Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS


193 raspunsuri la acest subiect

#1
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 11 septembrie 2009 - 12:43


Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin [ruga]


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Andreea Mustata


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV 6780

FIV +ICSI 7870


Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 1700
Monitorizare 665 (contine 4 ecografii – 510 Ron + estradiol seric – 155 Ron)
Separat se face progesteronul – 38 ron

IUI 1265
IUI dubla 1500

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.


Gravidutele noastre [gravi]:




Aspirante la titlul de [bibe]

mirela2 - FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit , urrmeaza FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos. Bafta multa!

Aspirante [gravi] aprilie - mai

Rica69 [majoreta]

mirela2 [majoreta]

Aspirante [gravi] mai - iunie

Anabel79 [majoreta]



Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc [ruga].


Mirela



[ruga]


#2
simona2

simona2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 11 septembrie 2009 - 19:57

Mirela...mai intai lasa-ma sa ma descarc[bang][bang][bang] am scris juma de ora un raspuns pt tine si s-a sters...

Voiam sa-ti spun ca eu am facut Fiv cu dr. Albu si am fost cum nu se poate mai multumita. Am reusit din prima si stiu sigur ca are f multe reusite pt. ca am cunoscut multe din pacientele lui in timpul monitorizarii. Pe mine m-a vazut prima data pe la sfarsitul lui martie, pe la mijocul lui aprilie am facut laparo, imediat dupa laparo am inceput tratamentul pt FIV ...iar sarcina mea se calculeaza de pe 16 mai[olala]..
Te asigur ca vei fi monitorizata cu foarte mare seriozitate si interes, de asemenea iti va raspunde la toate sms-urile si telefoanele (cel mai bine e sa ii trimiti sms si te suna el cand are timp).
Este genul de dr. realist si poate parea rezervat uneori...dar are si darul de a-ti schimba starea de spirit si de a-ti da speranta. Cand m-am dus la el eram la pamant (dupa n inseminari si doctori care mai de care mai "competenti"), dar usor, usor mi-a schimbat total felul de a vedea lucrurile si sunt convinsa ca asta a contat foarte mult pentru reusita mea.

Sa nu dai importanta fetelor de la receptie, care zici ca-s de pe alta planeta..tu tine legatura cu dr si pe ele sa le vezi ca pe simple casiere...ca altceva nu stiu sa faca. Asistentele sunt ok...unele pot fi ciufute uneori, dar te poti baza pe ele.

Poti sa-mi spui care este cauza infertilitatii vostre? Daca pot sa te ajut si cu alte informatii, cu mare drag.[flo]

Bafta!

P.S. In mare parte, datorita reusitei mele ti-a recomandat prietena noastra comuna sa mergi la dr. Albu[:D] Sper ca nu te superi, Adi[pup]



[gravi] 16+

#3
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 11 septembrie 2009 - 20:29

Simona draga mea gravidutza cum as putea eu sa ma supar pe tine[:D] In plus ai mare dreptate, prin intermediul tau am ajuns sa il cunosc pe dr Albu si in mare parte datorita reusitei tale, am mare incredere in el. De aia l-as recomanda tuturor care imi cer un sfat , o parere.
Este un om cu care poti discuta orice, raspunde la orice fel de intrebare, explica tot, este f cald si f rabdator. In plus pt mine are acel ceva care imi da incredere, lucru pe care ar trebui toate sa il simtim pentru doctorul ales, nu?
eu voi face la sf lui septembrie o inseminare cu el.
Mirela eu ma bucur ca te-am ajutat cu un sfat, acum restul depinde de voi, in primul rand as vrea sa te vad mai calma, mai linistita si mai ales increzatoare..... aceste sfaturi ar trebui spuse si sotului tau, ca tare are nevoie de ele[bang][bang]
Va pup[pup]

#4
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 11 septembrie 2009 - 23:19

Citat:
citat din mesajul lui simona2

Mirela...mai intai lasa-ma sa ma descarc[bang][bang][bang] am scris juma de ora un raspuns pt tine si s-a sters...

Voiam sa-ti spun ca eu am facut Fiv cu dr. Albu si am fost cum nu se poate mai multumita. Am reusit din prima si stiu sigur ca are f multe reusite pt. ca am cunoscut multe din pacientele lui in timpul monitorizarii. Pe mine m-a vazut prima data pe la sfarsitul lui martie, pe la mijocul lui aprilie am facut laparo, imediat dupa laparo am inceput tratamentul pt FIV ...iar sarcina mea se calculeaza de pe 16 mai[olala]..
Te asigur ca vei fi monitorizata cu foarte mare seriozitate si interes, de asemenea iti va raspunde la toate sms-urile si telefoanele (cel mai bine e sa ii trimiti sms si te suna el cand are timp).
Este genul de dr. realist si poate parea rezervat uneori...dar are si darul de a-ti schimba starea de spirit si de a-ti da speranta. Cand m-am dus la el eram la pamant (dupa n inseminari si doctori care mai de care mai "competenti"), dar usor, usor mi-a schimbat total felul de a vedea lucrurile si sunt convinsa ca asta a contat foarte mult pentru reusita mea.

Sa nu dai importanta fetelor de la receptie, care zici ca-s de pe alta planeta..tu tine legatura cu dr si pe ele sa le vezi ca pe simple casiere...ca altceva nu stiu sa faca. Asistentele sunt ok...unele pot fi ciufute uneori, dar te poti baza pe ele.

Poti sa-mi spui care este cauza infertilitatii vostre? Daca pot sa te ajut si cu alte informatii, cu mare drag.[flo]

Bafta!

P.S. In mare parte, datorita reusitei mele ti-a recomandat prietena noastra comuna sa mergi la dr. Albu[:D] Sper ca nu te superi, Adi[pup]



[gravi] 16+



multumesc de raspuns simona, sarcina usoara iti doresc. sper din toata inima sa fie ok si sa pot sa mi tin puiulin brate cat mai curand.

adriana merci mult si sa ti reuseasca si tie inseminare.

[pup][pup][pup][pup]

de Craciun vom fi 2 in 1!

#5
danuk

danuk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 12 septembrie 2009 - 01:27

Si eu l-am cunoscut pe dr Albu, este un om cald si foarte rabdator. Nu stiu insa rata reusitelor la fiv..Simona, felicitari pentru sarcina![pup]


Ajutati-l pe andrei. Intrati aici:
http://andreibucur.blogspot.com/

#6
miky007

miky007

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 05 octombrie 2009 - 02:02

buna tuturor gravidutzelor si aspirantelor,
sunt si eu o "tanara" aspiranta (41 de ani fix), care a imbatranit tot asteaptand un BB si dupa 3 ani de umblat prin doctori si analize, cred ca ma indrept sigur catre tehnicile moderne, cu toate ca toate analizele mele si ale sotului sunt bune, cauza neobtinerii unei sarcini, inexplicabila.Sunt dezamagita de medicii la care am fost (vreo 5), care mi s-au parut superficiali si parca prea satui de profesie si de paciente. Va rog mult sa-mi spuneti, citind mesajele voastre, as merge si la d-l dr Albu, poate, fiind dansul mai bine pregatit as avea vreun rezultat. Este un dr bun? te asculta? Am inteles ca lucreaza la Medlife, dar unde face consultatii la policlinica, sau spital? Unde ma sfatuiti sa ma programez? Multumesc mult pt ajutor si intelegere

#7
mussel

mussel
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 05 octombrie 2009 - 18:47

pe mine personal, m-a dezamagit cumplit...sa-mi fie cu iertare fetele pacientele doctorului, poate pe voi va trateaza cu tact si rabdare, la mine a fost repezit, brutal, nervos ba chiar a ridicat tonul de ce n-am urinat (daca n-am simtit nevoia ce era sa fac), ecografia a durat 1 minut, mai mult a durat eco pt tiroida facuta anterior la o doctorita care mi-a vb pe indelete... iar de rezultat n-am inteles nimic, a bolmojit ceva, a pus hartia in plic si pa!... basca, am platit si 2 mln! daca nu se uita la pacientele "dinafara" de ce m-au mai programat???

#8
miky007

miky007

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 06 octombrie 2009 - 19:40

Buna, mussel,
am si eu programare la consultatie la medlife grivita la dl Albu, sapt viitoare, dar m-am cam descurajat dupa ce ai scris. Am citit despre dansul numai de bine. Dupa ce am schimbat 5 medici, oi fi nimerit iar prost? ai fost la eco sau consult ? cand ai fost? nu a stat sa te asculte?
Multumim

#9
Cocolyso

Cocolyso

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.011 mesaje

Postat 07 octombrie 2009 - 13:17

Si eu tot pacienta Dr Albu, caruia nu am ce sa ii reprosez, am facut laparoscopie si un fiv, din pacate nereusit insa nu din cz dr.
Merg mai departe tot cu dansul, pt ca stie ce face.
E un medic care studiaza, se preopcupa de domeniul lui, nu e un ignorant care face totul pe banda.
Eu zic ca pana la urma e vorba de fiecare cum se poate intelege cu medicul, daca e sau nu pe aceeasi lungime de unda.
De ex eu am mers primele dati la Dr.Predoi dar cu care nu am reusit sa ajung la un numitor comun, ca sa zic asa.

http://tt.lilypie.com/90dop3.png

#10
sufletel_80

sufletel_80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 07 octombrie 2009 - 14:41

Ieri am avut si eu prima intrevedere cu Dr Albu. Eu ii dau o bila alba, pt ca e singurul doctor care a incercat sa gaseasca posibile cauze ale FIV-urilor mele ratate (3 la numar, si facute cu un alt Dr, nu cu Dumnealui). Mi-a cerut rezultalele analizelor de trombofilie si sindrom antifosfolipidic, MTHFR, si toate celelalte bazdaganii. A analizat toate celelate rezultate pe care le aveam si nu i-a scapat nimic din vedere, atat la mine cat si la sotul meu... Si nici macar nu mi-a propus sa fac urmatorul FIV la Medlife ...a fost pur si simplu o evaluare reala a situatiei in care ma aflu ... A fost foarte calm, si mi-a dat si nr Dumnealui de tel pentru eventuale neclaritati. In problema mea, pot spune ca mi-a fost de real folos.

Consultatia a costat 190 lei (mult mai scump decat ma asteptam, insa a fost o consultatie de sterilitate)...A durat aprox 45 min, fara eco.

Nu voi merge pt FIV la D-lui. Eu i-am cerut opinia in legatura cu rezultatul unei biopsii ...




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -