Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(57)*


209 raspunsuri la acest subiect

#201
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 30 august 2009 - 13:45

Citat:
citat din mesajul lui petrean
eurespal e pentru tuse...se cam da acum de la nastere..ca e foarte bun..dar are un gust..de-ti vine sa-ti iei campii[bang][bang]chiar e de efect..dar...degeaba..dc facem alergie
[baietel]Vlad si [baietel]Catalin-17.03.2009 si [copil] Andrei Luca -15.12.2006 Poze gemeni Povestea noastra
Eu i-am dat nataliei pt tuse ambroxol si a fost ok(sunt picaturi)[:)]Mami fericita!!![9cer]Crestem mari!!!

#202
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 30 august 2009 - 14:10

Citat:
citat din mesajul lui Kea
Fetele m-am linistit, copilul n-are nimic, cred ca asa se cumintesc ei incepand cu luna a 5-a.[:-@] Mi-a mancat azi cat de cat, si am observat ca atunci cand mananca in somn mananca tot (rivali, am promis ca-ti spun cand descopar metoda[:D]). Dar asa copil care nu plange deloc, eu n-am mai vazut. Inca ma minunez. Altceva vroiam sa va intreb: voua nu v-a fost teama noaptea cand au inceput sa se intoarca pe burta? Keutu azi s-a tot intors, dar nu stie sa-si scoata mana de sub el.Keutu cheliutu 5 luni
Natalia numai pe burtica doarme de la o luna[pk]Mami fericita!!![9cer]Crestem mari!!!

#203
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 30 august 2009 - 14:28

ce simplu pare cand zici tu. problema e ca eu la 6-6.30 nici nu stiu cum ma cheama..nici piticului nu-i adresez mai mult de buna dimineatza. cred ca trebuie sa ma schimb si eu un pic ca asa nu se mai poate. la mine una bucata tata nu se trezeste niciodata inanite de 10-11[bang]dupa care seara se uita mirat la mine ca la 11-11.30 pic de somn[alcool]. mama vine saraca cate ore pe zi dar face mai mult curat ca in hardughia asta de casa eu nu apuc sa fac absolut nimic
Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Bau! Randul nostru la taclale, ha?Aris uite cum fac io: dimineata la 6,40 (nu 6,30, nu 6,50! Parca a inghitit un ceas!) desteptarea. Incep vocalize: aaaa, eeee, timp in care mami curata legumele si le pune la fiert, apoi face bibe. Pe la 7 papam (si dureazaaaaaaaaa), stingem focul la legume. La 8,30 valea in parc (la tine nu e cazul). La 11 inapoi acasa, ii dau piticului ceva de joaca sau il pun in centrul de activitati pt 5 minute cat bag blenderul in legume. Halimus. Apoi somn de voie (2-3 ore). Cand se trezeste am pregatit deja un morcov (curatat de coaja), am scos de la frigi piersica si marul. Bag morcovul la storcator (10 secunde), marul (crud) si piersica in blender (20 de secunde), apoi le amestec si trantesc si niste cereale. Dureaza fix un minut sa-i pregatesc masa. Stiu ca nu e ca la carte cum fac cu supa de legume, ca o las vreo 2-3 ore sa se raceasca cat ies io in parc, daca as sta la curte as pune la fiert totul pe la 10, dar deh... Oricum ii fac zilnic supa, pardon, piureul de legume, deci nu cred ca pateste mare lucru. Saptamana aviatoare vreau sa trec la steamer, bag steamerul, pun 30 min, ies in parc, cand ma intorc e gata, deja la temperatura camerei. Mentionez ca dimineata de obicei este si una bucata tata acasa, dar nu ne incalzeste cu nimic, ba mai tare ne enerveaza cu indicatii pretioase.Monica mami de [copil] CRISTIAN (7.03.2009)Asa am venit eu pe lume!
[copil]25 martie 2009


#204
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 30 august 2009 - 14:31

neatza

sau bine...vorba vine

sa ne traiasca Alexandrii si Alexandrele[bis]

am zis ca citesc si eu ultima pagina sa nu ma trezesc ca postez la cap vechi. ma intorc la pagina 8[alcool]oho cat am

in loc sa spal vasele[:I]



[copil]

25 martie 2009




#205
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 30 august 2009 - 14:36

Citat:
citat din mesajul lui shasa
Am intrat si eu putin mai fetelor. Sunt la capitolul trecut.ARIS[pk] felicitari pt decizie. Recunosc ca nu ma astptam sa va doriti inca unul asa de curand. Sa va ajute Dumnezeu sa fie cum vreti voi[flo]Florin[*]Theodor[*]PetruNew Life Is Born
shasa ce mai faci cum sunteti?pupam mamicuta si pe baieti[pup]Mami fericita!!![9cer]Crestem mari!!!

#206
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 30 august 2009 - 14:43

ooo al meu se intoarce dupa burat pe spate si invers de peste 100 de ori/noapte. e adevarat ca isi scoate mana de sub el de mult. eu l-am lasat pe burta de cand a inceput sa se intoarca singur. daca o face inseamna ca e pregatit.
Citat:
citat din mesajul lui Kea
Fetele m-am linistit, copilul n-are nimic, cred ca asa se cumintesc ei incepand cu luna a 5-a.[:-@] Mi-a mancat azi cat de cat, si am observat ca atunci cand mananca in somn mananca tot (rivali, am promis ca-ti spun cand descopar metoda[:D]). Dar asa copil care nu plange deloc, eu n-am mai vazut. Inca ma minunez. Altceva vroiam sa va intreb: voua nu v-a fost teama noaptea cand au inceput sa se intoarca pe burta? Keutu azi s-a tot intors, dar nu stie sa-si scoata mana de sub el.Keutu cheliutu 5 luni
[copil]25 martie 2009


#207
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 30 august 2009 - 14:43

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Citat:
citat din mesajul lui shasa
DODO imi pare rau[q] Cred ca simti ca iti vine a urla. Tocmai tu, fiind patita deja, ar trebui sa mai ceri nu una ci mai multe pareri de la mai multi medici. Parca este prea mult deja sa se repete iar povestea. Poate este doar ceva trecator, sau poate iti este tie deja atat de teama incat sufli si in iaurt? Sper ca Iza sa fie bine si sa nu fi fost decat o alarma falsa[pup]
Am cerut multe pareri si voi mai cere[asia]Tocmai pentru ca sunt patita am plecat "de nebuna" la primul semn...si a vazut-o pana acum 3 dr.Si-i programata la inca 2...poate-s nebuna dar mai bine sa fiu acum nebuna si sa nu fie nimic.De fapt acum sunt mult mai linistita caci stiu ca a fost doar o "moleseala" in urma vaccinului de 4 luni.Ieri si-a tinut capul bine[pk]...isi revine incet-incet.Poate mi-a fost ff frica si suflu in orice [alcool]-dar am inlemnit cand am vazut ca numai ridica capul .M-am crizat si asta a fost...Ii dau in continuare remediile homeopate ca rau nu au cum sa-i faca si facem impreuna gimnastica(dupa ce-i fac lui Bodo fac si cu ea)Stiu ce am de facut in continuare sa evit astfel de situatii cand in 12 ore am innebunit eu,sotul,nasi...[ruga]Multumim lui DD ca totul este asa cum este![ruga]joanna27 sa-ti dea DD putere[pup]oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*[flo][flo2][floare3]Blogul lui Bogdan Andrei goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul![ruga]Doamne ajuta!*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*[flo]Bazar [flo]pentru:Bogdan[comoara];Mihaita[comoara];Sebi[comoara];Ema[comoara]
Dodo -pui ma bucur ca Isabela isi revine cu siguranta ca a fost doar un moment trecator si fara consecinte. Pupam [pup] bebelina scumpa.Mami fericita!!![9cer]Crestem mari!!!

#208
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 30 august 2009 - 14:45

joanna - eu zic sa vorbesti cu pediatrul sa ii dea ceva calmant sa poate dormi. eu acolo banuiesc ca e buba. se poate sa faca parte din categoria copiilor care nu stiu pur si simplu sa doarma. in cazuri din astea extreme doctorii prescriu diverse siropuri care sa ii ajute sa doarma legat macar o ora pe zi. sper ca o sa vezi mesajul



[copil]

25 martie 2009




#209
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 30 august 2009 - 14:46

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
Neata tufete [:D]Am intrat si io umpic si-am vazut pe shasa[pup] sanatate la BB Petru!Dodo, m-ai speriat cu Isa, ca nu-si tine capul!!! [bang][bang] bine ca a fost doar o alarma falsa! Sa stii ca si dragoana uneori se moleseste, o fi lenea mare citeodata [alcool] ca daca o stimulez cu ceva ce-i place imediat e iar operationala [8D]LA MULTI ANI copilasilor de azi si mamicilor lor fericite [flo][olala][pup]Pupam pitonul si pe gigel mami de piton [pup][pup]Famille Dragoon cu [bb] Izia, 23 mars 2009Toulouse, la ville rose[roker]
Gata vacanta ??[:D]Mami fericita!!![9cer]Crestem mari!!!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -