Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14


268 raspunsuri la acest subiect

#251
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 16 septembrie 2009 - 23:11

Joklk imi pare rau sa aud asta despre papusa ta nu stiu ce sfat sa-ti dau (scz)nu am trecut prin asa ceva,off si doctorii astia nu stii daca sa-i crezi sau nu.Sper din suflet sa scapati de raceala si de alergie.Aveti grija de voi[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#252
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 16 septembrie 2009 - 23:58

[pup]fetele,multzumesc de urari!Corcodusa e mai linistita acum,a avut o perioada cand a plans mult de numai stiam ce sa i fac[bang][bang].Maine avem termin la pediatru sa vedem ce zice,acum s a mai linistit de 2 zile ,mananca cam 600gr la 24 h,eu cred ca este bine[pk]iar in greutate are 4 kg,draga lu´ mama,o privesc noaptea cannd doarme sii multzumesc lui d zeu!!
jo,Karla e bine acum,nu?m am gandit la strengaritza,dar asta e trecator,trebuia s o faca si pe asta[:D],dar nu cred eu sa i fi luat din energie[pup],esentzele nostre dragi..
Mihaela,poate mananca prea mult Denis,nu stiu ce sa zic..ai fost la urgentze azi?
Vali,sa ti traiasca flacaul[pup],ai baiat mare[flo]
Mirela,ce mai face Ana Maria?

Pepina,mama de Carla,corcodusa mami´ draga

#253
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 17 septembrie 2009 - 03:12

Am fost la urgente si Dennis nu are nimic. Dr zicea ca se ineaca de aceea vomita, acum nu mai stiu... Iar despre nasul infundat si stranut sa fiu atenta la alergii(eu sunt alergica la praf si cand e umiditatea mare).Mi-a indicat sa-l tin sus cand mananca, dar asta fac, il pun intr-un scaunel ziua, si azi de dimi tot in scaunel a vomat.Drept e ca numai o data pe zi se intampla si asta e dimineata.Mi-a zis ca pot sa-i dau cereale si vegetale.
Maine cred ca am sa-i fac supa.
Am fost cam speriata azi, dar acum parca m-am linistit.Multe ganduri mai imi fac[:D]


http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#254
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 17 septembrie 2009 - 12:58

Vezi ca nu ai de ce sa te sperii,ma bucur ca nu are nimik,ziceam ca poate fi de la mancare ca-ci Luca cand mananca cu pofta si repede da sa vomite atunci intrerupem alimentarea cam o ora si o luam de la capat(de mai vrea)noi pot sa zicem ca suntem norocosi nu mi-a vomitat decat cand a fost racit nu putea respira bine si avea mucisori asta cam pe la 4 luni de atunci nu am mai avut probleme senzatie de voma(sila)isi mai face dar fara finalizare.Succes la supica[pofta]



LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu


#255
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 17 septembrie 2009 - 14:24

Pepina, Karla e acum mai bine doar ca restul toti ai casei suntem foarte raciti. Nu cred ca trebuie sa iti faci ganduri referitor la agitatie. Si Karla a fost asa si in timp a trecut.



Mihaela, eu iti recomand 2 picaturi de Metoclopramid inainte de mancare. Si Karla a avut un episod de asta cand la ultima lingurita varsa tot. La noi picaturile au dat rezultate. Karla mai face ceva, isi baga degetutele asa de adanc in gurita incat varsa. Stranutul este ceva destul de obisnuit si la Karla, dar nu inseamna neaparat ca e racita, ei nu ii prieste un aer prea uscat.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#256
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 17 septembrie 2009 - 19:40

Helloo, ce faceti voi mamici de pitici?Azi Dennis nu a mai vomitat, dar in schimb aseara mi-a plans o ora dar nu stiu de ce. L-a luat taica-sau si l-a plimbat prin toata casa in bouncer si a adormit in final pe la 12.Acum se joaca SINGUR, si le povesteste la niste broscute.
Jo, multumesc de sfat, dar imi trebuie prescriptie de la medic, asa ca....
S-a plictisit dinozaurul, si tre' sa plec.[pup][pup]

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#257
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 17 septembrie 2009 - 22:47

Mikaela ma bucur tare ca Dennis e bine si nu iti mai face atatea ganduri stai linistita,in legatura cu plansul si Ana-Maria are momente cand plange de nu poate sa o calmeze nimeni dar se linisteste pana la urma dupa lungi plimbari,cantece si leganari.Stii am citit undeva ca eJoklk ce bine ca piticuta ta e bine,aveti grija cu raceala i mai plang si de plictiseala asa ca stai calma.[pup]Jkolk ce bine ca pitica ta e bine,aveti grija cu raceala ca ea este sensibila acum sa nu o ia.Pepina noi suntem bine,Ana-Maria mananca bine,a inceput sa scoata sunete se uita la Tv,la tablouri si la tot ce e colorat.Asa cum i-am spus si Mikaelei copii mai plang si de plictiseala,[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#258
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 18 septembrie 2009 - 00:12

Pepina ce a spus pediatru? Cum e corcodusa?





Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#259
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 18 septembrie 2009 - 16:01

Fetelor, dupa atata raceala, alergie si medicamente sa va mai povestesc ultimele ispravi ale prichindutei mele. E un copil foarte activ asa ca si cat a fost racita nu a stat doua secunde locului. Acum circula in toata casa de-a busilea si se ridica in picioare pe langa mobile.

Ieri m-a terminat...dupa ce de dimineata mi-a scos pamantul de la curmal in mijlocul sufrageriei de a trebuit sa aspir a descoperit ca poate impinge aspiratorul...si dai frate munca nu alta. Apoi noua descoperire epocala...usa de la soba (avem soba de teracota dar momentan nu o folosim) ... poate ajunge la ea si o poate deschide...acum ma pregatesc pentru cand va descoperi cenusa. Seara s-a incheiat incredibil cu mine adunand haine din toata casa dupa ce imi imprastiase in toata casa un lighean cu haine tocmai scoase din masina de spalat.

Sper sa nu va fi plictisit....a fost asa de delectare ca sa vedeti ce activitati avem noi. Eu acum i-am comandat un premergator multifunctional asa ca poate va avea alte activitati.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#260
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 18 septembrie 2009 - 18:20

14



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -