Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

APTAMIL si copilul meu


111 raspunsuri la acest subiect

#31
alidanbebe

alidanbebe
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 13:22

Folosesc APTAMIL de cand avea baietelul meu 2 saptamani,am incercat sa-l alaptez dar nu am avut lapte ,nu se satura cu ce-i dadeam ,iar atunci a trebuit sa caut un lapte bun sa-i ofere tot atat de multe vitamine ca si cel de mama,am incercat cu APTAMIL si cu el am ramas pana in prezent .Acum are 2 ani si trei luni ii dau cate 2 biberoane pe zi unu dimineata ,unu seara si o sa mai merg asa o perioada pentru ca-i merge bine,are o imunitate foarte buna si in plus ii place la nebunie.
multumim ca existi APTAMIL

#32
florymazilu

florymazilu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 15:30

Eu am doi baietei,unul a facut 3 anisori luna asta pe 1 iar celalalt are 1 an si 3 luni.Pe ambii i-am nascut prin cezariana intrucat au avut fiecare 4,500 kg si respectiv 4,650 kg.La prima nastere am avut foarte putin lapte si a trebuit sa apelez la cel praf.Atunci am descoperit Aptamil si mi-am pus toata increderea in el,pentru ca juniorul meu era alergic,s-a nascut cu o usoara iritatie pe burtica...ma rog.Aptamilul a fost imediat acceptat si de atunci nu l-am mai schimbat,a mers super.Tin minte ca pe la cateva luni i-am luat alt lapte,ca nu gasisem in magazin Aptamil si n-a fost chip sa-l conving...in cele din urma a acceptat,dar cu chiu cu vai si a fost foarte fericit cand am revenit la Aptamil.La cel de al doilea bebe deja mami stia lectia.Am avut cva mai mult lapt de la san dar fiind la fl de maricel ca si primul,bebe isi cerea suplimentul :) Asadar il recomand oricarei mamici la inceput de drum si nu numai.Acum suntem maricei si desi am trecut la lapticul de vaca,il bem combinat cu 60 ml apa in care mami pune 2 masuri de Aptamil,pentru ca nu vrem sa rnuntam la vitaminele si gustul bun cu care ne-am obisnuit.O zi buna tuturor si mult succes la concurs!

#33
iulia_tudor

iulia_tudor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 15:38

"BEM lapte praf/ bem APTAMIL" acesta este sloganul nostru de 3 luni, adica de cand ne-am nascut, cred in aptamil ca este un lapte sanatos si ofera imunitatea de care au nevoie cei mici, si spun asta deoarece tudor este hranit cu lapte praf si cu toate ca familia mea a fost racita si a venit in vizita la noi si nu s-au rabdat sa nu-l tuce putin pe frunte sa nu-l chinuie putin cu giugiuleli, acesta a rezistat si nu s-a imbolnavit,. deocamdata nu ne-am raciti niciodata. nu poti sa nu te intrebi de ce?serios!!!ofera laptele APTAMIL imunitatea de care au ei nevoie ? Eu am ajuns deja la o concluzie si cred ca DA !!! de asemenea cred cu convingere ca ii ofera o digestie mai usoara, durerile de burtica sunt mai suportabile,

bebele meu/copilul meu/TUDOR , este un copil fericit si sanatos !!!

#34
veyrona

veyrona

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 22:41

buna!ma numesc elena si din pacate la analizele de sarcina am fot diagnosticata cu hepatita c si nu am putut sa-mi alaptez fetita insa soacra mea s-a interesat de lapte si a auzit k e cel mai bun de pe piata!fetita mea bea APTAMIL din a 4a zi de viata imediat ce am externat-o!a acceptat imediat laptele si il bea si acum la 5 luni!am scos-o din spital cu 2550 iar acum la 5 luni are 7.600kg!a luat foarte bine in greutate tot timpul mirandu-se doctora ce bine se dezvolta!maiam dat comanda de inca 6 cutii pana la 6 luni si 20 NR 2 pt k mi se pare un lapte foarte bun plin de toate vitaminele necesare bebelusului!stiu mamici care au inceput diversificarea la 4 luni deoarece laptele pe care il dadeau nu mai acoperea nevoile bebelusului insa a mea la 5 luni nu are nevoie inca de diversificare deoarece laptele acopera totnecesarul bebelusului!o sa incep diversificarea la 6 luni la fel ca mamicile ce alapteaza la san pt k intr-adevar APTAMIL este inspirat de laptele matern!poreclele la fata mea sunt:prima si cea mai importanta VUVUZICA IAR CELE CARE SE DATOREAZA LAPTELUI SUNT:PURCICA,GOGOSICA,ROTOFEA!IN CONCLUZIE ESTE O FETITA CARE S-A DEZVOLTAT EXCELENT SI SANATOASA,NU AM AVUT O PROBLEMA CU EA!VA DORESC SUCCES!

#35
ramonik1986

ramonik1986

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 133 mesaje

Postat 03 noiembrie 2010 - 23:19

Buna! Eu sunt insarcinata in 37 de saptamani iar cand va veni pe lume eu sper sa am lapte pentru ca nimic nu se compara cu laptele matern. Insa daca nu as putea alapta as apela cu incredere la APTAMIL. Multa bafta mamicilor, sa aibe copii sanatosi!

[gravi] 37+ [baietel] David Mario
AMR ... MAXIM 3 SAPTAMANI

#36
carbunaru

carbunaru
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 00:23

APTAMIL+MAMI=BEBE SANATOS
Noi bem acest lapte de la 2 luni, iar acum am ajuns la Aptamil junior 2, pentru ca avem 2 ani. Nici ca puteam face o alegere mai buna. Darius are 15 kg si inca mai bea laptic, cam 500 ml pe zi.
Il recomand din toata inima.

#37
Nicoleta_M

Nicoleta_M

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 13:34

Baietelul meu a fost un smecheras inca de la nastere, a necajit-o putin pe mami ca desi avea laptic nu a vrut sub nici o forma sa pape de la san. Asa ca mami a ales sa se mulga pana la varsta de 7 luni pentru a-I asigura bebelusului ei ce-I mai bun. Am hotarat si dupa intarcare sa merg pe acelasi principiu “bebelusul meu merita ce-I mai bun” si am ales Aptamil, am folosit Aptamil2.
Si ca sa nu simta mami ca e prea usoara cresterea mea am colectat o bacterie(microb) si am facut o intoleranta la lactoza. Tot Aptamil ne-a ajutat, am foslosit Aptamil Lactose Free.
In tot acest timp desi am fost bolnavior si nu am putut manca mare lucru Aptamil mi-a asigurat tot ceea organismul meu avea nevoie: calciu, minerale etc. si ce e cel mai important zic eu nu am racit si am pus foarte bine in greutate, Imunofortis a ajutat la intarirea sistemului imunitar.
Acum sunt o mandrete de baiat de 10luni si cantaresc 10kg. Si pentru ca mami are incredere in Aptamil, dupa varsta de 12luni vom trece la Aptamil Junior. Il recomandam tuturor mamicilor cu incredere.


#38
silviap

silviap

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 15:09

am doi copii,o fata si un baiat.fata a supt la piept aproape un an de zile,insa baiatul nu a vrut in ruptul capului sa suga,chiar daca m-am straduit eu cateva zile de cum am ajuns acasa de la spital.am incercat sa-l infometez,dar nu a vrut si pace,plangea pana nu mai putea si tot nu vroia.asa ca am hotarat sa-l trec pe lapte praf.doamna doctor de familie ne-a recomandat Aptamil,asa ca,desi la inceput l-am cumparat cam cu frica,i-am dat acest lapte.cand am vazut ca-l bea si ca ia in greutate foarte bine,am continuat cu el si pot spune ca am fost foarte multumita.il recomand cu drag tuturor mamicilor. :)

#39
popescudora

popescudora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 04 noiembrie 2010 - 16:54

Piticul meu are 2 anisori si foarte multa energie. A refuzat cu desavarsire sa suga de la san, asa ca dupa o perioada de muls si papat lapte matern, am decis sa il trec pe formula. Am inceput cu NAN, care din pacate nu prea i-a priit, avea des diaree si papa destul de putin. Am intrebat diversi pediatri si am decis sa incercam Milumil, de care a fost foarte incantat de la inceput, a recuperat rapid in greutate si nu am mai avut probleme digestive de nici un fel. Pentru ca racea des si scapam greu de tuse si mucisori, am decis sa trecem pe Aptamil, produs tot de Milupa, dar care intareste sistemul imunitar. Succes total! Astazi am un copil inalt, sanatos, energic, bine-dispus si anul acesta nu ne-am mai confruntat cu nici o raceala. Il recomand cu toata increderea!

#40
onisor

onisor
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 05 noiembrie 2010 - 20:00

Povestea noastra cu APTAMIL a inceput in ziua in care am primit un mail cu invitatia la concurs.
Baietelul meu a implinit 9 luni in octombrie. Dupa aceasta data am inceput sa ma gandesc sa renunt la alaptat. Imi facusem datoria! Faptul ca urma sa nu ii mai dau lapte de san , pe care numai eu i-l puteam oferi, ma facea sa nu ma simt chiar confortabil. Am inceput sa citesc foarte mult despre intarcat si tot ceea ce implica, si urma sa aleg o formula de lapte praf. Eu fiind medic mi-a fost de doua ori mai greu sa iau o decizie pentru copilul meu. Nu eram inca hotarata si nici pregatita.
Seara m-am rugat la bunul Dumnezeu sa imi arate un semn care sa ma convinga ca e momentul ca fiul meu sa primeasca alt lapte in alimentatie.
A doua zi am primit invitatia dumneavoastra la concurs. Am intrat pe site si am cautat mai multe informatii despre APTAMIL 2.
M-am convins si am plecat la farmacie si am cumparat. ERA laptele perfect pentru completarea si continuarea alaptaului.
Seara inainte de culcare i-am preparat 100 ml.L-a baut. Am mai facut 100 ml.A baut iar tot. Am mai preparat inca 100ml. A baut tot si a adormit. Ssssssst! Vise placute!
Aceasta este povestea noastra despre APTAMIL.
Am un baietel fericit si un sistem imunitar fortificat in mod natural. Multumesc APTAMIL!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -