Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (16)


219 raspunsuri la acest subiect

#21
mara95

mara95

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.022 mesaje

Postat 01 noiembrie 2010 - 22:33

meems, ma straduiesc cu gandirea pozitiva, inca nu am trecut hopul.sper sa o rezolvam cumva cu obrajorul ei, ca astfel nu mi-as ierta-o in veci.





noki, fff frumoasa onomastica si zana aniversata [pup]!am admirat si mamicile forumiste, tare frumoase si zambarete[flo]



Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil]



Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

#22
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 01 noiembrie 2010 - 22:45

Ioana scuze de omisiune, la multi ani lui Stefan! [s] Sa creasca mare, sa fie sanatos si sa aiba parte de mult noroc si toate cele bune in viata!



---

Eu [bang] m-am internat de dimineata la 6:30 pt operatie nemancata si nebauta de ieri, toate bune si frumoase reusisem sa ma mai de-stresez, mi-a luat analize, am ajuns la ATI, mi-au pus branula si perfuzie. Imi gasisem o colega de suferinta cu care m-am conversat/ras/incurajat, eu urma sa fiu prima ea a doua, DAR a venit anestezista la "interviul" preoperator, a zis ca am o voce cam nu stiu cum, m-a intrebat daca ma doare in gat, am recunoscut ca da, ma doare putin, a zis sorry, amanam operatia, nu va pot face anestezie generala daca aveti faringele inflamat, alta anestezie la laparo nu se poate face, directia ORL.



Asa ca sunt back home neoperata, mi-am petrecut o jumatate de zi in spital, barem m-am obisnuit si am intrat in atmosfera [:D], atmosfera chiar e OK, curat, asistentele amabile.



Cand am vazut ce probleme au altii nu mi se mai pare asa un capat de tara problema mea; mi-a mai facut o eco, chisturile sunt tot acolo, n-au disparut dar nici n-au crescut, deci de rau nu pare a fi. Parerea dr e aceeasi, nu e urgenta operatia.



Mi-au facut si analizele de sange cu ocazia asta, toate sunt bune cu exceptia leucocitelor un pic marite - probabil de la problema cu gatul, VSH-ul e f bun (in cancer de cele mai multe ori e marit rau). Mi-a mai crescut moralul, totusi probabilitatea sa am cancer e destul de mica.



Era o gravida de 51 de ani care astepta cezariana, acu' o consider pa maica-mea chiar tinerica si in forma cand m-a nascut la 39 neimpliniti. [:D] In ziua de azi ar fi fost "in tendinte" ca sa zic asa.



#23
roxisialexia

roxisialexia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 01 noiembrie 2010 - 23:03

ioana, La multi ani pentru flacaul tau! [hop]
ce mai faci?

lavi si pe mine ma doare in gat de duminica si matei cred ca are laringita dupa cum tuseste.
Ma bucur ca esti bine cu analizele si cu psihicul, o sa fie bine sunt convinsa.[pup]

meemsy [pup] sa iti vina cheful asa de luni. Astept cu interes pozele [pk]

mara [pup]

alina [majoreta][majoreta]

Roxana mami de Alexia si Matei.



- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -


#24
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 01 noiembrie 2010 - 23:04

Alinus [majoreta][majoreta][majoreta] iti tin pumnii!!!

Mara hai revino-ti cu moralul, exista probleme de sanatate mult mai grave pe lumea asta. Si pe Nati a impins-o Tudor anul trecut la Veliko Tarnovo de a dat-o cu obrazul intr-un pervaz de vitrina, i-a ramas semn, o adancitura in obraz, chiar sub ochi (bine ca nu a fost la ochi), asta este, accidente se mai intampla. Ar trebui sa traim sub un clopot de sticla ca sa nu patim absolut nimic, caz in care viata nu ar mai avea sens, deci ce folos.

#25
Bic

Bic

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 01 noiembrie 2010 - 23:29

meems La multi ani pt. ziua ta. Sper ca te-ai sarbatorit frumos. Multa fericire iti doresc. [flo][s] SarahAm vazut repede, repede pozele de la petrecere.Roxi nu apucasem sa-ti vad noua tunosare... wow... arati traznet. Foarte bine! Aoleooo. Ce dor mi s-a facut de toate cind am vazut poza cu mamicile! Noki tu intineresti, nu? Sa-mi spui si mie cum ti-ai facut parul ala asa misto. Toti copiii, ce sa zic, minunati. Nokitu ai facut tortul sau asa minunatii se gasest pe la voi?Smaranda Ioana, 3.11.2005
Povestea nasterii
Info utile despre cresterea copiilor
Dr. Sears
Disciplina afirmativa
Breathe, count to ten, think happy thoughts, and count your blessings.

#26
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 01 noiembrie 2010 - 23:39

Noki vazut-placut, tare frumoase pozele de la party!
Sarah e tare frumoasa si deosebita, Roscatimea Sa!

Roxi sanatate tie si lui Matei!

#27
mara95

mara95

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.022 mesaje

Postat 01 noiembrie 2010 - 23:39

lavi , ai dreptate , pb mea e ca nu imi iese din cap ca as fi putut evita accidentul.





ioana, multi ani feciorului![pup][flo][flo][flo]



Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil]



Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

#28
cristinamh

cristinamh

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.336 mesaje

Postat 02 noiembrie 2010 - 00:31

salutare si de la noi, suntem inca vii si nevatamati.

suntem dupa o noapte si o zi de dans... iris, nu eu... a rezistat eroic toata noaptea la nunta, in mijlocul ringului. si a continuat si ieri, la ciorba de potroace...

... si azi, la petrecerea de la gradi.



dar pentru ca tot e sezon de petreceri, sa va spun faza naspa azi la petrecere. era invitata "aurora". toate bune si frumoase. trec peste faptul ca 20 de copii erau poate prea mult pentru experienta ei, ca joculetele nu i-au iesit, ca s-a apucat de facut baloane impletite, timp in care restul copiilor alergau ca bezmeticii... dar cea mai jenanta faza, pentru un "biznis" cu concurenta acerba pe piata, a fost alta... s-a apucat sa picteze copiii pe fata. (in timpul asta m-am apucat cu domnisoara educatoare sa jucam scaunelele muzicale, caci copiii isi pierdusera rabdarea privind) a pictat vreo 8, dupa care s-a scurs timpul "alocat", aparuse o urgenta in lumea zanelor si trebuia sa plece. va dati seama ce-a fost pe cei nepictati. plansete ca vor si ei.

si cum urgenta era majora, i-a lasat plangand, nu inainte de a da cartea de vizita copiilor!

am ramas tablou, am cerut repede creioanele noastre de facepainting de la clasa, si m-am apucat repede de pictat. of, si ce bine mergeau pe lacrimi [V]. am scapat cu multi pirati si fluturi, 2 stelute si cateva flori. dar ii fac "reclama", duoart.ro. daca tot s-a prezentat...



Cristina

Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste

Concursul saptamanii




#29
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 02 noiembrie 2010 - 02:16

Citat:
citat din mesajul lui Bic

Roxi nu apucasem sa-ti vad noua tunosare... wow... arati traznet. Foarte bine!

Aoleooo. Ce dor mi s-a facut de toate cind am vazut poza cu mamicile!

Noki tu intineresti, nu? Sa-mi spui si mie cum ti-ai facut parul ala asa misto.

Toti copiii, ce sa zic, minunati.



Bic, gand la gand cu bucurie! Ai exprimat exact sentimentele mele cu privire la pozele de la ziua Sarei.
Si iti multumesc pentru urari [pup]

Lavi, wow, ce zi pentru tine! Si eu care ma gandeam ca o sa ne dai vesti c-ai scapat si s-a terminat tensiunea.

CristinaMH, ce aiurea faza de la gradi... Poze de la nunta vede si ochiul nostru?

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

#30
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 02 noiembrie 2010 - 02:22

[s][s][s] La multi ani Sarah, roscata frumoasa, inteligenta si sensibila, amatoare de muzica clasica, balet si calatorii interesante!

Sa fii sanatoasa si sa ai mult noroc in viata!

Noki sa va bucurati de Sarah! Si sa-i faci un fratior la un moment dat, cand va fi prielnic momentul "geo-politic"



[s][s][s]La multi ani Bianca - ochi albastri! Sa fii sanatoasa, mult iubita si sa ai parte de tot ce e frumos in viata!

Catutza sa va traisca fata si sa va mandriti cu ea!



[s][s][s]La multi ani Daria! Sa cresti mare, sanatoasa, vesela si fericita! Sa ai mult noroc in viata! Melku asteptam vesti de la voi!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -