Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Masoni, iluminati, teoria conspiratiei...


79 raspunsuri la acest subiect

#11
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 01:51

Citat:
citat din mesajul lui danat
De ce s-ar face si astfel de filmulete la misto daca nu ar avea nici un sens aceste teorii? Cine si-ar consuma timpul sa le ia in bascalie?

For fun.
Filmuletele astea sunt niste rotite bine plasate in uriasul mecanism global de supunere a omenirii. Panem et circenses. [:D]

#12
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 11:24

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui danatDe ce s-ar face si astfel de filmulete la misto daca nu ar avea nici un sens aceste teorii? Cine si-ar consuma timpul sa le ia in bascalie?
For fun.Filmuletele astea sunt niste rotite bine plasate in uriasul mecanism global de supunere a omenirii. Panem et circenses. [:D]
Si cine si cu ce motiv ar vrea sa o supuna? ...pe omenire, zic.Hobby******************************************"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change" Michael Jackson

#13
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 12:34

Citat:
citat din mesajul lui danat

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui danat
De ce s-ar face si astfel de filmulete la misto daca nu ar avea nici un sens aceste teorii? Cine si-ar consuma timpul sa le ia in bascalie?

For fun.
Filmuletele astea sunt niste rotite bine plasate in uriasul mecanism global de supunere a omenirii. Panem et circenses. [:D]


Si cine si cu ce motiv ar vrea sa o supuna? ...pe omenire, zic.



Pai asta s-a întrebat si LadyJ, iar tu ai cam repezit-o [:I].

Asta ma întreb si io... si bun, hai sa zic ca se gasesc destui utopici sa vrea sa calareasca întreaga omenire (cam incomoda mosie, totusi... un pic cam prea mare...)... dar cum anume ar reusi et, tehnic vorbind, sa o faca... asta nu prea reusesc sa-mi imaginez.

PS: nu iese fum fara foc... sigur-sigur?? [:D]. Pai, asa s-au justificat si miturile religioase si presupusele 'realitati' ale religiilor, de la zeitatile preistorice si pâna la la zeii greci, la miracolele din VT, la învierea lui Isus, la dictarea mesajelor coranice de catre arhanghelul Gabriel catre Mohamed ... si asa mai departe. Pe toate le-au crezut si pe unele le mai cred si astazi milioane de oameni (inclusiv) prin prisma acestei ziceri cam copilaroase.


PS:
@ionescu.cris: chestia cu Chemtrails (cu aruncatul în atmosfera de urme de produse toxice)... ce legatura o avea cu dorinta unui grup ocult de a supune sau stârpi omenirea? Ca nu reusesc nici una nici cealalta în modul asta [:D]. Îmi poti explica si mie "QUI BONO"?



#14
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 15:12

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
Citat:
citat din mesajul lui danat
[quote]citat din mesajul lui capcaunul
[quote]citat din mesajul lui danat.....Si cine si cu ce motiv ar vrea sa o supuna? ...pe omenire, zic.
Pai asta s-a întrebat si LadyJ, iar tu ai cam repezit-o [:I].Asta ma întreb si io... si bun, hai sa zic ca se gasesc destui utopici sa vrea sa calareasca întreaga omenire (cam incomoda mosie, totusi... un pic cam prea mare...)... dar cum anume ar reusi et, tehnic vorbind, sa o faca... asta nu prea reusesc sa-mi imaginez.PS: nu iese fum fara foc... sigur-sigur?? [:D]. Pai, asa s-au justificat si miturile religioase si presupusele 'realitati' ale religiilor, de la zeitatile preistorice si pâna la la zeii greci, la miracolele din VT, la învierea lui Isus, la dictarea mesajelor coranice de catre arhanghelul Gabriel catre Mohamed ... si asa mai departe. Pe toate le-au crezut si pe unele le mai cred si astazi milioane de oameni (inclusiv) prin prisma acestei ziceri cam copilaroase.PS:@ionescu.cris: chestia cu Chemtrails (cu aruncatul în atmosfera de urme de produse toxice)... ce legatura o avea cu dorinta unui grup ocult de a supune sau stârpi omenirea? Ca nu reusesc nici una nici cealalta în modul asta [:D]. Îmi poti explica si mie "QUI BONO"?
1. Nu imi permit sa reped pe nimeni de pe-aici, chiar si in cazul in care ma simt calcata pe coada....cu atit mai mult pe ladyJ care mi-e simpatica nu de ieri, de azi. Numai ca nu citise, ca si tine de altfel, ceea ce am postat eu initial, unde NU AM AFIRMAT ca cineva vrea sa stirpeasca omenirea. De aceea am si repetat acum intrebarea catre capcaunul.2. Daca credintele tale sunt cu totul altele, si daca, consideri ca ele sunt un "fum fara foc", atunci accepta parerea si respecta-i pe milioanele de indoctrinati care, de mii de ani, se lasa condusi de ele. O fi tot lucratura gruparilor mentionate de mine, mai stii? [8D] Hobby******************************************"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change" Michael Jackson

#15
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 15:34

Citat:
citat din mesajul lui danat
...Daca credintele tale sunt cu totul altele, si daca, consideri ca ele sunt un "fum fara foc", atunci accepta parerea si respecta-i pe milioanele de indoctrinati care, de mii de ani, se lasa condusi de ele.


de unde reiese ca nu-i respect? eu am apreciat doar ca zicala aia cu fumul e "cam copilaroasa", nu ca aceia care cred sub vreo forma în divinitate ar fi asa.

referitor la credintele mentionate, esti de acord ca nu pot fi toate adevarate? eventual una singura. si-atunci, daca sa zicem crestinismul detine adevarul, islamul si restul nu sunt în eroare?


#16
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 15:35

Dana, am citit, sa stii.
Hai sa rectific daca crezi ca am inteles gresit.

Deci, tu crezi ca un grup puternic de tot vrea sa controleze natalitatea. Adica sa tina numarul oamenilor de pe planeta sub control. Am inteles bine pana aici?

In consecinta, masonii astia mai scot din laboratoare un vaccin ceva, po****tia se vaccineata si isi ia teapa, ca vaccinul face rau nu bine. Am inteles bine?

OK...care ar fi LOGICA, in conditiile in care, in lume, mor ZILNIC milioane de oameni( accidente, boli, catastrofe naturale, etc si etc)

Gandeste-te, daca ceva sau cineva ar vrea sa injumatateasca pop.u.l.a.t.i.a glbului, nu e cam aiurea faza asta cu vaccinurile ´´mortale´´?? Adica de ce s-ar complica asa?

Si, intrebarea intrebatoare: CE ar avea de castigat grupul ultra mega malefic daca ar muri oameni pe capete din cauza actiunii lor? Ba dimpotriva, ar avea numai de pierdut ca scade bugetu´[:D]





#17
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 15:44

Citat:
citat din mesajul lui danat
Sunt aceste grupari chiar atit de influente pe cat se vehiculeaza?
Detin pina la urma controlul a tot ce misca in lumea asta?


raspuns: cel mai probabil, NU.

#18
ADRIANKA

ADRIANKA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 521 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 15:49

Pai da, nu le convine ca lumea moare din accidente si din cauze naturale, dar le convine cand in urma unor vaccine sau medicamente cumparate de oameni se imbogatesc concernele farmaceutice (pe care tot ei le controleaza[8D]









..................................................................

Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)



poze cu noi



Povestea unui Licurici



Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...



#19
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 16:09

Citat:
citat din mesajul lui ADRIANKA

Pai da, nu le convine ca lumea moare din accidente si din cauze naturale, dar le convine cand in urma unor vaccine sau medicamente cumparate de oameni se imbogatesc concernele farmaceutice (pe care tot ei le controleaza[8D]




..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

[




Pai daca omul e MORT nu mai cumpara medicamente[8D]

Daca un om are un accident, nu inseamna ca moare neaparat, deci farmaciile au de castigat, corect sau incorect?
De la nastere pana la moarte omul foloseste diferite medicamente.
Omul nu are grija de ce mananca si ce bea, deci se imbolnaveste. Bolnav-farmacie.

Omul se distruge singur, nu cred ca mai avem vreo retinere in a afirma asta. Asadar, cu sau fara teorii de vaccinare otravitoare in masa, omul are nevoie de medicamente.

#20
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 16:27

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Dana, am citit, sa stii.
Hai sa rectific daca crezi ca am inteles gresit.

Deci, tu crezi ca un grup puternic de tot vrea sa controleze natalitatea. Adica sa tina numarul oamenilor de pe planeta sub control. Am inteles bine pana aici?

In consecinta, masonii astia mai scot din laboratoare un vaccin ceva, po****tia se vaccineata si isi ia teapa, ca vaccinul face rau nu bine. Am inteles bine?

OK...care ar fi LOGICA, in conditiile in care, in lume, mor ZILNIC milioane de oameni( accidente, boli, catastrofe naturale, etc si etc)

Gandeste-te, daca ceva sau cineva ar vrea sa injumatateasca pop.u.l.a.t.i.a glbului, nu e cam aiurea faza asta cu vaccinurile ´´mortale´´?? Adica de ce s-ar complica asa?

Si, intrebarea intrebatoare: CE ar avea de castigat grupul ultra mega malefic daca ar muri oameni pe capete din cauza actiunii lor? Ba dimpotriva, ar avea numai de pierdut ca scade bugetu´[:D]



Lady [pup], danat are dreptate: ea a scris doar de detinerea controlului absolut asupra omenirii. Faza cu stârpirea (reducerea, ma rog...) omenirii e de la ionescu.cris

Tot nu înteleg de ce patruleaza avioane deasupra oraselor si ne-arunca în nas saruri de bariu si resturi biologice? Ce câstiga din asta cei care o fac, înteleg io, în mod deliberat si cu un anume scop?
În scenariul cel mai probabil, rezultatul acestei actiu este ZERO. În versiunile mai prapastioase, o sa avem o po****tie din ce în ce mai rablagita, cu mai multa nevoie de a fi asistata medical si social. Pai... oare asta nu-i costa pe "Illuminatti" aia cu muuuult mai mult decât pot sa dea acei oameni îmbolnaviti pe hapuri si vaccinuri care sa-i faca bine?
Chiar nu cred ca vreun stapân are vreun interes sa-si îmbolnaveasca slugile. În loc de oameni apti de a crea plusvaloare, sa ai niste indivizi invalizi de întretinut??
Aa, o sa aud ca farmacistii hrapareti vor sa îi stoarca de bani... mda, ok, fie! Dar oamenii pot fi (si SUNT) storsi de bani mult mai bine prin multe alte mijloace.
Ce "Illuminatti" astia nu se pot folosi decât de farmacisti? hai serios [:)]

EDIT: ... si vorba lui Lady: oamenii se rablagesc singuri suficient, fara sa-i ajute nimeni [:)]. Si oricum oamenii sunt tot mai mari consumatori de servicii medicale sau farmaceutice, pt. a-si îmbunatati calitatea vietii si pt. a trai mai mult. (si nu pt. ca asta e planul malefic al lu' alde Illuminatti...)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -