Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

haraitul in piept


19 raspunsuri la acest subiect

#11
JARMO

JARMO

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 02 noiembrie 2010 - 17:20

Mirela, cum adica sa duci siropul sau antibioticul la gradinita " sa ii de-a si ele " ? In cazul in care ii greseste doza sau uita ora de administrare si se intimpla ceva , tu esti vinovata pentru ca le-ai intrat in "joc" , nicidecum ele care oricum nu vor recunoaste niciodata chiar si cea mai mica eroare .
Copilul meu e astmatic si educatoarea nu mi-a primit aparatul pentru pufuri si ventolinul in clasa, pina nu am adus de la pneumolog aprobarea si doza respectiva , cat si ceea ce trebuie sa faca intr-o eventuala criza . Ma mir ca in Romania inca se mai practica asa ceva ... ma rog !
Alina, cum au spus si fetele, mergi la un medic si intreaba-l de aerosoli, cateodata face minuni !
Sanatate la puiut !

#12
lulu77

lulu77

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.144 mesaje

Postat 02 noiembrie 2010 - 17:35

Citat:
citat din mesajul lui alina_ianis
va multumesc mult pentru sfaturi.o sa ma interesez de aerosoli si cred k o sa ii fac si eu pt k mi-e mila de el micutul sa ii dau atatea antibiotice.nu vreau doamne fereste sa pateasca cv la stomacel.apropo...ce pansament pt stomacel imi recomandati si mie k dupa atatea antibiotice cred k este necesar sa ii dau cv sa nu ii distruga flora intestinala.aaaa...si am inceput sa ii dau vit c,picaturi fara zahar,cate 8 picaturi pe zi timp de 10 zile pe luna.e vreo problema?
Biotics BabyAlina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2Am produse la bazar umanitar

#13
alina_ianis

alina_ianis
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 02 noiembrie 2010 - 20:44

i-am luat biotics baby si nu am gasit fluimicil dar i-am luat acc 100 pulbere.e tot acelasi lucru.sa speram k o sa se faca bn.maine ma duc cu el la control.sigur nebuna aia de doctorita o sa-mi dea injectii.sa le fak ea!!!

#14
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 11:51

Citat:
citat din mesajul lui alina_ianis
i-am luat biotics baby si nu am gasit fluimicil dar i-am luat acc 100 pulbere.e tot acelasi lucru.sa speram k o sa se faca bn.maine ma duc cu el la control.sigur nebuna aia de doctorita o sa-mi dea injectii.sa le fak ea!!!
Dar de ce nu mergi la alta doctorita?! E singura din oras, sau cum?"Sa speram ca o sa se faca bine"...ce atitudine ciudata...mami de Sophia-Diana (Sophiphi)17 luniManole foreverSovata

#15
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 12:07

Draga Alina,
daca medicul iti va da alt antibiotic mai ia o parere de la altul DAR te rog nu te juca cu sanatatea unui copilas de 4 luni.
nu ii da tratamente dupa ce se spune pe forum si nu ii da nici dupa ce crezi tu. este mult prea mic pentru asa ceva.
sanatate!

Roxana

#16
Lilli79

Lilli79
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 16:47

Spunea si cineva mai sus de fluimucil. Si noi l-am folosit si suntem foarte multumiti. Scapam imediat de secretii.

#17
sanziana62

sanziana62

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 22 decembrie 2010 - 20:13

Si eu :) Fluimucil si vitamine, mai ales vitamina C



#18
Angie.C

Angie.C

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 24 decembrie 2010 - 20:34

Raspunde si bebele meu de 5 luni si o saptamana tuseste si noua tot antibitotic (amoxacilina suspensie orala)ne-a dat si ambroxol +biotics baby si panadol ca facuse putina febra..am intrebat dr daca putem evita antibioticul, dar a zis nu..la inceput nici eu nu am vr sa-i dau antibioticul si am fost tare necajita..inca sunt..ca abia a doua zi de tratament este..nu i l-as mai da..as fi preferat doar sa ne dea ceva de tuse...:(..nu inteleg, de ce medicii se grabesc repede sa prescrie antibiotic la bebelusi?

#19
Alinades

Alinades
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 noiembrie 2022 - 10:24

Buna și eu am aceiași problema cu fetița mea de 1 an și 8 luni am fost prima oară cu o răceala ușoară la dr de familie , mi-a dat ceclor și fluidol i-am dat 7 zile sa agravat mai rău m-a dus iar mi-a dat sumetrolim nu ia mers nici cu asta și m am dus iar mi-a dat Xifia și robitusin și nu-i trece deloc haraiala din piept bă chiar nu poate dormi de nas deloc stau treaza cu nopțile săi pun ser nustiu ce sa fac sa m-a duc la spital îmi este mila trebuie sa o înțepe peste tot ca nu prea i găsesc venele 



#20
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 11 noiembrie 2022 - 06:21

Mergi urgent cu fetita la spital! Sau măcar la un pediatru bun, nu la medicul de familie. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -