana acum si sa fie sanatos.



Sanatate multa si copii sanatosi va doresc[pup]



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois





SoriLea - MAMI DE RAZVANEL





#38
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 23 septembrie 2009 - 23:33

La Multi Ani!Luca sa creasca mare sanatos si voinic,La MUlti Ani Alex sa fie sanatos si sa va bucurati de el.Pepina scumpa corcodusa ta sa-i dea D-zeu multa sanatate si sa creasca mare.Eu nu am mai scris pentru ca mi-a fost ff.rau din cauza ca nu mai alaptez ,am facut furia laptelui si nici acum nu am scapat (oare cat mai dureaza)?[q]noi am fost la Dr.sa ne vada si avem la 3luni si jumatate 5.500 si 57 cm.doctorul a zis ca mai avem de recuperat doar 50grame,Ana-Maria e bine,mananca cu bibe dar e o intreaga aventura pana termina (se uita prin toata camera ,studiaza tablourile,jucariile etc.)acu asteptam vaccinul de 4 luni.Si da Joklk laptele meu e zer si din cauza asta si-a dat stomacelul peste cap.[pup]pe toate

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#39
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 24 septembrie 2009 - 00:02

In primul rand multumesc pt urari[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
SoriLea eu(noi)ne plangem de greutate prea mica si lipsa de mancare iar tu te plangi ca mananca prea mult off si e asa greu sa faci un bebe mic sa inteleaga ca a mancat destul sau ca e ora sa pape[bang](Luca la 11 luni are 73cm si 8kg sau cel putin asa sper eu sa aiba de nu mai putin)
gata fug mai vb maine de mai am timp ma streseaza curatenia,trebuie sa ma pregatesc de nunta si de botez amandoua sambata[bang][alcool][bang]trebuie sa il las pe Luca acasa cu ,,o mamaie,,de inprumut si imi este cam teama dar nu am ce face nul pot cara dupa noi mi-e sa nul inbolnavesc(fum,aer rece,curent,fataiala)[bang]




LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
vrem si noi un vot cva1.jpg si val1.jpg

#40
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 24 septembrie 2009 - 00:14

Buna fetelor,



veste mare...ne iasa un dintisor [pk]



Sorilea asa e, nici prea grasut nu e prea bine. O sa fie mai usor de amagit cand va incepe sa stea in fundulet sau sa meaga de-a busilea si va fi fascinat de noi descoperiri. Va dorim multa sanatate.



Mirela imi pare rau ca ai facut furia laptelui. Nu ti-a prescris medicul nimic pentru ablaptare? Sunt ceva pastilute din cate stiu care se prescriu in asemenea cazuri.



Valy, da cel mai bine e sa il lasi pe Luca acasa chiar daca nu esti tu impacata. Va trece si asta.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -