Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

E.T. de Mexic


26 raspunsuri la acest subiect

#21
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 04 septembrie 2009 - 18:34

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Totusi vezica a emis ipoteza cu o luna mai devreme decat a lansat-o colonul. [:D]
Ei, asta-i acuma! Taman la "paranormale" vii tu cu chestii de-astea ... rationale [:D]? Pai, de unde stim noi ce e TIMPUL? De unde stim ca "o luna mai devreme" nu înseamna de fapt "o luna mai târziu", via niste subtile transferuri energetice sau alte alea [fum]? La subforumul asta poa' sa ia si mintea vacanta, macar putintel, asa [:)]
Citat:
Adevarul este cu totul altul:Din cele 14 Lookheed Constellation cumparate de Panair Do Brasil de la PanAm intre 1946 si 1955, doar 4 au lipsit la apel in 1965 cand junta militara braziliana a pus laba pe companie. Acestea au cazut in diverse locuri dupa 1950, dar au fost gasite imediat, cu tot cu cutiile lor negre si nefericitii pasageri.Celelalte au ruginit ani de zile pe aeroportul Galeao din Rio de Janeiro, fiind apoi dezmembrate si vandute ca fier vechi incepand cu '69. Cum n-a mai ramas niciunul intreg, Brazilia a cumparat un Constellation ratacit prin parcurile din Paraguayul vecin, l-a adus in tara si l-a revopsit in culorile Panair pentru a-l expune in muzeul aviatiei.
Merci de lamuriri! ...da' ai stricat misterul :(
Citat:
PS. Gabi, scuze ca ti-am depunctat topicul. A fost o eroare de perceptie [:I] Eram sub paranormalele puteri ale lui user x user [;)]
Nici n-am bagat de seama. Oricum, n-am stiut niciodata ce e cu stelele alea, pe ce considerente se acorda bla-bla... si nici nu m-a interesat.EDIT: iileana, merci [flo] [pup] ... acu' am vazut ce nota buna mi-ai dat [:D]

#22
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 04 septembrie 2009 - 18:44

Obiectivul #1.2 al lui Fortuna m-a dat gata:

" 1.2 Transformarea po****tiei Romaniei din Popor (format in majoritate din indivizi) in Natiune (formata in majoritate din cetateni), iar a Romaniei, ca Tara, in Stat National Democrat. "
[alcool]

Asteptam Revolutia Spirituala [RO]!

#23
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 04 septembrie 2009 - 18:49

"Micul print"de Antoine de Saint-Exupery este citit atat de copii cat si de adulti.
Un basm frumos poate sa te lumineze asa cum pe un copil il face sa descopere lumea si ciudateniile ei prin intermediul lor.

#24
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 04 septembrie 2009 - 18:52

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
Asteptam Revolutia Spirituala [RO]!
Da' tricolorul ala ce cauta aici?N-ai citit punctul 5?[:D]Triunghiul portocaliu * see details

#25
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 04 septembrie 2009 - 19:27

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
Asteptam Revolutia Spirituala [RO]!
Da' tricolorul ala ce cauta aici?N-ai citit punctul 5?[:D]Triunghiul portocaliu * see details
Da' tu ai vazut ca la începutul homepage-ului lui nea Fortuna e tricolorul si dedesubt numele lui?Asa ca... omu' vrea sa schimbe steagu', dar deocamdata îl mai tolereaza pe asta... ce sa faca si el saracu'!... si io n-aveam decât un steag cu "Steaua" ca alternativa pe emoticonurile oferite de DCPS: m-ai speriat când ai zis ca n-am respectat pct. 5! Credeam ca te referi la Regulamentul DC [:D].

#26
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 04 septembrie 2009 - 19:34

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
PS: m-ai speriat când ai zis ca n-am respectat pct. 5! Credeam ca te referi la Regulamentul DC [:D].
[:-)))] [:-)))] [:-)))]Neah, pai ce, atuncea mai stateam sa-ti spun? Te raportam la moderator de nu te vedeai! :))) C-asa face lumea buna.Triunghiul portocaliu * see details


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -