Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Raul un suflet nevinovat va cere ajutorul


194 raspunsuri la acest subiect

#161
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.657 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 21:15

mikaeela, daca poti vorbi cu Claudia, intreab-o ce concetratie trebuie sa aiba medicamentul, ce cantitate are nevoie si unde il putem trimite.




'Cos what I feel is the only truth for me

#162
mikaeela

mikaeela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.266 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 21:22

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

mikaeela, daca poti vorbi cu Claudia, intreab-o ce concetratie trebuie sa aiba medicamentul, ce cantitate are nevoie si unde il putem trimite.




'Cos what I feel is the only truth for me

Laura ,acum incerc sa iau legatura cu ea.

#163
mikaeela

mikaeela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.266 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 21:31

Am vb acum cu Claudia si mi-a spus ca a dat comanda la o farmacie acolo in Targu -Mures si maine il aduce.

Am inteles ca are nevoie de vreo 20 de fiole si o costa in jur de 120 lei toate.

#164
mamaluiana

mamaluiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 10 ianuarie 2013 - 01:34

Sper sa-l ajute ...la noi dupa 5 fiole s-au oprit crizele...binenteles combinat cu fenobarbital, topamax, depakin si nitrazepam.Nu inteleg de ce nu ii da reteta gratuita, noi l-am primit gratuit plus ca imi facusem un stoc de 10 fiole pt. urgenta, din pacate au expirat.
Doamne ajuta!

#165
anca16

anca16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 508 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 16:13

Mikaeela, mai stii ceva de Raul?



Mamica de [copil]Razvan (24.05.2010)

adopta un catelus

poti ajuta si tu

Zboruri ieftine din Bucuresti



Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

#166
mikaeela

mikaeela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.266 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 19:00

Citat:
citat din mesajul lui anca16
Mikaeela, mai stii ceva de Raul?Mamica de [copil]Razvan (24.05.2010)adopta un cateluspoti ajuta si tuZboruri ieftine din BucurestiNu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.
Buna Anca.[pup]Am vorbit cu Claudia acum vreo 2 zile si mi-a spus ca Raul e mult mai bine si s-ar putea ca zilele sa le dea drumul acasa.

#167
anca16

anca16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 508 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 21:59

Super! Ma bucur, slava Domnului.[pup]



Mamica de [copil]Razvan (24.05.2010)

adopta un catelus

poti ajuta si tu

Zboruri ieftine din Bucuresti



Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

#168
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 20 ianuarie 2013 - 01:41


Multumim mult pentru gandurile bune, pentru Raul, au ajutat mult si de data asta [flo]

Din fericire a scapat de la terapie intensiva, dar dn pacate iar a pierdut tot ce acumulase, este ca un bebelus, dar cu ajutorul bunului Dumnezeu sa speram ca va recupera iar.Acum ca i s-a adus in calcul si varianta operatiei in afara tarii, sa speram cat de curand v-a ajunge la medicul care ii poate ajuta.

Cel mic, din pacate era bolnav iar si facea penicilina injectabil, ultimile analize ii iesisera mai bune, cand v-a ajunge Claudia acasa, ii va face altele, sa stea linistiti, ca nu e vorba de ceva rau.

O admir din suflet pe Claudia, pentru toata puterea si daruirea de care da dovada [asia]


Mami de [auto] Lucian(16.03.2009) si de [roker] Sebastian(05.08.2003)


http://iulia-elena.blogspot.ro/

#169
claudia.andrici

claudia.andrici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 303 mesaje

Postat 27 ianuarie 2013 - 20:41

Buna fetelor va multumesc mult pt incurajari si ajutorul acordat .
Noi ne -am intors acasa de o saptamana dar nu am avut timp sa intru sa va scriu nimic deoarece Raul nu sa simtit ff bine in primele zile a fost ff speriat si a facut si multe crize de la oboseala de pe drum .
De luni nu a mai facut nici o criza insa am inceput sa facem dinou injecti deoarece a facut iarasi la plamani fiind foarte sensibil de la intubare ,inca mai facem pana maine penicilina cu clyndamicin la 8 ore ,se incarca ff tare pulmonar din cauza ca,sta pe spate .
Ce pot sa va spun Raul a dat inapoi tot ,este ca ,si un nou nascut nu isi mai tine capul ,nu se intoarce ,nu sta in fund ,nu stie sa manance .mancam doar paserat si ff subtire si asa ff greu ,ii dau cate putin si ii fac masaj pt masticatie .
Cand am ajuns acasa nu mai cunostea pe nimeni nici pe parinti mei iar cand intra cineva in camera se speria ff tare si incepea sa tremure ,nu stiu ce sa intamplat pe terapie dar prea frumos nu sau comportat cu el iar pe mine nu m-au lasat sa stau cu el decat o jumate de ora dimineata si seara ,insa urmarile sunt dastrice.
Am consultat si un neurochirurg pt o eventuala operatie de craniostenoza deoarece ni sa spus ca asta ar fii cauza statusurilor insa domnul doctor Balasa ne-a spus ca nu este asta cauza si o eventuala operatie la el este mai degraba un esec decat o reusita deoarece la el este suficient spatiu in craniu pt a se putea dezvolta creierul ,problema este ca ,nu se dezvolta din cauza statusului si ar trebui sa mergem in Austria ,Germania sau Franta pt o eventuala monitorizare cu electrozi pe creier si daca este necesar o zgariere pe creier daca se descopera din ce cauza face aceste statusuri . La el nu sunt justificate nici pe remeneu si nici la EEG pe care l-am facut la o saptamana dupa ce a fost stabilizat si a iesit ff bun
Ne-a fost recomandat un medic neurochirurg din Timisoare care este serful comisiei teritoriale a neurochirurgilor pt a ne indruma pe mai departe .
Inca starea lui Raul nu ne permite deplasarea la Timisoara ,asteptam sa se mai stabilizeze putin pentru a incepe noi investigati si sa ne revenim putin si financiar deoarece suntem varza la capitolul asta.
Ceea ce va pot spune este ca nu am cuvinte sa ii multumesc lui Dumnezeu ca Raul este asa cum este dar ca este langa mine si am scapat cu bine de acolo unde noi am trecut prin ff multe ,unde iau administrat tratament gresit si a intrat intrun al 2 -lea status si unde a trebuit sa ma comport ca o mahalagioaica si sa ma cert cu medeci ca sa faca ceva pt ca Raul sa isi revina .
David este bine sa infirmat si la el analizele care au iesit prima data ff rele si au spus ca e suspect de leucemie dupa ce le-am repetat dinou la un cabinet particular la bioclinica unde i-au iesit buna .
In concluzie ce pot sa va zic bucurativa de fiecare clipa petrecuta langa copii vostri si multa sanatate si rugativa si pt Raul deoarece inca un status iar putea fii fatal si eu una nu stiu daca asi putea rezista fara el .Raul si cu Dvid este totul pt mine ,ratiunea mea de a trai ,aerul pe care il respir .oxigenul de care are nevoie oricine pt a trai .....
Imi cer scuze ca nu pot sa intru mai des dar acum asta e situatia Raul are fff mare nevoie de mine ,este dependent de mine .
Multumesc pt intelegere .

http://raulandrici.blogspot.com

#170
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 28 ianuarie 2013 - 05:23


Claudia: imi pare tare rau ca treceti prin atatea, bunul Dumnezeu sa va ajute sa faceti progrese si sa descoperiti cauza bolii [pup]

De cate ori iti ascult cuvintele, pretuiesc mult mai mult lucrurile importante in viata [asia]


Mami de [auto] Lucian(16.03.2009) si de [roker] Sebastian(05.08.2003)


http://iulia-elena.blogspot.ro/


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -