Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(57)*


209 raspunsuri la acest subiect

#11
provista

provista

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.563 mesaje

Postat 29 august 2009 - 13:32

Citat:
citat din mesajul lui adirys21
Provista..de ce sa nu fie voie?A venit nasa ei de botez si i-a taiat prima data din par, l-am pus pe ceara cu banut si apoi am tuns-o noi.http://family.webshots.com/photo/2573150970094859571xduWpMMami fericita de printesa Andrada Teona
stiam ca la un an la luat din mot sau taiatul turtei se taie parul. pana atunci babele zic ca nu....acu suntem totusi in era informationala si totul e voieSimona mamica dragastoasa de [baietel] Dragos (28.02.2009) dragostea mea

#12
provista

provista

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.563 mesaje

Postat 29 august 2009 - 13:35

Citat:
citat din mesajul lui adirys21
http://family.websho...59571xduWpMMami fericita de printesa Andrada Teona
stiu ca ti-am raspuns si la cap trecut. eu ma tot uit la pozele fetei si nu mi se pare deloc slabutza, chiar arata f bine, imi place si e f vioaie [flo]Simona mamica dragastoasa de [baietel] Dragos (28.02.2009) dragostea mea

#13
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 29 august 2009 - 13:43

neatza

fetelor sufla un vant care aduce lipsa poftei de mancare sau ce?

asta al meu de 2 zile nu a mai mancat mai mult de 120ml/masa. am aruncat la lapte de m-am saturat. parca nu imi vine sa cred ca iar o sa manance asa putin si ma ambitionez si ii fac tot 200 sau 230ml. par examplu: de aseara la 9 cand a mancat 110ml, a mai mancat la 3.30 tot cam 100 si un pic si la 9 dimineata cam 100[bang]pai asta e regim de copil de 3 luni nu 5[bang]

what ever...cum o vrea el asa sa fie...dar ma miram ca prea ne plangem toate de anorexie. eu dau totshi vina pe dintele nr 2 ca a inceput sa se vada prin gingie...si asa am patit si la dintele nr 1

aaa apropos...am reushit sa-i fac poza la dinte intr-o mare criza de plans(ca doar atunci trage limba in gerul gurii...altfel e cu ea pe afara mereu)..mama denaturata. sa las eu copichilul sa planga doar ca sa prind o poza[alcool]

ma duc sa o descarc, macar sa va arat si voua daca tot l-am chinuit



[copil]

25 martie 2009




#14
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 29 august 2009 - 13:44

aaa si ma scuzati ca am disparut aseara asa...dar piticu murea de somn dar isi punea toata ambitia sa nu inchida ochii...ne-a prins 11.30 facand ture prin casa. pana la urma l-a adormit taica-su[pk]...nu prea se intampla minuni de genul asta



[copil]

25 martie 2009




#15
provista

provista

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.563 mesaje

Postat 29 august 2009 - 13:50

Citat:
citat din mesajul lui aris26
neatzafetelor sufla un vant care aduce lipsa poftei de mancare sau ce?asta al meu de 2 zile nu a mai mancat mai mult de 120ml/masa. am aruncat la lapte de m-am saturat. parca nu imi vine sa cred ca iar o sa manance asa putin si ma ambitionez si ii fac tot 200 sau 230ml. par examplu: de aseara la 9 cand a mancat 110ml, a mai mancat la 3.30 tot cam 100 si un pic si la 9 dimineata cam 100[bang]pai asta e regim de copil de 3 luni nu 5[bang]what ever...cum o vrea el asa sa fie...dar ma miram ca prea ne plangem toate de anorexie. eu dau totshi vina pe dintele nr 2 ca a inceput sa se vada prin gingie...si asa am patit si la dintele nr 1aaa apropos...am reushit sa-i fac poza la dinte intr-o mare criza de plans(ca doar atunci trage limba in gerul gurii...altfel e cu ea pe afara mereu)..mama denaturata. sa las eu copichilul sa planga doar ca sa prind o poza[alcool]ma duc sa o descarc, macar sa va arat si voua daca tot l-am chinuit
[copil]25 martie 2009
al meu mananca des si putin, nu "sare" de 120 ml. la o masasi asta noapte a avut o energie, de ne-a lasat fara somn, il apucase cantarile pe la ora 2.30-3.00 a adorimit 1h si iar dai catare si iar trezirea din ora in ora si iar cantare de zici ca se pregatea de festivalul de la brasov, vlad mirita tre sa iasa si el la pensie, are deja inlocuitor[:D]Simona mamica dragastoasa de [baietel] Dragos (28.02.2009) dragostea mea

#16
provista

provista

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.563 mesaje

Postat 29 august 2009 - 13:52

aris zi-mi si mie cum trag de putza in jos sau in sus?



Simona mamica dragastoasa de [baietel] Dragos (28.02.2009)



dragostea mea

#17
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 29 august 2009 - 13:56

de proasta calitate poza ca e facuta cu telefonul si intr-o mishcare continua dar se vede dintishorul



[copil]

25 martie 2009




#18
Kea

Kea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.920 mesaje

Postat 29 august 2009 - 13:57

Ha, ha, bine ca a zis Ilinca, ca ma luam eu de voi[:D], Floric e cu Raru, Florinela cu Victor, e drept ca si Floric se stresa la un moment dat aiurea-n tramvai.

Ela, eu fac treaba cu taraita, asa se explica limbarnita. Si numai cand copilul e treaz si are rabdare max 10-15 minute, ca i se pare interesant ce fac. Mancare fac dupa amiaza la 5 cand vine sotul, rufele copilului in masina de rufe, iar de calcat rar le calc, numai daca-i musai. Hainele noastre, le calc in reprize, cate 4, ori 2 tricouri si doi pantaloni, ori o camasa si 3 nu stiu ce, deja stiu cand sunt la a 4-a piesa incepe sa se foiasca, mai mult nu rezista. De scris si citit o fac cand doarme, ca-i musai sa stau langa el cat doarme. Ieri l-am adormit si m-am gandit sa fug repede la baie. In 2-3 minute, ma "striga" deja. Asa ca eu mai citesc, mai invat, imi fac de lucru. Daca e odihnit e cel mai cuminte copil, daca nu-si face somnul, pot sa stau in cap si tot nu-i bine.

Keutu cheliutu 5 luni

#19
provista

provista

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.563 mesaje

Postat 29 august 2009 - 14:00

Citat:
citat din mesajul lui aris26
de proasta calitate poza ca e facuta cu telefonul si intr-o mishcare continua dar se vede dintishorul
[copil]25 martie 2009
[olala][olala][olala]se vede, se vede... la mai mare si la mai multi!!![pup][pup]Simona mamica dragastoasa de [baietel] Dragos (28.02.2009) dragostea mea

#20
Kea

Kea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.920 mesaje

Postat 29 august 2009 - 14:01

aris, se vede, ce dulce e!!!

provista,[:-)))] in sus. Glumesc![:D]

Keutu cheliutu 5 luni


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -