Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (125)


205 raspunsuri la acest subiect

#201
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 14 septembrie 2009 - 11:26

Citat:
citat din mesajul lui BiancaM
Voiam sa va zic ca noi suntem in formatie de 4! Baietelul e Andrei[:)] Joi la 7.30 ora NY am nascut rapid, si aproape fara anestezie, de fapt au apucat sa-mi bage doar prima doza, ca dupa aia gata, capul era la iesire....O sa incerc sa pun poze zilele urmatoare...Mami de Amalia si 39+ [gravi]
Bianca, felicitari! Sa fie sanatos, papacios si vesel Andrei al tau! [bis][bis][bis]Refacere usoara, si mult laptic![pup]Gaia, mumã pentru voi:Bebeloi [bonjovi] si Bebedoi [copil], poveste despre inceputuri

#202
RaisaFudulu

RaisaFudulu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 14 septembrie 2009 - 12:11

Buna dimineata



Ne-am intors de la mare...am intrat in smotru ca mama a zugravit la Slatina si nu terminase pana ne-am intors noi..la serviciu mult mult de munca..timo de stub deloc



Elyanne imi pare rau ca nu ne-am intalnit da io am zis ca o sa ia sotu laptopu si te apelez cand ajungermm.....sotu din dotare cand a pus bagajele nu a mai avut loc cica si de el si l-a scos...deci asta e[bang][bang]



Nu am citit nimic sunt restanta dar rpromit ca citesc si vizionez si poze



La mare am avut noroc de zile bune zic eu...ultima a fost naspa si am plecat ca ploua in toata tara si nu mai avea rost...sa asteptam noi soarele...



Raisa s-a comportat super la mare...a macat la leslalalant f incantata si trebuia sa manace tot ca bucataru nu ii mai gatea a doua zi...ar fi stat numai in apa....nu o puteai scoate decat urland...seara trebuia sa luam la rand toate tiribombele.....deh copil mare



Conditiile super bune...un complex de 18 locuri cu mult spatiu pt copii...plaja mare privata dar pt 18 familii...chiar frumos



Raisa vorbe4ste mult...are vreo 11.5 kg ca sa nu zic 11, pamparsa noaptea si la somnu de la 12 a si la kaka, sub nici o forma nu vrea sa faca caca fara pampi....ne spalam in sfarsit cu pasta de dinti ca sa creasca parul sa mai facem inca o codita, ii plac puncalaturile f mult dar intelege cand ii spun ca nu mai avem bani si nu putem sa ii luam ceva....poceste multe cuvinte deci pe silabe le zice bine

pijama-pimava

bucatarie-bulatatie

restaurant-leslalalant

televizor-telodovor

A cumparat mici atentii pt prietenii ei de acasa si cand s-a intalnit cu ei le-a dat si le-a zis...mi-a fost dor de tine de cand nu te-am vazut[:D][:D]

Lista poate continua...o sa vorbeasca ea corect cand o sa vrea....Ea e tot la Slatina la mama si azi o sa mearga la gradi sa vedem daca o sa stea...o duce mai mult pt socializare, pt copii....era incantata de idee de dimineata cand am vb cu ea acum sa vedem pana se intorc....



Copilu meu care dadea tot acum maraie daca ii ia cineva ceva...trebuie sa avem munca de lamurire ca doar se joaca cu ele ca nu le ia de tot....vine la fusta masii daca nu ii convine ceva...cam atat ca am mult de lucru ...o sa va mai povestesc cand o sa am ytimpp



Ni s-a stricat aparatu si nu avem prea multe poze si nici bani momentan sa luam altul[bang]

[bang]



Cine are chef sa vada ete de aici incep poze de la mare



Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007 ............. Poze





Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

#203
diana_jors

diana_jors

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 14 septembrie 2009 - 12:35

Bianca, felicitari [bis] [bis]



Loradin, [majoreta] [majoreta]



Tin pumnii gradinarilor [:D]



Eu abia astept sa il aduc pe Alex, noi incepem gradinita la 1 oct. Ah, s-a facut foarte rusinos in ultima vreme, incepi sa povestesti cu el si hop isi pune mainile pe fata cand i se pare ca e ceva mai dubios [il] Uf, mi-e un dor de el...



Diana [mamica] de [cavaler] Alex (23 aprilie 2007)

"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)

#204
carmenefr

carmenefr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 825 mesaje

Postat 14 septembrie 2009 - 12:54

Buna dimineata!



Riloasa, frumos la mare iar de broscuta Mihai ce sa mai zic??? Sa-i dea lectii si Teodorei...

Mi-a placut f mult poza in care dorm piticii!



Rein, Gabi, bine ati revenit, hai invredniciti-va si puneti poze...



BiancaM felicitari pt Andrei cel mic, sa fie sanatos si voios!



Loradin, nici nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul, ia uite, mai ai cateva zile... [majoreta]







Sa nu uit, sa felicit si noii gradinari/cresari[:D] !







poze cu Teodora



povestea nasterii Teodorei aici



Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007

#205
mami_2007

mami_2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 14 septembrie 2009 - 13:15

next


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -