Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS


193 raspunsuri la acest subiect

#41
anna_ivan

anna_ivan

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 768 mesaje

Postat 27 martie 2010 - 11:38

Citat:
citat din mesajul lui KITTA
Cine ma ajuta si pe mine ca mi-a mai aparut o buba??? Astazi am fost sa mai imi fac si eu ca omu' o eco in Z11 pe CM natural, OS - 1 folicul mic, OD 2 folculi de 15mm si 1 mai mic, endo de 10 mm, numai ca cu un polip endometrail de fo 5 mm. A zis sa ma mai vada si luna viitoare sa vedem daca exista cu adevarat si apoi va trebui scos.Cine a mai patiti o buba ca mine, ca stiti vorba aia toate bubele mele in fundul babei mele.....
am avut eu poilipi (vreo 5 de 5 mm)pe vcare mi i-a scos la histeroscopie. intai la eco s-a vazut unul am asteptat un CM sa vedem daca se elimina. si apoi am facut histero de unde i-a scos pe toti care nici nu se vedeau la eco.nu te teme. histeroscpoia e mult mai puitn jenanta decat histerosalpingografia, cel putin pt mine asa a fost. te anesteziaza si curata frumos uterul pregatindu-l de sarcina.mult succesbebe michttp://blog.photostories.ro/

#42
anna_ivan

anna_ivan

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 768 mesaje

Postat 27 martie 2010 - 11:39

Citat:
citat din mesajul lui mrnscmnc
mirela2 te rog sa-mi spui cum ai aflat de sinechie? Daca ai avut simptome si care au fost ele? Pe 26 ianuarie am aflat vestea ca sarcina mea s-a oprit in evolutie la 9 sapt.M-au internat si a doua zi dimineata din cauza hemoragiei abundente si a riscului de septicemie m-au chiuretat. Prima menstruatie mi-a venit dupa 25 de zile, adica pe 21 februarie, mai putina cantitativ dar a durat mai multe zile decat era in mod normal. Dupa calculele mele cea de-a doua menstruatie trebuia sa vina pe 21 martie, dar inca mai astept si vad ca nu vine.Am simptome de durere de burta, am chiar senzatia ca ma sageata ceva dar ...nimic. De la Fundeni mi-au dat tratament pt a pregati corpul in vederea unei alte sarcini peste 3 luni, adica acid folic, Elevit si vitamina E pt 20 de zile/luna pe care l-am intrerupt gandindu-ma ca poate fi de la el. Mi-am luat si un test de sarcina, desi am avut grija sa ma protejez si evident ca nu sunt insarcinata. Mai ramane varianta dereglarii si deci mai intarzie, sau poate o sinechie ca am citit ca e frecventa in situatiile ca a mea, adica ginecologul a curatat " cu simt de raspundere" si mi-a facut rana pe uter.De la Fundeni m-i l-au recomandat pe dr. Albu inainte sa ma confrunt cu problema asta, dar eu am o adresa de la un cabinet din sectorul 2. Inca nu am facut programare, eu as fi vrut sa discut cu dumnealui despre alte probleme, dar acum m-am mai pricopsit si cu situatia asta( sunt suspecta de trombofilie care se activeaza in sarcina). Pentru cine s-a mai confruntat cu o situatie asemanatoare va rog srieti-mi. Si as vrea sa stiu cat costa consultatia si daca am sinechie in ce consta ca sa stiu la ce sa ma astept? Va multumesc.
cred ca tie ti-a recomandat pe un alt ALBu nu pe ALbu Dragos. din cate stiu eu ALbu dragos lucreaza la MEdlife si la Filantropiadar daca nu e asa sa ne spui si nouabebe michttp://blog.photostories.ro/

#43
mrnscmnc

mrnscmnc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 00:54

anna_ivan
Sa stii ca ai dreptate, dupa ce am vazut mesajul de la tine am citit numele intreg al dr si e de fapt Albu Dinu si din ce stiu eu e de gasit la o clinica privata si cred ca si la Giulesti. Va multumesc mult pt mesaje macar mai aflu cate ceva. Si eu sunt argeseanca dar locuiesc in Bucuresti. Anda

#44
mrnscmnc

mrnscmnc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 01:05

mirela2

Iti multumesc tare mult pt informatii.Mi-a scris si Ana Ivan si am constata ca de fapt recomandarea celor de la Fundeni era dr. Albu Dinu si nu Albu Dragos.Daca e vreo legatura de rudenie intre ei nu stiu ca abia acum am constatat diferenta de nume.Nici pana acum nu am cm si mai mult de aseara ma inteapa in partea stanga jos in replici scurte cand stau relaxata.Sper sincer sa fie doar o dereglare. Oricum o sa merg luni dimieata la medicul care s-a ocupat de sarcina si zilele urmatoare mai merg si la altcineva ca sa stau linistita. Deja merg de 3 luni la Fundeni si Uscateascu m-a avizat de clexane asa ca stiu de tratament.Iti urez bafta si iti tin pumnii starnsi in demersurile urmatoare.Anda




#45
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 03 aprilie 2010 - 21:19

PASTE FERICIT FETELOR!

[ruga]

#46
anaisanais90

anaisanais90

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 16 aprilie 2010 - 01:44

salutare tuturor. am primit mesaj pe mail cu subiectul asta nu stiu de ce.... oricum eu sint pacienta dlui doctor de 2 ani....si da e un doctor extraordinar....sint paciente de la marinescu nemultumite care sint acum la el....si da eu am facut multe fivuri cu el si am ramas gravida de fiecare data dar... pierderi de sarcina de fiecare data...si eu am fost pe la tutunaru matei....varza...bani aruncati pe geam....cu adevarat albu te controleaza si ti face analize..si chiar are rabdare cu tine, eu merg cu el pentru chiar cred in el si cred ca o sa fie bine intr un final.daca aveti intrebari....raspund[pk]

#47
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 16 aprilie 2010 - 10:41

buna anaisa

la cate zile ti a facut transferul?
spui ca ai pierdut sarcina de fiecare data, nu ti au gasit o buba?
eu voi face fiv cu el luna asta sper sa fie ultimul.
tu cand vei mai face?
pup

[ruga]

#48
hopefull

hopefull

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 19 aprilie 2010 - 12:08

Buna fetelor! De cateva luni merg si eu la dr. Albu. Este singurul care m-a lamurit cum stau treburile.......de 10 ani tot caut un raspuns! Tocmai mi-a descoperit hidrosalpinx bilateral si o rezerva ovariana f mica....0,11. Mi-a recomandat sa fac operatie sa-mi scoata trompele si apoi sa fac FIV. Eu nu am auzit de el pana in ianuarie si eram putin in dubii.....sa fac fiv la Medlife sau sa merg in Ungaria? Din cate am citit la voi, e un doctor bun cu reusite destul de multe.....dar am nevoie de ceva confirmari si incurajari......s-ar putea sa fie singurul FIV pe care-l voi face cu outzele mele!

#49
anabel79

anabel79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 19 aprilie 2010 - 12:25

buna fetelor, si eu sunt la dr.albu...imi place de el,mai ales ca m/a vazut o singura data cand a citit atent analizele, iar la 3 saptamani deja ma tinuse minte.de admirat...sper sa fie bine...poate tinem legatura, ptr ca nu am foarte multe informatii despre reusitele fiv ale lui...va pup.ah si eu fac fiv cu le luna viitoare...


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1


#50
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 19 aprilie 2010 - 16:03

buna

eu sunt deja in plina procedura de fiv si as vrea sa donez o parte din ovicitele mele, am o rezerva destul de mare, amh 7,5. cum se face inca nu stiu dar ma documentez.
pupi fetelor

[ruga]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -