Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 15


199 raspunsuri la acest subiect

#1
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 12:07

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.

Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.

Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin [ruga]





Medlife Grivita – sectia materno fetala

Echipa medici :



Dr. Dragos Albu

Embriolog: dr. Lacramioara Sandu





Date contact :

calea Grivitei nr. 365, sector 1

Tel. 021-9647

021-2094030

Fax.021-2094050

021-2094060

Mobil 0745

mail - office@medlife.ro

www.medlife.ro





Preturi RON:

FIV 6780



FIV +ICSI 7870



crioprezervarea 1775




Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 1700

Monitorizare 665 (contine 4 ecografii – 510 Ron + estradiol seric – 155 Ron)

Separat se face progesteronul – 38 ron


IUI 1265

IUI dubla 1500



Pret prima consultatie -120 RON




Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.



Doar partenera:

Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.



Pentru partener:

Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura



Testari genetice, daca este cazul.



mamici cu pitici

gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi

anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu



Gravidutele noastre [gravi]:

mirela2 [gravi] cu [baietel] si [baietel]- FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit. Bafta multa!

Lumimar - [gravi] FIV 1 reusit cu dr Albu Dragos, 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu;mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot cu risc de trombofilie.

Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010.









Aspirante la titlul de mami de [bibe]



rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s[flo]

Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;

Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai

hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;

aristica - 27 ani, FIV 2 cu Dr. Albu Dragos la MedLife, transfer 4 embrioni, din pacate nereusit.Sotul are astenospermie severa - 14% spermatozoizi mobili, dar diformi, diabet tip 2 si 38 ani, eu am trompa stanga permeabila, trompa dreapta impermeabila, diforma, lipita de uter, ovar drept, vezica si colon + endometrioza + mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, 27 de primaveri, 3 ani la activ de tentative sa fac bebel, 1 FIV nereusit cu tot cu transfer de congelati nereusit

maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit

amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.

babyblue 29 de ani, un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul are oligoastenospermie, la prepararea spermei pt IA au iesit fff putini spermatozoizi. HSG - cu trompa normala, histeroscopie unde mi-au gasit micropolipi care au fost extirpati. AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit.

inna08 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi.



[center]





Aspirante [gravi] octombrie - noiembrie



Calculator sarcina FIV






medicamente:

amacuba: 200 de Puregon





Astept povestea voastra pt a avea listuta completa





Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc [ruga]



Mirela





[ruga]

#2
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 12:21

inna, valoare estradiolului am masurat-o luni,eu de marti am inceput oestrogelul


#3
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 12:48

Mirela multumim pentru capitol[flo].

Scuze fetele pentru urmatoarea intrebare, stiu ca nu e neaparat locul unde s-o pun, dar la odisee nu ma simt bine deocamdata si de voi mi-e drag.

Mirela am si eu un stres: nu prea am simptome; adica sanii ma dor, burta din cand in cand dar nu des, ma trezesc noaptea si nu dorm vreo ora si cam atat. N-am greturi ameteli, alea alea. Stiu, nu-s obligatorii, dar ma gandesc: daca se opreste sarcina in evolutie, eu stiu ca e asa? Am avut o colega care avea sarcina oprita in evolutie si ea nu stia, sanii o dureau, burta crestea si tot asa...Uff sunt asa speriata si programare la eco am gasit tocmai pe 8 noiembrie, para aproape dar pt mine e asa departe...

Inca o data scuze ca am scris aici.

Va pup pe toate

#4
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 12:56

Citat:
citat din mesajul lui honeys

Mirela multumim pentru capitol[flo].

Scuze fetele pentru urmatoarea intrebare, stiu ca nu e neaparat locul unde s-o pun, dar la odisee nu ma simt bine deocamdata si de voi mi-e drag.

Mirela am si eu un stres: nu prea am simptome; adica sanii ma dor, burta din cand in cand dar nu des, ma trezesc noaptea si nu dorm vreo ora si cam atat. N-am greturi ameteli, alea alea. Stiu, nu-s obligatorii, dar ma gandesc: daca se opreste sarcina in evolutie, eu stiu ca e asa? Am avut o colega care avea sarcina oprita in evolutie si ea nu stia, sanii o dureau, burta crestea si tot asa...Uff sunt asa speriata si programare la eco am gasit tocmai pe 8 noiembrie, para aproape dar pt mine e asa departe...

Inca o data scuze ca am scris aici.

Va pup pe toate


pt greturi e devreme, dupa 6s apar
eu zic, ca decat sa stai in tensiune, mai face o beta
eu asa am facut pana cand le am auzit inimioara

apoi n am mai facut ca au aparut greturile
nu i obligatoriu sa apara, sunt fete care n au avut o greata
fugi fa o beta si te linisteste
cand ai eco????

[gravi] +27 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

#5
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 13:27

Pe 8 noiembrie.

O sa mai fac luni o beta, plec in w la tara si n-am unde. Multumesc pentru raspuns.[flo]

#6
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 13:36

lyly - eu am avut cetotride si medrol la primul fiv, cu Miciner. Cetotridele inhiba, caci face parte din Antagonisti GNRH. Tu erai stimulata, nu inhibata, deci Dr. nu avea absolut niciun motiv pentru care sa prescrie acest medicament. Medrolul l-am luat asa cum se da Prednisolul la unguri, ca cica ar ajuta organismul sa nu respinga embrionii. Uite ca pe al meu nu l-a ajutat, deci nu-ti face idei negative, ca n-ai primit asa ceva. Astazi ar trebui sa fi sunata pentru a afla ce s-a intamplat cu puiutii tai. Tre' sa fie bine. Si daca nu e bine, nu-i bai: O iei de la capat, pana cand va fi bine![pup]

Fetelor, Nea' Albu mi-a spus ca momentant nu stie daca laboratorul va fi dotat pentru a se efectua FIV cu P-ICSI sau IMSI. Deci pentru cuplurile cu probleme serioase la "partea masculina" se va merge in continuare pe "noroc".

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

#7
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 13:38

Citat:
citat din mesajul lui honeys

Pe 8 noiembrie.

O sa mai fac luni o beta, plec in w la tara si n-am unde. Multumesc pentru raspuns.[flo]


poti face unul repede la victor babes si dai tel mai pe seara si ti spune rezultatul

[gravi] +27 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

#8
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 13:43

Mirela, multumesc inca o data.

Am citit in urma postarile tale de la inceputul sarcinii si-am vazut ca si tu greata ai avut la prima eco. M-am mai calmat un pic...
Vedem ce se mai intampla luni (n-am cand sa ajung la Victor babes), multumesc pentru sfat.

Doamne ajuta!

#9
mikaia

mikaia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 13:46

salutare, de acum vb aici? nu ma mao doare deloc burtica asa ca astept sa fac beta luni, DOAMNE AJUTA[bb][bb][bebic]

#10
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 13:58

Mi-am mutat programarea pe 4, scuze Lumi.


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -