Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (178)


227 raspunsuri la acest subiect

#31
babymom75

babymom75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.249 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 01:42

Babytza, am inteles asta cu regula spitalului, dar parerea mea e ca aceasta regula e facuta asa... ca sa nu se complice personalul de acolo, nu are in vedere binele micilor pacienti si a mamicilor, din pacate.

Bine ca de maine vor fi impreuna - Moni si puiul ei, adica. Uite, daca crezi ca-i va fi de folos Monicai, eu ma ofer s-o ajut telefonic cu orice idee sau sfat de care ar avea nevoie. Spune-i ca poate sa ma sune ori de cate ori simte nevoia de o incurajare sau de un sfat medical. Dar... eu mi-am pierdut telefonul Orange ( cel de pe mailul comun) si nu-l mai am decat pe cel RDS, asa ca daca-l vrea ti-l dau pe PM.



Lavinia mama lui [copil] Dragos si a lui [bicla]Victor





#32
anamona

anamona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.986 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 01:47

babymom, multi pupici :)
si thea e cam pe sfarsitul fazei de refuz papa...tot asa a tinut-o de aproximativ o saptamana....
refuza tot asa din start iar indrazneam care cumva sa insist si a doua ora izbucmea in plans....

tactica era sa ii ating buzele repede cu lingurita ca sa apuce sa guste ceva
i-am dat un fel de budinca cu lapte de la hipp (am scapat de alergie[pk])- seara iar la pranz supa crema de legume cu carnita foarte diluata in zeama
dimineata nu a facut mofturi la cerealele cu lapticul meu..


tot la fel ca si fetele banuiesc un dintisor....
sper sa nu se fi transmis prin simpatie la Dragos :) si daca da, sa ii treaca si lui repede acum :)[pup]

fug la nani



#33
babymom75

babymom75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.249 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 01:51

Ange, asa am facut initial - treceam toul prin piure de mere de la Nestle si asa accepta orice. Acum am incercat si cu iaurtul ( desi eu mi-am propus sa-i introduc iaurtul doar dupa varsta de 1 an, de teama snesibilizarii la proteinele laptelui de vaca ) si... la fel - m-a refuzat. Cu borcanele... noi cam asta mancam de obicei, deci n-am ce incerca.



Babytza, si eu banuiesc ca eruptia dintilor se ascunde in spatele acestei greve a foamei, dar cam fac cu nervii cand vad ca nu papa chiar nimic toata ziua.



deci ma inarmez cu rabdare si ma rog sa dureze cat mai putin, nu? Ca alta solutie n-am. Ma si vad cu inca un nazuros ca Victor. Doamne fereste!



Lavinia mama lui [copil] Dragos si a lui [bicla]Victor





#34
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 01:52

in seara asta am iesit sa ne plimbam si ne-a prins ploaia.

aveam pelerinele pentru toti patru, dar capotina si husa de ploaie de la carucior nu le luasem...

asa ca pe Raduc l-a plouat nitel pe mocuta, si pe picioare si maini.



Si el ce facea? Pai tinea mainile intinse, si cand se udau bine, le lingea. Iar cand s-a plictisit, si-a ridicat fata in sus cu gura deschisa, sa-l ploua direct in gura.[:D]



babymom, [hia]



Sper sa va iasa copiii repede din greva, e tare greu. Sau cel putin mie asa mi se pare.



Gaia, mumã pentru voi:

Bebeloi [bonjovi] si Bebedoi [copil], poveste despre inceputuri

#35
anamona

anamona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.986 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 01:53

desi am zis ca nu mai atac subiectul :))) ca mi-o iau iara
toate gandurile imi sunt la Monica....

Babytza daca te vorbesti cu ea, transmite-i toate urarile noastre de bine....multa sanatate atat ei cat celui mic si scump, abia astept sa vad poze cu ei doi.



#36
angelynna82

angelynna82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.378 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 01:55

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia
in seara asta am iesit sa ne plimbam si ne-a prins ploaia.aveam pelerinele pentru toti patru, dar capotina si husa de ploaie de la carucior nu le luasem...asa ca pe Raduc l-a plouat nitel pe mocuta, si pe picioare si maini.Si el ce facea? Pai tinea mainile intinse, si cand se udau bine, le lingea. Iar cand s-a plictisit, si-a ridicat fata in sus cu gura deschisa, sa-l ploua direct in gura.[:D]Gaia, mumã pentru voi:Bebeloi [bonjovi] si Bebedoi [copil], poveste despre inceputuri
Ada sunt atat de amuzanti copiii nostri[pk][pk][pk]Crina intinde mana catre furtunul cu apa[:D][9cer] de [zana] Crina Alexandra [loveyou]Crinul Meu[foto]Atat de mare sunt

#37
CD27

CD27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.066 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 01:56

am revenit si noi cu pozici daca vreti sa vedeti: http://picasaweb.goo...tcu/SunnyBeach#



n-am reusit sa recuperez din urma dar am vazut esentialul: moni a nascut si acum totul e bine[flo], iar cealalta moni, monyca.c e [gravi] felicitari si sarcina usoara[pup]



ma bag si eu ca musca in lapte la ce se mai discuta[:I]

alaptat, hmmm, eu sunt useritza care nu a alaptat deloc, dar nu cred ca anamona se referea la mine[:D] cred ca discutia o fi fost ceva mai aprinsa, nici n-are sens sa mai caut, vorbiti de canale deschise...nici nu stiu exact ce vreti sa spuneti[alcool], experienta mea cu alaptatul a fost dezastruoasa si decat sa o mai repet prefer sa nu mai incerc ever si sa merg cu LP in buzunar la maternitate, desi sper totusi sa dau peste alt fel de doctori la o eventuala viitoare nastere



meniu dupa 1 an....o sa-i dau curand albus de ou sa vedem cum il tolereaza, in rest nu stiu...sare deja ii pun in mancare, zahar este prin biscuiti si alte crontanele pe care le mai mananca, a mancat si Mikul popcorn, dar i-am rupt eu bucatele mici fara cojitza aceea subtire de care zice babymom



ce vrioam sa mai zic...batranetea asta[:D], am folosit acum la drum scaunul de masina prima data [bang] ei bine sunt nemultumita, era multttt mai bine cu scoica, de vreo 5-6 ori i-a venit capul in fata foarte periculos la frane[bang], nu-i pot da de mancare in mers, mi-e foarte greu pentru ca nu mai e cu fata la mine, imi cade mancarea din lingurita pana ii duc la gura, iar cand se lasa un pic seara toate luminile farurilor de la masinile din trafic ii vin copilului in fata, plus ca Mikul e tare curios ce se intampla la bord, butoane, lumini etc si sta mult timp intr-o rana si se uita, cu greu il asez

scoica era tare buna



Noah e super haios, mare dansator[pk]

L-a vazut si pe Razvan la balci cu margele din bomboane cred[pofta] mi se pare asa diferit acum tuns, parca e un baietel mai mare[:)]



Mami de Mikul Robert Constantin

[foto]

#38
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 01:59

Babymom si eu am facut cu nervii , mai ales cand am vazut cat a slabit. Dar nu era nimik de facut. Am incercat si eu cu iaurt , ca mai nou e cea mai buna metoda ...Nu mai stiu care a scris prima de iaurt amestecat cu papa, dar functioneaza de minune cand nu mai vrea !!!!!!! Un mare pupic !!!! [pup]

Am incerca si cum zice Anamona , sa ii dau repede pe la botic inainte sa imi dea el peste mana de imi zbura mancarea pe pereti [bang]

Dar pana nu i-a trecut lui ce a avut, nimik nu a mers. Nu vroia si pace....bine ca si-a revenit...



Ada [:-)))][:-)))][:-)))]



Roxi suerbe pozele !!!!!!!! Iar ultima e foarte frumoasa , ce fatzuca are Mikul [olala][olala][olala]



Babytza si puii[hippi]Valentina [copil]David



Poze

#39
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 02:06

Babymom o sa ii spun de tine , ca te oferi sa o ajuti [flo]



anamona ii transmit cu prima ocazie cand mai vb cu ea [flo]



Babytza si puii[hippi]Valentina [copil]David



Poze

#40
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 01 septembrie 2009 - 02:06

[s][s][s]



La multi ani, Oana! [bis][bis][bis]



[bere] [s]



Gaia, mumã pentru voi:

Bebeloi [bonjovi] si Bebedoi [copil], poveste despre inceputuri


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -