Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hainute de la Aramis + impresii despre produse


497 raspunsuri la acest subiect

#1
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 16:58

Se ocupa cineva de incredere de pe aici cu centralizarea comenzilor?



Pentru cine nu stie, Aramis (www.imbracamintecopii.com) este o firma care comercializeaza hainute pentru copii, hainute de firma, fabricate in Thailanda, la preturi bune. Mana de lucru este in Thailanda, dar se lucreaza sub egida Carter's, Laura Ashley, Nannette s.a.m.d.



Doar ca politica de cumparare este mai... neatragatoare pentru cumparatorii mici, pentru ca se plateste in plus.



Adica:



COMANDA MIMIMA 200 RON,en-detail + 50% comision.Comenzile sunt expediate cu serviciul fan courier. Transportul coletului este gratis iar rambursul banilor sau al actelor se achita de cumparator.



SAU



COMANDA MINIMA 500 RON,en-gross + 0% comision.Comenzile sunt expediate cu serviciul fan courier. Transportul coletului este gratis iar rambursul banilor sau al actelor se achita de cumparator.



Pana acum, comanda mea era preluata de o fata care se ocupa de centralizare, plasare si expediere produse, era f. f. de treaba, nu s-a pus problema sa nu primesc produsele sau asa, doar ca... a disparut de ceva vreme de pe Net si nu mai dau de ea.



Aramis doar ce a postat colectia noua, este absolut superba, si as vrea sa ii iau Dariei una-alta, rochitele alea de ocazie sunt bestiale.



Referitor la calitatea produselor, eu nu am nimic de obiectat, cel mai bine m-am descurcat cu salopetele din raiat, nu au intrat la apa, nu s-au deformat, nu s-au decolorat.



Atata doar ca exista riscul ca, de la preluarea comenzii de catre Aramis si sosirea articolelor la cumparator, sa nu mai fie in stoc una, alta. Asta am patit-o.



EDIT



Adaug, la sugestia narcisicai28, impresii despre marcile comandate pana acum.



Rochita Strawberry Shortcake - 2T pe eticheta - i-a fost mare, nu a purtat-o inca (Daria a implinit 2 ani pe 18 decembrie, in vara avea cam 87 de cm).

Salopeta-pijama Pekkle, comandata in vara, pentru 2 ani - mare, mare.

Costumas de vara Le Bateau des Petits, format din tricouas si pantaloni, pentru 18 luni - f. bun.

Set Laura Ashley, format din bluzita de corp, pantalonasi dublati si hainuta din blanita, 24 luni - bluzita de corp, fixa, blanita, buna, pantalonasii, mari.

Set de vara Laura Ashley, 4 piese, 2 ani, cred - putin mare, il vom purta vara viitoare.

Mai multe salopete din raiat, The Children's Place - s-au potrivit marimile, calitate f. buna.

Costumas dublat, de iarna, Ohm&Emmy - comandasem pentru 2 ani, am primit pentru 18 luni, ii este cam fix, nu il putem purta cu mansetele hainei si pantalonilor rasucite, ca in poza, dar merge. Daria are 90 de cm si 12 kg acum, cand am scris postul asta, cu impresiile.

Costumas din 3 piese (tricouas, pantalonasi 3/4, palariuta), de vara, Nannette, 6-9 luni - bun pentru varsta de pe eticheta.



Impresii Moniland



Carter's - mai mare decat marimea de pe eticheta. Body Carter's de 12 luni are lungimea 46 cm, iar pt 18 luni are lungimea 48 cm.

Mon Caramel - mai mic decat marimea de pe eticheta.

Body Gymboree - se potrivesc unui copil mai grasut.



"Eu inca nu am nimerit carter's care sa le fie mic fetitelor. Am body pt 18 luni si se potrivesc unei fetite de 3 ani . In schimb body Mon Caramel de 9 luni corespunde la 6 luni. Si nu e vb de kg unui copil, pt ca fetitele mele sunt subtirele."



Impresii grigore_tina



"Buna ziua,

Raspund eu legat de masurile OHM&Emmy.Sunt normale.Eu am o salopeta de 12 luni si i-a venit fix pana la 12 luni(ii vine si acum dar mai stransa un pic intre picioare).Bluzitza de la set ,in schimb e un pic mai mare.Adica la 12 luni ii e un pic larga.Am si un compleu trening pentru 6-9 luni cu pantalon,vesta si body.Inafara de body care i-a venit pana la 10 luni jumate,celelalte piese ii vin si acum.

Legat de Carter's marimile sunt mulr mai mici la pijamalele-salopeta.Noua cele de 6 luni nu ne veneau la 3 luni jumate dupa primul spalat.In schimb compleul cu body si pantalon scurt i-a venit pana la 11 luni si scria pe el ca e pentru 6 luni (7.5 kg).Lui ii venea bine si la 9 kg."



"Buna seara,

Am mai luat si noi hainute.Pot sa va mai scriu pareri.

Ca reper:baietelul meu are 14 luni,80 cm si aproape 10 kg.Nu e gras.E slabutz si inalt.

Hainutele nannette vin exact ca pe eticheta.Ai luat un produs 12-18 luni,exact atat iti vine.De la 12 la 18 luni.Nu mai mult.

Carter's,Baby B'gosh:compleu body cu pantalon:cele de 6 luni (scrie pe ele ca vin pana la 7.5 kg) ii vin si acum.

Cele de 9 luni (pana la 9.3kg) ii sunt putin mari acum.

Cele de 12 luni (vin pana 11.5 kg parca) ii sunt imense.Iii vor veni bine iarna viitoare cred.

Ohm& Emmy compleu cu camasa,bluza ,pantalon 12 luni ii vor veni la 24 luni.

Treningurile de la ei:marimea 6-9 luni (bluza,hanorac si pantalon) ii vin putin mari si acum.

Cele cu body marime 6-9 luni:Body merge pana la maxim 11 luni,restul (hanorac/vesta+ pantalon) ii vin bine acum.

Compleurile cu salopeta:Noi avem unul cu salopeta si bluza pentru 12 luni:bluza e mare si acum.Salopeta vine 9-12 luni.La fel se intampla si cu cele 24 luni(a luat cumnata):vin 18-24 luni.Daca a trecut de varsta de pe eticheta nu mai vin.

Ben blugi 9 luni:buni si acum ca lungime.Talia nu e reglabila.Noua ne sunt mari in talie.

Costum vara camasa,tricou,pantalon scurt,sapca:avem pentru 12 luni dar va veni la 24 luni.

Costume vara Benbeno,little home,ben cele 6-9 luni ii vor veni la vara,adica la 18 luni.

Mon caramel body maneca scurta 9 luni colectia noua ii vin putin mari acum.

Helancutele-body 12 luni colectia noua ii vin putin mari.Ca marime sunt aproape la fel ca cele de vara de 9 luni.

Romper Baby inc 9 luni,Mon caramel 6-12 luni ii vin bine acum.

Gymboree body 12-18 luni mare si acum.Ii va veni 18-24,chiar si peste 2 ani cred.

Gemini salopeta + bluza 6-9 luni:bluza mare si acum.Salopeta i-a venit pana la 14 luni.

Laura Ashley compleu raiat,camasa si bluza 12 luni.Bluza mica,pantalonul si camasa putin mari."



Impresii dicirstea



"pai marimile sunt alea ale marcilor, nush cum sa spun, Carter sunt talii mari de ex, fata de Nanette, adica un 9 luni la Carters mrge la 12 luni mediu, dar depinde de inaltime si kg, nu?"



Impresii arinaa



"Pareri despre produse:cele de la Carter's ...nota 10 se comporta frumos la spalat nu se labarteaza,material super bun"



Impresii alex_andra



"Impresii(din ochi, ca nu le-am probat, inca):



http://www.flickr.co...pii/4439795453/

Rochita OHM &EMY - de 3 ani, o va purta la vara, cand va avea 2 ani si 4 luni, 2 ani jumatate. Merge si pentru 3 ani.Si poate merge si pentru mai tarziu, ca o bluzita babydoll.



http://www.flickr.co...pii/5132472526/



Rochita JILLIAN'S CLOSET - 3 ani - e foarte lunga, cred ca o va purta vara viitoare, la 3 ani jumate;

Diferenta de lungime dintre cele doua rochite este cam de 7-8 degete.



http://www.flickr.co...pii/5133577864/



Salopeta raiat 3 ani THE CHILDREN PLACE - ii va fi buna din toamna , pe la 2 ani juamate si pana la 3 ani.



Deci, hainutele respecta marimile.

Cred ca rochita de la JILLIAN'S CLOSET, asa e modelul, sa fie lunga.



Hainele sunt ff dragute, imi plac tare mult



Impresii de la comanda anterioara:

body GYMBOREE - sunt mai late, merg pt copii mai bine facuti si eu zic ca sunt cu o marime mai mare.

Adica, eu am luat marimea 18-24 luni si sunt lejere, desi alte body-uri de 24 de luni deja ne sunt cam fixe.



Si bodyurile GYMBOREE sunt f dragute si calitate buna.



Eva are 2 ani (in cateva zile....ce-a trecut timpul), 90 cm si 14 kg."



Impresii anca_81



"Ca reper - marimile la rochitele Laura Ashley corespund, adica 3 ani cumparata acum ii va veni perfect la vara fetitei mele care implineste 3 ani in August. Gymboree am primit o rochita de 2 ani in loc de 3, dar e un model care se leaga dupa gat si e si aceea buna. Teeny Tiny, la fel, corespunde marimea.



Am mai luat pijamalute Carter's din 2 piese - pantaloni & bluzita - la acelea recomand o marime mai mare pentru ca sunt mai stramte pe corp si nu flutura pe copil. Bbc. de foarte buna calitate."









Blogul meu - de la noi, pentru ei!



Bazar general - fiecare implicare conteaza!



Pantofiori de vanzare - noi, frumosi!



Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii















#2
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 20:53

Si de fapt care e sensul intrebarii?

Vrei sa te asociezi cu cineva ptr comanda de 500 lei?

Eu caut de mult timp, ce am eu de luat nu face mai mult de 100-150 lei.



[zz]

CAPRA CU 2 IEZI

[alap][xdulci][shopi]



mamica lui Matei Constantin [bonjovi] (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian [copil](03.06.2009)



MINUNEA MEA



A DOUA MINUNE 2



A DOUA MINUNE



Ajutati-l si pe Darius!



Sa o ajutam pe Georgi sa mearga



Manu - papusa fara picioare

#3
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 21:34

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea
Si de fapt care e sensul intrebarii? Vrei sa te asociezi cu cineva ptr comanda de 500 lei?Eu caut de mult timp, ce am eu de luat nu face mai mult de 100-150 lei.[zz] CAPRA CU 2 IEZI[alap][xdulci][shopi]mamica lui Matei Constantin [bonjovi] (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian [copil](03.06.2009) MINUNEA MEA A DOUA MINUNE 2 A DOUA MINUNEAjutati-l si pe Darius! Sa o ajutam pe Georgi sa mearga Manu - papusa fara picioare
Exact!Eu cu fata respectiva procedam asa: achitam in cont pretul comenzii, plus un comision de 20 de lei, pentru ambalare si expediere, de catre ea, a coletului.Mi se parea super OK, 20 de lei e f. putin fata de comisionul de 50% al Aramisului, plus ca ea mai achita si taxa de rambursare a banilor catre Aramis.Nu stiu cum sa fac, mai ca m-as face eu centralizator, dar nu stiu daca ar fi persoane dispuse sa comande, sa aiba incredere in faza cu contul si sa fie de acord cu cei 20 de lei comision...Blogul meu - de la noi, pentru ei!Bazar general - fiecare implicare conteaza!Pantofiori de vanzare - noi, frumosi!Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii

#4
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 03:10

Pai zi-mi mai pe indelete, ca eu nu am facut niciodata comanda la ei si nu imi imaginez cum merge treaba ptr provincie.

De unde stii ca au pe stoc ce vrei tu sa comanzi?, daca faci comanda tb platita pe loc, nu?

Daca nu au pe stoc ce vrei sa comanzi si atunci nu se mai atinge suma minima necesara ce se intampla?

Daca nu iti sunt bune produsele ce faci cu ele?



Eu am vorbit odata cu cineva de la Aramis si mi-a zis sa-i trimit o lista cu ce vreau sa iau si sa am pregatita si o lista de rezerva, pentru cazul in care nu sunt pe stoc cele dorite, sa am totusi de unde sa completez la suma.



Mi s-a parut cam riscant, mi-ar fi placut sa gasesc pe cineva care a mai luat de la ei sa-mi confirme ca sistemul e ok.



[zz]

CAPRA CU 2 IEZI

[alap][xdulci][shopi]



mamica lui Matei Constantin [bonjovi] (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian [copil](03.06.2009)



MINUNEA MEA



A DOUA MINUNE 2



A DOUA MINUNE



Ajutati-l si pe Darius!



Sa o ajutam pe Georgi sa mearga



Manu - papusa fara picioare

#5
diana

diana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 12:32

Si pe mine m-ar interesa. Dar tot in jur de 100 ron as fi dispusa sa cumpar. Asa ca daca ne strangem mai multe fete interesate putem lansa o comanda.



Va pup



Diana mamica de Alin si Toni

baietii mei

#6
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 13:09

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea
Pai zi-mi mai pe indelete, ca eu nu am facut niciodata comanda la ei si nu imi imaginez cum merge treaba ptr provincie. De unde stii ca au pe stoc ce vrei tu sa comanzi?, daca faci comanda tb platita pe loc, nu?Daca nu au pe stoc ce vrei sa comanzi si atunci nu se mai atinge suma minima necesara ce se intampla?Daca nu iti sunt bune produsele ce faci cu ele?Eu am vorbit odata cu cineva de la Aramis si mi-a zis sa-i trimit o lista cu ce vreau sa iau si sa am pregatita si o lista de rezerva, pentru cazul in care nu sunt pe stoc cele dorite, sa am totusi de unde sa completez la suma.Mi s-a parut cam riscant, mi-ar fi placut sa gasesc pe cineva care a mai luat de la ei sa-mi confirme ca sistemul e ok.[zz] CAPRA CU 2 IEZI[alap][xdulci][shopi]mamica lui Matei Constantin [bonjovi] (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian [copil](03.06.2009) MINUNEA MEA A DOUA MINUNE 2 A DOUA MINUNEAjutati-l si pe Darius! Sa o ajutam pe Georgi sa mearga Manu - papusa fara picioare
di, platesti in momentul primirii comenzii, adica in momentul in care iti vine curierul la usa. Deci nu in momentul plasarii comenzii. Din momentul plasarii si pana in momentul primirii marfii, pot trece cateva zile.Riscuri:- sa nu mai aiba produsele dorite de tine in stoc- sa fie zapaciti si sa iti trimita altceva decat ce ai comandat - ma rog, nu toata comanda s-o zapaceasca, dar 1-2 articole, da, stiu de la fata respectiva- mie nu mi s-a intamplat sa nu ne fie bune, in general, marimile se potrivesc. Deci hainute care sa ne fie mici nu au fost, mai mari, da, dar asta nu m-a deranjat- nu mi-am facut liste de rezervaCand au zapacit comanda, stiu ca riscul si l-a asumat cea care a plasat comanda centralizata, adica a platit ea pentru ce s-a zapacit, urmand a-si recupera banii ulterior.Blogul meu - de la noi, pentru ei!Bazar general - fiecare implicare conteaza!Pantofiori de vanzare - noi, frumosi!Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii

#7
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 13:11

diana, daca tu comanzi de 100 de RON, di, de 100 de RON, eu de vreo 200 de RON si inca o prietena care a mai comandat, tot de 100 de RON, deja avem 500 de RON. Dar ar fi bine sa mai fie si alte fete, sa nu fim la limita.



Blogul meu - de la noi, pentru ei!



Bazar general - fiecare implicare conteaza!



Pantofiori de vanzare - noi, frumosi!



Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii















#8
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 14:32

si eu am comandat acum vreo 5 ani de la Aramis,atunci parca era mai putin adaosul la endetail,parca era vreo 15-20%.Si din ce am comandat 2 costumase ii erau mici teroristului,dar calitatea super ok.Pe alt forum am gasit tot asa,un grup de mamici care au dat comenzi impreuna pt a atinge suma minima,coletul l-a preluat o fata din Bucuresti care apoi a facut coletele si le-a expediat(plata pt ele au facut-o in contul ei,inclusiv 3 ron transportul)si erau tare multumite.Eu as merge pana la ei la depozit,dar sunt la Cuca macaii de mine,ca e mai fain sa vezi atat marfa si alegi mai bine=adica mai mult,ca nu te lasa inima sa nu le iei [pk].
Selene,e buna ideea,sper sa gasesti mamicute dispuse sa impartiti o comanda.


PS si offtopic:nu am mai ajuns in Dragoane,ca de aproape o luna o lalaim cu teroristii bolnavi,ba unul,ba altul,ba toti 3 [q]

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009


#9
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 15:18

selene nu stii cat costa la posta sa trimiti in italia?vine ziua lui robi si i-as lua si eu ceva, am vazut preturi bune tare, mama mi-a zis ca pune ea jumate deci as face o comanda da nu stiu cat costa transportul. te poti interesa te rog? [asia]



POZE ROBI

video pentru robi

POVESTEA LUI ROBI

Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]

#10
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 15:39

Catalina, pe site la posta gasesti tarife

http://www.posta-rom...ernationale_103

pt un colet de 4 kg se pare ca e undeva la 60-65 lei






Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate

Am marfa la bazar umanitar DC




Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi



'Cos what I feel is the only truth for me




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -