Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

*Aspirante optimiste >20 ani (116)*


317 raspunsuri la acest subiect

#1
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 09:22



[9cer]Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:[9cer]


Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica (Antonia), Tumpi (Ionela), Codri (Codruta), MirelaV (Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172 (Cornelia), Valentina G (Valentina Georgeta), Mariaa (Maria), Gabid (Gabriela), Salmida (Adia Florentina), Ioana1971 (Ioana), Speranta (Angelica), Robert (Robert si Alina), Ilie si Suzana (Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy (Camela), OtiliaLia (Otilia), Lucia Munteanu (Manuela Lucia), Ilenya (Ileana), Camisv (Camelia), flory76 (Florentina-Iuliana), irinacodrina (Irina Codrina), gogosar (Natalia Anca), giugiuca (Irina), steliana04(Steliana), deca (Carmen), dinah (Elena), Anca Wish (Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123 (Claudia), asi (Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Felicia (Felicia), nounou (Florina), GeorgianaI (Georgiana), LindaG (Linda), heleny (Heleny-Elena), Gabriela Elena (Gabriela Elena), Floran(Florina), Lumit (Luminita-Violeta), nicol78 (Elena-Nicoleta), pusichet (Ana Maria), Costi (Elena), elli(Manuela), andra10 (Andra), Natalia26, dedi (Adela), ela2004 (Ionela), puiusu(Oana), Anku (Anca Cerasela), luli ( Mirela), lauion (Laura), floarea de colt (Ana Maria), Pmihaela (Elena Mihaela), dionisiade (Florentina), iepurila(Irina), Anca (Anca Mioara), Avalon (Adriana), Roxee (Raluca), adya(Adina), biancaxl (Bianca), zamfir.mel (Mihaela), Lauricipani (Laura-Alexandra), Carmen.cita (Carmen), Elenya m (Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina (Ioana-Crisitna), Pis (Mihaela-Felicia), barbye (Mirela), diciu (Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga (Mirela & Gabriel), danuta_c (Dana), adi95 (Andreea), marrina (Monia), Mihaela V (Mihaela), didi-anda (Anda Ioana), simonette (Sanda), lucia_1 (Lucia Elena), georgiiana (Georgiiana Alina), Silvana Popovici (Iuliana Silvia), cami30 (Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana (Diana), motanik (Andra), iepumic (Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim (Maria-Adela), adiutza (Adina), mmc_nd (Malina-Mihaela), florentin156 (Rodica), Aissa (Cristina), Danyalo (Elena-Daniela), Dana n (Daniela), danotino (Daniela Claudia), cherry22, antosit (Antoaneta), kla78 (Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB (Bianca), Mirela_1 (Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76 (Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita (Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica (Mihaela), zozela (Marilena), BIENCUTA (Bianca), Miramar (Cosmina), carmencyta (Carmen-Mihaela), sorceress (Florina), mormelvio (Mihaela-Magdalena), alibebe (Alina), Ioanatugs (Ioana), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela), ayna (Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck (Oana), didi-edi, iuca (Viorica), Moira, cris.do, Olivia26 (Ramona), leo_71 (LEONORA -OLTITIA), marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza (Irina-Felicia), daciovi (Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Alï, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, luy (Luiza), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox(Roxana), clarissa, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana Eugenia), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006 (Oana-Madalina), Micky2007, Lucia28, nichi (Oana), noela_ carmen, PamELLA (Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, Dasha, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa (Cristina-Daniela), alexia28 (Mihaela), Alysh (Alina), zisaCami (Elena-Camelia), cosmina78, alina.z, Aylla, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana(Oana), -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, iumosa, Moira, Monica11 (Monica Iuliana), andreutza23, teomaria (Marinela-Gina), elena_mol (Elena), oana1177, geany25, Jovi, Adifle, Ami_79, BillyBilly (Catalina), Denii mic, iulia25, blueeyes2003(Mirela), Evy28, mBuca, doula, marig (Mariana), baby_r7 (Roxana), katja, miezure, viriniana, tzuca74(Ioana), acadea, LAZARINA, anais74(Daniela), ache, underqueen (Emma Maria), Blanche25 (Bianca Laura), Claudinna (Claudia - Mirela), GABRIELUTA, Elara(Gabriela), ella, critina, Bitza037(Irina), andreea83, Cocolyso(Costelana), adriana1005, MARY-ADY, Alexa.1983, Analisa, Remiclea, bulinanico 79, lgireada (Liliana), Ali_bia(Alina), kitzy, catty (catalina), bebecris, Remaliss, danangie (Daniela Angela), Aidaciolac, Liana30 (Mariana), Michelle81(Mihaela), Antonella76, Morcoveatza, Violeta m tm, smoly, mirelusaBH, ladymina77, kyya, AnnePOPA, Rontzy,magduta10(Magda), oana_oana26(Geanina), Karina, stefiuta (Stefania), ccaammyy, nikooradea, claudela, maryb, irene26(irene-mariana), gabi_ducu,

[gravi]-dutze foste aspirante:
Raza de Soare(Nicoleta), doxinu, musete (Laura-Lucia), andicu(Andreea), kitty_nic (Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a (Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), oanabbb, Olguttza, danutza2, estecri (Sorina), claucia (Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T (Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g (Iulia), lachione (Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72 (Andreea), valicutza (Valentina), selina-d, thea_m (Teodora), laviniaN (Lavinia), mirella76, Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly (Alina), Marunzika (Ana Maria), cristina85ss, Lulu77 (Alina Mariana), danielaradu(Aura Daniela), Danielle02, emma76, moldoveanca, Laurici_27, adimercedes (Adriana), Sheherezada(Florentina), Adhnana (Caterina), AlinucaT, Adaria, LoredanaG, Ramonella, kriss79 (Cristina), oana_r(oana), fify, Sheritra (Adina), ancadragoman (Georgeta-Ancuta), bb_yasmi, irina_stef, RGE, ade 7928(Adela-Maria), geany bc (Geanina), olim, Fanta (Stefana), mihaStroescu (Mihaela), Salomea (Elena), danap (Daniela), Bebika (Adriana), roxx (Roxana), Bibyrox (Rozalia), anne_ma (Ana-Maria), MIKUTA4 (Mirela), iubisimo, ramona_jianu, Adinag, NataliaS, Laura Ioana, Gugushtiuc, darleena, Dany2007, bubuleana(Georgiana), Irlandeza(Marinela), Remiclea(Raluca), geo ionita, kalosalina (Nicoleta-Alina), Carmen e ( Carmen ), Teo2rina, stancutza (Diana), felicia20(Felicia), numeioana(Ioana-Maria),

[mamica] foste aspirante:
mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana), marinar(Marina), TERBITZA(Florina), Elise, nanuk(Gabi), Cristinna(Cristina), aventura, monica_b, Alinatxa (Alina), iriss27 (Irina), mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), Jonica (Ioana), Ileana (Ileana), danni, loina_ln, claubd, tzontzonel, katthy (Ana Catalina), vas, Amely (Diana), gabiu (Gabriela), Tanya(Elena Mihaela), IULIABRAILA, eseea(Felicia), Tmihaela(Mihaela), Alexa Ioana (Roxana), GildaT (Eleonora), Pia (Oprina), CHOWPERSA, ancuta_stan (Ancuta-Elena), chiquitita, addinel,

Aceste liste sunt intocmite in scopul de a fi duse la biserica de catre noi, aspirantele, atunci cand una dintre noi are posibilitatea de a face acest lucru. Acum e postul Pastelui si multe mergem la biserica sau la manastiri mai des asa ca, va rugam sa nu uitati sa duceti si lista.
Multumim anticipat in numele tuturor celorlalte aspirante si sa ne ajute D-zeu sa ne implinim visul de a fi mamici.




[ruga]
Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste c

#2
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 09:31

Neta, fetelor! Mi-am permis sa deschid un subiect nou, ca sa-l aveti amintire de la mine, in caz ca ma duc la Zuze de ianuarie-februarie.[:D]



Acum sa va spun ce ma roade pe mine. Aseara si azi dimineata am facut cate un test Barza Gold, din acela care se face cu 4 zile inainte de menstruatie. Eu am avut CM si mai scurt, de 24 de zile, dar niciodata mai lung de 26 de zile. Am zis sa ma joc putin. Nici acum nu sunt sigura, dar nu mai pot sa tin in mine. Deja stiu doua fete, cu care m-am sfatuit aseara pe mess, care m-au incurajat, dar eu nu pot sa fiu sigura...

Asa... si aseara si azi dimineata mi-a aparut cate o liniuta pala, pala, exact cum spunea Laura, umbra umbrei umbrei celei de-a doua liniute. In primele 5 minute se vede foarte slab, cred ca numai eu o pot vedea, dar dupa jumatate de ora se vede destul de bine. Parca azi de dimineata s-a vazut ceva mai binisor decat aseara. Ce ma fac??? In inchipurea mea nu e... pentru ca sunt constienta ca am mai facut teste si altadata si nu se zarea nimic. Dar daca e fals pozitiv? De-asta vreau sa va intreb:



Ati vazut vreodata la un test Barza o a doua linuta pala si n-a fost sarcina? Eu cred ca e... sper sa fie... sunt foarte dezorientata... Si nici nu se face test HCG in orasul meu![bang]



Ioana



bebe?! - decembrie 2006






Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#3
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 09:36

Laura, Ramonella, unde sunteti?! Ajutati-ma! Stiu ca voua v-au iesit liniutele palide... Spuneti-mi cum erau: se vedeau binisor dupa mai mult timp sau s-au vazut in primele 3-5 minute?

Eu am mai facut tetse, de toate marcile, dar chiar daca le lasam 2 zile tot nu se vedea nimic...

Aseara se vedea liniuta palida doar la umbra, la lumina nu. Acum se vede si la lumina si parca e putin mai roz. Dar in poze nu iese nimic[V]



Ioana



bebe?! - decembrie 2006






Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#4
oana_oana26

oana_oana26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 09:55

Ioana, eu am avut test slab pozitiv in ziua 10 DPO, tin minte ca si Anca a avut la fel
Stiu ce spui, e o liniuta pe care parca numai noi o vedem, dar este
Asteptam vestile bune
Felicitari

#5
Cocolyso

Cocolyso

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.011 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 10:30

Buna dimineata,

Ioana ce ma bucur.
Toate fetele au scris aici ca atunci cand s-a vazut o liniuta pala a fost de bine.
Desi e greu, cred ca cel mai bine mai faci sambata inca unul, care trebuie sa iasa si mai bine.
Pupic si ai grija de tine.

http://tt.lilypie.com/aDZfp3.png octombrie 2006

#6
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 10:31

Ioana eu am avut exact ca tine tot la test Barza si na ca acum am o burta cat casa....eu deja imi permit sa te felicit si iti doresc sarcina usoara.

Mai fa maine un test ca sa fii tu sigura ca eu sunt deja[pup][pup][pup][pup]



anca [gravi]18+



Maria[fetita]

poze





SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!







#7
oana_oana26

oana_oana26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 10:33

Anca, pupici, am tinut eu bine minte ca si la tine s-a pozitivat f repede testul
Numai bine


#8
marig

marig

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 967 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 10:36

Numeiona.....Sa traiesti mamico!!!![flo][flo][flo][flo]

Te asteptam cu drag.Mami si Tati!!!!
http://tt.lilypie.com/hWwxp3.png
Mai 2005



#9
Cocolyso

Cocolyso

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.011 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 10:39

Elara [pup], acum am citit mesajele tale din urma.
Am si eu test barza gold, al meu nu are inimioare dar scrie faza cu 4 zile.
Eu am facut test in ziua 22 dar a fost negativ.Am zis ca e prea devreme, pt ca nu stiu luna asta la cat o sa vina, deoarece dupa ce tot anul mi-a venit la 26 de zile, luna trecuta mi-a venit la 29.
Pe ticker e cel mai scurt...
Acum ma mananca degetele sa fac si eu maine.....
[bang][bang][bang]
Simptome nu mai am de nici un fel;doar de dimineata am simtit o usoara greata cand m-am dat jos din pat;of ce grea e asteptarea....

http://tt.lilypie.com/aDZfp3.png octombrie 2006

#10
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 10:40

Oana asa este in Z12 am avut test pozitiv si Ramona a avut in Z10.Tu cum esti?

Pup



anca [gravi]18+



Maria[fetita]

poze





SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!








Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -