Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009 *** 273 ***


229 raspunsuri la acest subiect

#221
m_monique

m_monique

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.906 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 11:29

noi cumparam destul de rar mezeluri. cam odata pe luna ii cumparam cremvusti lui andrei. ioana, vazandu-l pe andrei, vrea si ea. i-am dat sa guste si i-au placut. imi tot explica sa-i mai dau: ati atio.
la varsta asta li se pare foarte interesanta forma cremvustilor si a carnatilor.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)


#222
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 11:44

Hello! Atunci sar si eu cu cafeaua, sa fie destula[:D]

Ghiciti la cat s-a trezit Sophiphi azi-noapte pentru primul supt? La 6!![pk] Chiar nu-mi explic, o fi fost obosita ca ieri am fost si putin la mall si mai mult intr-o vizita?...La pranz apucase sa dorma fix 30 de minute cand a inceput vecinul suprem de sus sa faca niste zgomote de parca taia lemne (si se auzea in toata casa, nu doar in camera lui Sophiphi). M-am gandit: ce naiba, asta o renuntzat la microcentrala si face foc in casa?[:D] In orice caz Sophiphi s-a trezit plangand dar apoi si-a revenit si fiind vreme frumoasa am plecat la plimbare/ vizita (de jos l-am vazut pe vecin pe balcon, taind ceva tzevi groase...va dati seama cati decibeli erau de se auzea si-n toata casa noastra si-n curtea blocului[alcool]).

In orice caz, nu mi-a venit sa cred ca Phipholina a dormit toata noaptea!!

Anaan, cum sa nu se stie ce e in cremwursti, parca ne-a spus Bianca: zgarciuri, E-uri, colorant...DELOC CARNE...Sigur ca gustul pare "bun" si e atractiv pentru copii (si pentru multi adulti), toate porcariile astea chimice par bune gusturilor noastre pervertite si creeaza dependentza. La noi in casa cremwurstii stiu ca au interdictie, de apare unul il impusc[:D]. Si toate mezelariile la fel. Desi ieri le-am luat din Cora niste muschi tiganesc huzbandului si maica-mii, sa le inchid gura, si vai ce le-a mai placut...(dar le-am luat cate 3 feliutze de caciula, sunt un zbir[:D])

NIKOLETA, n-ai mai venit sa ne spui cum a fost, esti bine?[pup]



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

17 luni

Manole forever

Sovata

#223
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 11:49

Buna dimineata!

Cum s-a trezit Andrei a fugit in camera lui de joaca sa vada daca nu cumva sunt "tiii" acolo[:)]. Eu zic ca am facut un important pas inainte pe calea socializarii[pk]

Ilinca, generoasa esti, maica: cate trei felii de unul?!![:)]Saracii, cum le-or fi savurat!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#224
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 11:53

Ramona, hai, capul sus, tufata![pup]

Novus, unde sunteti? Sa nu-mi spui ca ati zbughit-o deja la plimbareli, ca voi fi nevoita sa-mi cataloghez viata drept megaplictisitoare!

Ce planuri aveti pentru duminica asta, doamnelor? Eu stiu ce ar trebui sa fac (sa scriu) si ce nu vreau sa fac ( sa scriu)[:D]

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#225
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 12:02

[alcool][alcool][alcool][alcool][alcool][alcool][alcool]=capu' praf

Am fost aseara la o petrecere intr-un pub si am venit pe la 3. Eu ca eu ca am fost ok ca nu am baut mult (bere, campari orange, caipirinha, kamikaze si tequila) dar Robert, Dumnezeule, cred ca au dat cap vreo 13 shout-uri lejer...ca terminasera tequilq din bar si apoi au inceput cu shot-uri combinate. Dar a fost suuuuuuuuuper.

In [alcool][alcool] meu asa de dimineata si cu cafeaua in nas sa va zic de mezeluri. Eu ii dau lui Vladimir (rar- de 2 ori pe luna cred, ca nu cumpar) mezeluri. Dar nu ii dau mezeluri cu chestii tocate si mixate. Ii dau sunca din piept de pui, de exemplu; sau "specialitate din piept de pui". Prefer sa vad "fibra" decat sa ii dau remwursti pentru copii sau pate de ficat pentru copii.

Va pupez!

#226
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 12:38

Bianca, v-ati petrecut, nu gluma!

Tocmai am aflat ca o prietena tare draga mie este graviduta! Ma bucur extraordinar de mult pentru ea![pk]



Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#227
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 15:53

Buna!

Eu astept sa vina sotul de la munca si copilul cel mare de la soacra-mea si mai incolo si niste rude in vizita, deocamdata e bine ca e liniste, sa doarma Luc.

Eu mezeluri, nu-i dau deloc lui Lucian, iar noi mancam foarte putin, cam cat zicea Ilinca, cate 2-3 feliute pe saptamana, dar fara carnati, crenvursti si alte minunatii din astea.

Ramona: e groaznic prin ce treceti, suntem alaturi de tine [grup]


Mami de [copil]Lucian(16.03.2009) si de [auto] Sebastian(05.08.2003)

#228
carla28

carla28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 689 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 16:09

Fetelor intru rapid sa va salut si asa cum am promis si cateva poze recente.

[b} Monvas [/b] daca continua sa nu manance si vrea dosr lapte, poate nu ar fi rau sa-i faci o analiza de scaun, pentru ca eu asa am patit cu al meu, avea giardia .



POZE



"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)

#229
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 17:42

Hello !!!



Anaan, la ce vreme superba e afara zau ca nu pot sta in casa ( aici tu ai avantajul ca locuiesti la casa asa ca nu ai o viata plicticoasa, ba din contra ) asa ca noi ne bem mai nou cafeaua la locul de joaca al picilor adica mergem acolo si luam cafeaua de la un bar din apropiere deja ne stiu chelneritele ca ne-a dau pe tava ca la terasa doar ca ducem noi tava [:D]



Elena, lasa ca plecati din orasul asta linistit cat de curand si poate o sa-i duci dorul , mie imi place si simt ca aici mi-e locul, in Bucuresti de ex cred ca as face cu nervii [alcool] iar pt entertaiment si schimbat atmosfera exista masina si cardul [:D]

Da chiar asa de ce nu veniti la Moeciu si voi ?? ia fa consilu de familie si vezi ce zice Eba , citat din Ada

Naut eu de unde cumpar ??



Carla, ce mare a crescut Raul,pare de minim 2 ani [olala]!!



Fac si cap nou si revin la povesti



Alexandra (03.03.09)







#230
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 17:50

Capitolul 274



[bis][bis][bis]Mamici de ghiocei[bis][bis][bis]



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -