Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dr. Pechi Laurentiu - Spitalul Polizu


15 raspunsuri la acest subiect

#1
gabrielaromt

gabrielaromt

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 30 octombrie 2010 - 11:43

Buna tuturor.
Vreau sa aflu cat mai multe lucruri despre nasterea la Polizu si mai ales cu dl dr. Pechi, a carui pacienta sunt incepand cu saptamana 16 de sarcina.

Daca puteti sa ne impartasiti din experientele voastre va sunt recunascatoare.
Eu momentan sunt multumita de dl dr. Reuseste sa fie foarte calm si sa te linisteasca, sa-ti dea siguranta ca totul o sa fie bine.

O zi excelenta si astept feedback.
[pup]

Gabriela
[gravi] 27 saptamani [baietel] Tudor

#2
dudu200705

dudu200705

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 16:08

Gabriela, stiu pe cineva care a nascut cu dr Pechi si-a fost tare multumita. A nascut noaptea si a fost prezent la nastere; a raspuns imediat la telefon...numai cuvinte de lauda. Cat despre spital, nu stiu sa-ti dau detalii; decat c-a fost ok; n-a mentionet nimic iesit din comun.
Poate mai sunt si alte fete care-ti pot da mai multe detalii.
Medicul este ok, asta-ti spun sigur c-am fost si eu de cateva ori la el la consultatii.
Nastere usoara si bebelus sanatos!

Mami de Dudu (3 ani) si [gravi]14+

#3
gabrielaromt

gabrielaromt

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 05 noiembrie 2010 - 16:53

Multumesc dudu200705 pentru raspuns si un bebe sanatos in burtica.

Pana acum doar feedback pozitiv am primit despre dr Pechi, dar parca mai vreu sa ma linisteasca si altii.
Deci fetelor, daca puteti sa ne povestiti despre Polizu si/sau dl Dr. Pechi, va astept.

Promit ca dupa nastere revin sa va zic cuma fost! [pup]

Gabriela
[gravi] 27 saptamani [baietel] Tudor

#4
Fomalhauti

Fomalhauti

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.629 mesaje

Postat 06 noiembrie 2010 - 04:03

Eu am (tot) nascut la Polizu. Citind discutii pe forum despre doctori si spitale m-am intrebat de ce se intereseaza atat de putine mamici despre calitatea sectiei de neonatologie (bine, nici eu nu m-am interesat prima data de asta, nu mi-a trecut prin cap). Deci, in primul rand sectia de neonatologie de la Polizu este poate cea mai buna din Romania, ar mai avea concurenta Universitarul.

Cand s-a intamplat tragedia de la Giulesti m-am gandit la terapia intensiva la de Polizu. Din fericire nu am avut decat o singura noapte de-a face cu ea dar garantez ca era permanent cineva acolo, acolo era "cartierul general" al medicilor neonatologi, acolo scriau in timp ce prin geamuri puteau vedea toata sectia si auzi monitoarele. Si tot timpul erau mai multe asistente acolo.

Spitalul nu are un aspect prea "comercial", dar activitatea este foarte bine pusa la punct. Pot sa-ti spun ca eu, la un moment dat am incercat sa "scap" de spalatul de seara, ma miscam greu, dureri (dupa cezariana) si nu am reusit, adica asistenta a venit de mai multe ori sa ma cheme, eu ma gandeam ca nu "tine socoteala" cine a venit si cine nu.

Conditiile "de cazare" nu sunt prea grozave (am inteles insa ca exista si varianta unor rezerve cu plata) dar parerea mea este ca Polizu este o alegere cu adevarat buna.



#5
gabrielaromt

gabrielaromt

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 07 noiembrie 2010 - 21:04

Fomalhauti, multumesc de info, intradevar este foarte importanta sectia de neunatologie. Avand in vedere ca sunt la prima sarcina, poate nu prea stiu ce sa intreb.
[flo]

Gabriela
[gravi] 28 saptamani [baietel] Tudor

#6
elenacatalin

elenacatalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 15:03

Buna fetelor,

Eu sunt insarcinata in 34 de saptamani cu doi baietei si sunt supravegheata de la inceputul sarcinii de dl dr Pechi.

Este cel mai dragut om pe care l-am intalnit vreodata! Spun asta fara sa exagerez cu nimic. Acum in ultima perioada vizitele la medic au fost si sunt tot mai dese si de fiecare data acest om minunat ma incurajeaza si ma linisteste :).

Se vede k isi face meseria din pasiune si cu mare placere, fara sa astepte un folos material.

Jos palaria in fata dumnealui!

Va pup fetele si sarcina usoara!

elena[gravired]+34[baietel][baietel]

#7
gabrielaromt

gabrielaromt

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 20:16

Felicitari Elena pentru cei doi baietei! pupici

Gabriela
[gravi] 28 saptamani [baietel] Tudor

#8
elenacatalin

elenacatalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 11 noiembrie 2010 - 11:10

multumesc

#9
gabrielaromt

gabrielaromt

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 20 februarie 2011 - 21:09

Acum pot sa si confirm, ca dl doctor este minunat. Sotul zice ca ar fi intrat la idei daca nu ar fi fost cu mine de fiecare data la control, atata l-am mai laudat. Dar este foarte grijuliu cu pacientele lui (cu mine a fost).
S-a ocupat sa-mi rezolve cu rezerva cat am stat in spital,
a trecut in fiecare zi sa ma verifice ca sunt bine, iar intr-o zi, pt ca eram cam panicata a trimis si o rezidenta sa vada cum sunt.
Dupa cateva zile de la externare mi se infectase zona unde erau firele, am fost la el si m-a curatat si ne-am inteles sa-l sun a doua zi sa-i spun cum ma simt, dar nu l-am mai sunat ca ma simteam bine. m-a sunat el urmatoarea zi...
Foarte prietenos, ii dau nota 10. :)

daca aveti intrebari despre dr sau spital dati PM

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

#10
raluka_pl

raluka_pl
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 martie 2011 - 11:16

Buna,

Te rog din suflet spune-mi cum sa dau de dr Pechi, un nr de telefon pentru programari sau ma pot duce direct la Polizu? Daca poti raspunde-mi pe mail raluka_pl@yahoo.com.
Multumesc anticipat.
Raluca

Citat:
citat din mesajul lui elenacatalin

Buna fetelor,

Eu sunt insarcinata in 34 de saptamani cu doi baietei si sunt supravegheata de la inceputul sarcinii de dl dr Pechi.

Este cel mai dragut om pe care l-am intalnit vreodata! Spun asta fara sa exagerez cu nimic. Acum in ultima perioada vizitele la medic au fost si sunt tot mai dese si de fiecare data acest om minunat ma incurajeaza si ma linisteste :).

Se vede k isi face meseria din pasiune si cu mare placere, fara sa astepte un folos material.

Jos palaria in fata dumnealui!

Va pup fetele si sarcina usoara!

elena[gravired]+34[baietel][baietel]



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -