Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

dupa 10 ani ...in patru mergem mai departe ..


36 raspunsuri la acest subiect

#1
jade

jade

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 26 august 2009 - 23:58

ajunsesem de ceva vreme pe plaja, copiii faceau ture intre sezlonguri si apa si …
“auzi, tu stii ce zi e azi?”..zic “nu, ce e?” …”pai suntem in 7” …ma dezmeticesc si imi dau seama…10 ani?!
”iti amintesti ca ai plecat fara buletin? si ca mi s-a rupt tocul la pantof?” …radem amintindu-ne cum ne apostrofau cu totii ca ne-a trecut prin cap sa venim la starea civila fara buletin …pai, nah, eram asa nauci si tineri incat …doara nu era sa ne intoarcem din drum, in ziua cand ziceam “da”, ca sa luam buletinul …nici nu ne-a mai trecut prin cap ca nu poti spune ‘da” fara sa te legitimezi … de aia zic: eram nauci si tineri.
sar de pe sezlong, ii chem pe copii din apa si le explic ca e o zi foarte speciala in care mami si tati aniverseaza 10 ani de casatorie. Andrei a inteles, e maricel, Maria insa, facuse ochii ei frumosi cat cepele in incercarea de a intelege la cei 3 ani jumate ce o mai fi si chestia asta. in final, s-a prins ea ca e ceva mai aparte, asa ca a intrebat “mami, si mancam mai multa inghetata azi?”
Andrei si-a luat ochelarii si tubul si a plecat din nou in apa. A venit peste un timp strigand in gura mare (el, de obicei, vorbeste taricel, adica apasat, categoric, nu are complexe)”mami, tati, uitati-va, uitati-va! am un cadou de aniversare!” palma micuta era stransa … o desface si in ea …o scoica mica, mititca, alba si ciobita usor in vreo 2 locuri …mi-am aratat emotia, i-am multumit si l-am pupat amandoi.
mai tarziu …” Andrei, ne faci o poza asa, de aniversare?” … ne asezam unul langa altul pe sezlong, ne luam de dupa gat si asteptam… cam tzepeni, ca la fotograf .. Andrei, extrem de serios, pregateste aparatul asa cum l-a invatat tati si “tzac”, gata poza. Mmai facem una, da’ ne si pupam de data asta, spre deliciul copiilor. tzac, inca o data, apoi pleaca la treburile lui in apa .
atunci am realizat amandoi miezul celor 10 ani: poza facuta chiar de fiul nostru, ochii Mariei in spatele lui...
pe seara, pleaca amandoi ca au o “treaba’. cand se intorc, tatal imi intinde darul lui, iar Andrei triumfator” mami, si eu iti dau ceva ce iti place tie muuult de tot!” si imi arunca in pat o sticla de 1 l cu lapte si ciocolata …
apoi, am stat toti 4 intr-un singur pat, am ras, am povestit. Andrei a adormit primul. Maria insa vorbea despre mos craciun, mos “niculae”, simisereasa (cenusereasa) si printesa adormita (frumoasa adormita). a adormit si ea intr-un final, cand a epuizat mosii si printzesele …am mai stat un timp si ne-am uitat la ei …erau atata de frumosi!
10 ani … impreuna cu copiii nostri, scoica, poza si laptele cu ciocolata …


#2
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 27 august 2009 - 00:03

Foarte frumos! Multi multi ani fericiti impreuna, cu sanatate si bucurii! Sa va traiasca puii minunati si sa va aduca numai bucurii!



Noi tot anul acesta am implinit 10 ani, si tot in 4. Eram cu copiii la Disney, nici nu am simtit aniversarea cu atatea alergaturi, avem doar o poza impreuna facuta de Alexandra. Dar ne-am imaginat ca focul de artificii din seara aceea era pentru noi.



Rox , mamica

Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

#3
bobocel_07

bobocel_07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 27 august 2009 - 00:04

Ce frumos.[flo]pentru cei zece ani de aniversare.

alexia_07

#4
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 27 august 2009 - 00:07

Wow, super! Mi-au dat lacrimile![flo]

Sa fiti sanatosi, si fericiti! Sa va iubiti mult! Asta e tot ce conteaza cel mai mult pe lume... cred eu: familia. Un om realizat este cel care este realizat in familie.

10 ani! [cheers] Multi ani inainte! Impreuna, cu sanatate, bucurii si realizari! Sa va vedeti copiii mari, si... sa mergeti impreuna inainte! [flo]



Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, [url="[url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Alma/captionit163739I467D32.jpg"]Alma[/url]

Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!




#5
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 27 august 2009 - 00:13

Un buchet mare de flori pentru voi![flo] Mi-au dat lacrimile cand am citit mesajul tau. E prima poveste atat de frumoasa, de simpla si de reala pe care o citesc la acest subforum. Va doresc din suflet zeci de aniversari la fel de frumoase!






Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Fotografiile noastre

Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi



'Cos what I feel is the only truth for me



#6
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 27 august 2009 - 00:20

Sa aveti inca de 10 ori pe-atitia ani, si mai fericiti decat cei de pina acum!

Ca de obicei, superba si emotionanta si aceasta ilustrata de la mare [:)]

Sa ramai asa, draga mea prietena [pup] (sper ca imi dai voie[:I], nu?)



Hobby



******************************************



"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"


"Man in the Mirror" - Michael Jackson [loveyou]





#7
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 27 august 2009 - 00:30

F frumos [q][flo].

Si noi tot 10 ani pe 25 iulie:am sarbatorit in 3 si o burtica de 9 luni [olala],bebe a venit exact 10 zile mai tirziu.

Alina,mami de 2 copii minunati


#8
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 27 august 2009 - 00:32

[flo]La cat mai multi ani in continuoare! Mi-au dar lacrimile. Cele mai vii dovezi de iubire prinse intr-o poveste simpla si plina de sentimente.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#9
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 august 2009 - 01:12

Multa sanatate si ani fericiti impreuna! Semneaza:



Alti patru[:)] tinerei[:D]



Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa

#10
IonescuOana

IonescuOana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 27 august 2009 - 01:37

La cat mai multi ani fericiti impreuna! Asa sa va ajute DD!

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -