Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (178)


227 raspunsuri la acest subiect

#221
angelynna82

angelynna82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.378 mesaje

Postat 02 septembrie 2009 - 18:59

300 speram sa fie Anda si sa va reveniti cat mai repede [pup]



Nausica [neand][neand][neand][:-)))][:-)))][:-)))]



Iepurila ma bucur ca te simti ceva mai bine [flo] sa te simti si mai bine



Ankussa [flo]



Am citit si eu printre picaturi si smotru care ilaveam de facut (mai am perdelele de pus[alcool][alcool]), are dreptul sa ia orice decizie considera cu toate ca este pacat sa ii refuze copilului acest lucru de o importanta ffff mare



[9cer] de [zana] Crina Alexandra [loveyou]

Crinul Meu

[foto]

Atat de mare sunt



#222
piolica

piolica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.582 mesaje

Postat 02 septembrie 2009 - 19:07

nausica, hai ca m-ai distrat!!!! dar tin sa te contrazic!!! pot???? [:D] aerul din casa e mult mai naspa / poluat decit cel de afara si asta de la toate substantele chimice, uleiurile, vopselele, lipiciurile folosite pt mobila, gresie, faianta, parchet si alte minunatii, asta in cazul in care nu ai o casa ecologica! [8D] De asta e bine sa aerisim minim de doua ori pe zi, de dimineata si de seara.
La celelalte puncte nu te pot contrazice, ai perfecta dreptate, mai ales la faza cu pliatul caruciorului.[:D][:D][:D][:D] Ai fost tareeee!!! (vad ca ankussa te-a crezut sau ma insel eu?)

CD ca ma intrebasi, eu inca nu ma duc la serviciu, insa o sa-mi caut cit mai curind un loc de munca, asa ca am decis sa o ducem pe Elsa la cresa cum am gasit un loc.

Eu sint din ce in ce mai multumita de cresa, tipele de acolo mi-au zis azi sa le scriu niste cuvinte / propozitii in romana ca sa-i spuna Elsei. Mi s-a parut super cool din partea lor. Elsa a plins si azi, insa nu asa de rau ca zilele trecute. Azi i-am dat eu sa manince la cresa, nu prea a mincat, banuiesc ca era si faptul ca nu era acasa. In schimb a facut o sieste de o ora 40 de min la cresa! Sint super, mega multumita. Cind am ajuns eu o educatoare le cinta la flaut, Elsa nici nu m-a vazut cind am intrat, inca mai suspina de la plinsul de dupa siesta, insa era foarte concentrata la flaut. Cind m-a vazut s-a pus pe un plins de zile mari, ca sa vad eu ce rau i-a fost ei.


Mai citesc din urma si revin (daca ma lasa Lizuca)

Mamica fericita de bebelina Elsa

#223
Nausica

Nausica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.242 mesaje

Postat 02 septembrie 2009 - 19:15

Citat:
citat din mesajul lui piolica

Cind am ajuns eu o educatoare le cinta la flaut, Elsa nici nu m-a vazut cind am intrat, inca mai suspina de la plinsul de dupa siesta, insa era foarte concentrata la flaut. Cind m-a vazut s-a pus pe un plins de zile mari, ca sa vad eu ce rau i-a fost ei.





Doamne, ce dulce trebuie sa fi fost! Asa facea si Ania in Grecia, cind o mai lasam cu soacra. De la distanta o vedeam bine-merci, apoi cind dadea cu ochii de mine incepea sa se biziie. Cit de scumpa era!



Nausica si Ania

poze

______________________________________________________

"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,

Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)


#224
piolica

piolica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.582 mesaje

Postat 02 septembrie 2009 - 19:22

am citit si eu putin la cap despre alaptare sau nu, uppsss, fetita aia e putin dusa. Oricum, eu zic ca e dreptul fiecarei mame sa decida, in Franta fetele nu prea alaptau (sau alaptau 3 luni) si e usor de inteles, ele se intorc la munca dupa 3-4 luni. Am remarcat in ultimii ani ca din ce in ce mai multe fete se mobilizeaza si alapteaza, cu toate astea procentul este mic. Mai mult, daca-mi amintesc eu bine, pina acum citiva ani in Anglia mamele care alaptau in public erau pasibile de amenzi, ca asa era legea. Va dati seama????

Oricum, e ceva care m-a deranjat o perioada, acum sint mare, vaccinata... nediplomatia unor fete in a dezbate acest subiect. Eu am alpatat-o pe Elsa pina la 2 luni, din pacate, si acum imi pare rau, dar asta e, mai mult nu s-a putut ca nu am stiut ce sa fac. Insa ma deranja cind unele fete nu stiau ca acest subiect poate fi putin dureros pt fetele care nu au mai putut alapta si dadeau cu bita-n balta.
Imi pare tare rau ca nu am intrat pe forum in primele doua luni si asta din cauza ca eram prinsi cu mutatul in Franta, cred ca m-ar fi ajutat mult sfaturile voastre si indeosebi cele ale lui 300. Ramo tu ai o naturalete extraordinara in a aborda acest subiect! Jos palaria!

Mamica fericita de bebelina Elsa

#225
Ankussa

Ankussa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 02 septembrie 2009 - 19:23

Piolica eu chiar am crezut-o n-am bagat de seama ca e un misto asa mai voalat, sincer nu mai am puterea sa ma concentrez...vad ca ma lasa si neuronul care a mai ramas.[bang]

Ankussa

#226
Nausica

Nausica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.242 mesaje

Postat 02 septembrie 2009 - 19:25

Pentru cine cauta bona:



Ieri eram in parc si ii dadeam de mincare Aniei si a venit o doamna mai grasuta spre mine, cu o fetita de vreo 4 ani, "sa ma intrebe ceva". Intrebarea era daca am nevoie de bona.

I-am spus ca nu, dar i-am cerut detalii si i-am promis sa lansez propunerea ei in "cercul meu de fete".

Deci doamna are 50 de ani, e pensionata si, pina anul asta in septembrie s-a ocupat de nepotica ei. Din toamna asta cea mica se va duce la gradinita, asa ca doamna ramine libera si dornica de munca.

Locuieste in zona Titan/Salajan si tot pe aici ar prefera sa se angajeze.

Mi-a lasat nr ei de telefon, daca va intereseaza va dau si mai multe detalii.



Nausica si Ania

poze

______________________________________________________

"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,

Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)


#227
sept-oct2008

sept-oct2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 02 septembrie 2009 - 19:27

Pampers curat [:D]



Babytza [flo]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -