Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici15


197 raspunsuri la acest subiect

#161
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 03 octombrie 2009 - 23:44

mai stau putin am dat drumu la apa in cada fac o baie nu un dus[:D],sa va mai intreb ceva ce le mai dati de mancare la copii?de cateva zile Luca nu mai vrea fructele dimineata si tare sunt in pana de ideii ce i-as putea face ieri i-am facut orez cu lapte azi dimineata paste cu almete....dar maine ce-i dau oare?[bang][bang][bang]la pranz o mancare gatita ori special pentru el ori ce am in casa ca la cat mananca ma descurc...seara un iaurt...cereale nimic alceva deocamdata dar dimineata e teroare va astept cu sfaturi[bang][:D]



LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?

#162
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 00:14

Valy [pup], mi-au dat lacrimile....mie care de cand e Karla nu plang din orice. Multumesc!



Eu ii dau Karlei incepand de la 10 luni orice de manacare: paine cu unt si miere inmuiata putin in lapte, gris in lapte, orez in lapte, pateu facut acasa din ficatel de pui cu paine si rosie sau gogosar, ou fiert moale, mamaliguta cu branzica si smantana.....

Daca nu mai vrea fructul dimineata dai-l dupa-masa.

Daca imi trimiti pe PM o adresa de mail iti trimit o carticica ce mi-a descarcat-o sotul meu de pe net cu retete pentru pitici.

Eu i-am dat si zacusca si a fost incantata.





Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#163
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 00:35

FFFF frumos filmuletul, toti copilasi sunt frumosi, au crescut, nici nu zici ca au fost candva asa de mici.

Imi pare rau ca nu am avut timp sa trimit si eu poze cu el de cand era mic de tot si acum recenta, dar e bn si asa[:)]

Multumim pt filmulet VALY [pup][pup][flo][flo][flo]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



#164
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 13:42

Valy,eu nu pot vedea fimuletul[q]nu stiu de ce,poti sa ma ajuti cumva?nu stau prea bine la capitolul PC.[:D]eu m-am pricopsit si cu o raceala de toata frumusetea,umblu cu masca la gura sa nu-i dau si
Anei-Maria,mi-e greu atata imi vine s-o pup si nu pot,acum doarme pe burta la tati,eu stau si ma uit la ea,mititica[q]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#165
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 14:59

incearca asa direct linkul poate merge
http://www.trilulilu...3889b8d4759823/
of raceala ast sa treaca repede si sa nu o dai mai departe tine-o pentru tine[:D]




LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?

#166
ramonika82

ramonika82

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 19:33

Buna fetelor!
Intr-adevar ,filmuletul este foarte frumos!!!!!!!!!!!!!!!Multumim mult Valy!

Ce sa ma fac cu baiatul meu????????????????Azi m-am dus cu el la spital pt ca s-a trezit intr-o tuse de m-a speriat,tusea de cateva ori apoi stranuta de arunca mucisorii din nas.

L-a consultat o dr ,este mult spus consultat :l-a ascultat de 3 ori cu stetoscopul prin bluzita si imi spune ca nu se aude nimic la plamani dar are pneumonie interstitiala ..................,mi-a dat o reteta cu niste injectii ,gentamicina ,cortizon ca sa merg sa le cumpar si sa ma intorc sa ii faca ea una,vroia internare ....................am refuzat.

Am sunat-o pe dr de la acelasi spaital la care mergem noi si am mers la ea acasa,mi l-a ascultat si mi-a zis ca nu are la plamani dar are faringita asa ca acum ii dau antibiotic,Ospamox 250 (mi-a zis ca Augmetinul este prea tare),plus ca ii fac si aerosoli acasa,eu totusi ma gandesc sa nu fie de la prevenar dar nepoteii mei nu au avut nimic.....................nu stiu ce sa zic.

Cand i-am zis ce am patit mi-a raspuns :"asa este doamna dr Cremenescu",mi-a picat fata.


Nici al meu nu prea vrea sa manance ,dar laptele il bea cat de cat, sa spunem ca ar fi de la raceala. .
Sper sa ii treaca ,tare rau este sa-ti fie copilul bolnav ,as prefera sa imi fie mie rau .rau decat lui.
Pup !

#167
ramonika82

ramonika82

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 19:35

Fetelor am si eu 2 carticele in format electronic cu retete , daca vreti vi le trimit si eu pe mess(cum sa va dau un mesaj privat cu adresa de mess?).

#168
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 20:21

pupam pui bolnaviori [pup][pup][pup][pup]sa treaca repede
azi noi nu am vrut mancare deloc[bang][bang][bang]i-am facut paste cu lapte dimineata pe la 10 si atat,cioba de pui la pranz iac,iaurtul acuma la fel,am incercat si cu brazica cu mamaliga(ca ieri a mancato bine)si tot iacc[bang][bang][bang]laptele praf la folosit doar sa se spele pe ochi si pe maini...cred ca a intrat la cura de slabire,a a rontait 2 grisine azi pe la 13(cat am fost afara),apa nu vrea ceai nici atata[bang][bang][bang]stiti cei curios copilul meu nici-odata nu mi-a plans de foame,o sti cei aia?am zis ca o sal las odata sa vad cum reactioneaza daca cere sau daca papa mai bine dupa...acum il jumuleste pe tacsu pana o cadea mort ca nici cu somnul nu sa omorat azi[bang]
ce ceai pot sai dau lui sa bea(sa incerc)poate vrea iam mai facut de menta ff slab putin indulcit dar nu a mers




LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?

#169
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 21:19

Valy, nota 10, a iesit super filmuletul. Ce mici au fost si ce mari sunt!! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi si sa creasca mari.
Am si eu niste carti cu retete, as putea sa ti le trimit daca vrei, daca ti-e activat PM ti le trimit astazi.
Acum trebuie sa merg la bucatarie, ca ieri am tras chiulul si nu am gatit, asa ca intru mai incolo.
[pup][pup]

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#170
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 04 octombrie 2009 - 21:26

cum il activez pm?ca nu reusesc



LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -