Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Impresii - Goana dupa cadou :D


509 raspunsuri la acest subiect

#11
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 08:05

Deus, da, eu i-as cumpara tot ce-si doreste.

1 pt ca sunt singura "Craciunita" si furnizoare de cadouri (da, stem singure cuc etc)

2 pt ca le merita

si 3 ... cum naiba explici unui copil extraordinar ca MosCraciun nu aduce ce-ti doresti, aduce ce poate / gaseste ... asta mi se pare mie partea trista de fapt.

Deja ii spun ca publicitatile sunt aiurite si exagerate[8D] , ca Mosul va aduce si in fct de varsta ei [:-@] deci s-ar putea ca din lista lunga sa aduca ceva si in rest surprize ...



M-am tot gandit toata noaptea si as vrea sa incerc sa-i cumpar din lista lunga cat mai multe ...

Papusile insa nu. Am rugat fete-prietene sa le caute pe amazon eventual ... daca e cu noroc, cumparam, daca nu, nu.



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



#12
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 09:30

si eu i-as cumpara luna de pe cer dar observ ca le cere din inertie:-) ca se poate! camera-i plina ochi de masinute pe care le sterg eu de praf, se joaca cu orice altceva:-)))

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Va rog sa-l ajutati pe ALEX! http://dianalaura.wblog.ro/.

#13
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 11:06

Anul acesta va fi un an mai dificil la acest capitol. Nu stiu inca cum va fi, e destul de greu la capitolul bani. Vom face ce vom putea. Nu va fi ceva special dar nu am variante. Asta e.



Daca ma votati (mar-2) donez premiul oricare ar fi acelal pentru acest caz



Eu pur si simplu / Pagina legislativa

#14
A_driana

A_driana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.977 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 11:44

hmm, si noi ne-am gandit la Mos desi baietelul nostru abia face 1 an...dar sotul vrea tare mult sa-i cumpere o saniuta...prin urmare Mosul aduce saniuta anul acesta...acuma ce mai alegem noi, ca dupa ce creste...speram sa fie zapada, macar sa-l plimbam de cateva ori...


A_driana [mamica], de [copil]minunea mea David-Andrei





#15
Roxxy80

Roxxy80

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.951 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 12:06

Salutare!

Baietelul meu are 3 ani si isi doreste: masina rosie a lui Mickey Mouse (din MM Clubhouse) si un trenulet Thomas. Sunt f scumpe: masinuta costa vreo 145 RON la Toyplex iar trenuletul (cel mai mic) costa in jur de 1 milion. Am apucat deja sa-i comand o casa din lemn (destul de maricica) care are un etaj si contine cam tot: pat, canapea, fotolii etc.

Recunosc ca daca as avea f multi bani le-as cumpara copiilor mei zeci de jucarii de Craciun, mai ales ca nu primes f des cadouri. Craciunul trebuie sa fie magic. Chiar daca pe moment nu le vor aprecia pe toate, ulterior se vor juca sigur cu ele.

Fetitei mele de 1 an si 2 luni i-am comandat un patut etajat pt bebelusi. O sa-i mai cumpar un bebelus ca sa-i completez colectia. Toata ziua se joaca cu bebelusii, le baga suzeta in gurita, le da sa pape laptic cu biberonul, ii plimba cu caruciorul de papusi. Ei ii voi cumpara si o carte (cea mai zgomotoasa posibila [:D]).

Roxana, mami de [bonjovi]Matei (29.11.2007) si de [zana]Maria (08.09.2009)








#16
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 12:10

Eu am 2 baieti si le-am explicat sa Mosul are si el niste bani cu care cumpara jucariile. Din banii care-i are trebuie sa cumpere jucarii pt toti copiii, asa ca sa nu cear aprea multe, pt ca nu va avea cu ce sa le ia. S-au gandit sa imparta cererile intre Mos Craciun si Mos Nicolae. Le-am zis ca Mos Nicolae e mai sarac si aduce doar dulciuri (dupa care nu se omoara) si sosete, manusi (fiind baieti - nu-i intereseaza hainele). Cel mic (5 ani) imi zice:
- Mami, dar Mos Craciun si Mos Nicolae nu sunt prieteni?
- Cred ca sunt, de ce?
- Daca sunt prieteni, de ce nu ia Mos Nicolae niste bani de la Mos Craciun?
[colegi]

Ce vor? Cel mare (8 ani): niste bazaconii de la Backugani (care costa pe la 100 lei), o trotineta smechera (obisnuita are, e una cu doua roti in spate si merge dac adai din fund), o masina din seria cu spioni (cu camera de luat vederi incorporata - cateva milioane si ea[bang]). Cel mic (5 ani) vrea niste masini mari de la lego, ceva de completat la zu-zu pets si lista ramane deschisa..

Anya

#17
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 13:48

Eu mai incerc sa gasesc si inlocuitoare mai ieftine, cand se poate, pentru jucariile vazute in reclame si cerute. De exemplu, ma zapacise fiica-mea cu Zhu Zhu Pets care mi se pare foarte scump (doar sobolanul costa vreo 75 ron). Intamplator, am gasit un soarece asemanator care alearga intr-o roata si a costat doar 27 lei. A fost super incantata si fericita ca are propriul ei Zhu Zhu Pet (bine, ea are 3 ani jumate si inca mai poate fi pacalita).
Pentru Craciun si-ar dori ea foarte multe. I-am explicat ca unele jucarii sau jocuri sunt pentru copii mai mari si a inteles. Apoi am stabilit ca inainte de Craciun vom merge la magazin si isi va alege 3-4 jucarii si apoi ii vom scrie Mosului sa ni le aduca. Sunt sigura ca o sa mearga deoarece ea, chiar daca cere tot ce vede, in momentul in care ii explic de ce nu poate avea lucrul respectiv (nu e pentru varsta ei, mai are unul asemanator sau pur si simplu nu avem ce face cu el si nu este interesant) nu face deloc scandal si imi spune foarte afectata: "Mami, eu te inteleg!".
Anul trecut, din toate nebuniile primite, s-a jucat cu bucataria si cu papusa Alba ca Zapada care este cat ea de inalta.
Anul acesta, printre altele, isi doreste un parfum cu printesa pe care il va primi cu siguranta si mai vedem......
Mos Nicolae intotdeauna vine cu dulciuri si musai cu o carte (ar cumpara toate cartile pe care le vede iar eu cred ca voi ramane fara voce citindu-le, dar nu ma supar).

#18
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 14:03

Va multumesc tuturor pt raspunsuri.



Astept raspunsuri si de la mamicile cu copii de 6 ani +, sa vad cum mai aburesc ele situatiile [8D][:D]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



#19
gabitza2005

gabitza2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 14:07

Anul asta cam greu cu Mosul, baietelul meu are aproape 6 ani si de prin vara cand am inceput sa refuzam sa-i cumparam diferite jucarii el a inceput sa le puna pe toate pe lista lui Mos Craciun. Asa ca avem o lista imensa fara sfarsit....si aproape saptamanal mai pune cate ceva.
Noi am zis ca rezolvam o problema la momentul respectiv dar se pare ca am dat de alta
[bang], de fapt nu noi ci Mosul a incurcat-o.

[:D]

#20
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 08 noiembrie 2010 - 14:09

De multe ori se gasesc variante mai ieftine si bune. Eu i-am luat fetitei mele o locomotiva Thomas, fara accesorii, cu baterii, merge, se invarte, face ca trenu' [:D] cu 17 lei. Nu e foarte mare, are vreo 17 cm lungime. Dar e foarte frumoasa si nu se compara cu preturile pe care le-am vazut in alte magazine.

Eu am luat-o din Galati si acum imi pare rau ca nu am drum pe acolo pentru pregatirile de Craciun.



Anul asta inca scap ieftin, ca nu stie sa ceara ce vrea ... inca ne gandim. Dar la Mos Nicolae vreau sa o obisnuiesc cu fructe, ceva dulce, poate ceva de imbracat (manusi, o caciulita), nu jucarii.



Andreea si [copil] Cezara - Ilinca (2.06.2009)



In bucataria mea



Concurs Clipe de vara - ser1, ser2


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -