Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ametesc!!!!


62 raspunsuri la acest subiect

#21
brolin

brolin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 01 august 2007 - 13:06

Buna,


De vreo saptamana iau si eu Ginko Biloba dar nu simt ceva care sa zic ca ar fi de la acest supliment.
Sunt zile cand ma simt mai bine si sunr zile cand nu, medicul mi-a prescris Xanax sa iau o jumatate de pastila dimineata si una seara sa vad cum e.
Cred ca o sa incerc sa iau si vad care este efectul.

#22
alinacrytza

alinacrytza
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 13:00

buna~!am avut si eu probleme de genul...totul ere bine si frumos pana intr-o dimineata cand m-am trezit tremurand si nu aveam pic de putere in mine.ameteam imi vajaiau urechile mi se zbatea capul simteam mereu o presiune in cap....am fost la spital mi-au facut toate analizele posibile si totul era ok,ma tineau in perfuzii daca ma simteam rau...am venit in tara si am luat-o de la capat pe la alti medici pana am ajuns la tg.mures unde am intalnit un medic in varsta care mi-a gasit leacul dupa 3 luni de umblatura.acum dupa 2 luni aproape de tratament ma simt mult mai bine si sunf...fericita in acele momente m-am gandit ca mor.era ceva pe sistem nervos de la prea mult stres sistemul meu nervos a cedat si am facut o cadere si toate functiile corpului s-au dat peste cap.ii multumesc lui Dumnezeu ca acum sunt bine si pot merge sg,pe stada si multe alte lucruri pe care nu le mai puteam face acum le fac cu mare placere.

alinuta

#23
korina

korina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 11 martie 2008 - 07:21

si care a fost tratamentul?

#24
alinacrytza

alinacrytza
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 martie 2008 - 22:15

sal!!am mai trimis un mes dar nu a juns.voiam sa spun de tratamentul pe care l-am luat..consta inh calmogen,alveret,encefabol si vitamax,si nitrazepam la nevoie[cand nu puteam dormi].am avut o schema facuta de domnul doctor si am urmat-o cu strictete.multa sanatate!!!!

alinuta

#25
ratusca83

ratusca83

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 01:14

Buna,

S-ar putea ca starea ta sa fie din cauza unei carente de calciu ...eu ma confrumt cu astfel de probleme si ma linistesc cand iau o fiola de calciu gluconic sau mai nou Ca cu D3 de la Aditiva(pe asta mi l-a recomandat un medic). Asa pateam si eu si nu stiam de la ce este pana mi-am facut analizele si aveam calciul ionic 3.5.. [biz]..acum ma simt mai bine..eu iau Ca dar si magneziu foarte cu vitamina B6 ....Tensiunea marita poate fi si din cauza emotiilor..uneori cand sunt la birou ma apuca ameteala ..dar am noroc ca mai am o colega la fel de"ametita" ca si mine si facem haz de necaz..medicul mi a zis sa nu ma ingrijorez ca mai este si pe fond de stres.asa ca nu-mi ramane decat sa ma stapanesc..

#26
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 13:46

Eu ametesc din cauza carentei de fier. Dupa ce am facut o cura mi-a mai trecut dar vad ca ma apuca iar.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

http://community.web...om/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

#27
Pippidana

Pippidana
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 mai 2008 - 05:38

Acum 4 ani am asistat la un accident de trafic intre o motoreta si o bicicleta.Stateam in statia de tramvai si era o duminica linistita,linga mine mai astepta o doamna.In momentul accidentului,ne-am albit amindoua la fata iar eu am simtit ca lesin.Oricum,niciodata nu am putut suporta sa ma uit la asa ceva.Din acel moment,a inceput sa-mi fie frica pe strada.Sunt un pieton exagerat de prudent,de cele mai multe ori ma rad prietenii care traverseaza pe rosu.Incepind de atunci,sufar de ameteli repetate.Uneori merge bine si pot functiona aproape normal,(desi spaima in trafic nu dispare niciodata),alteori am crize ca acum de citeva zile,cind nu ma tin picioarele .Ieri am vrut sa-mi demonstrez mie insami ca vointa mi-e mai puternica decit frica,si am plecat la supermarket-ul care e foarte aproape,pe strada linistita fara trafic.Cind am iesit de acolo am constatat ca nu pot face nici unpas,si am ajuns acasa sustinuta de cineva,ca o batrana handicapata.
In meseria mea cint mult la pian si din copilarie am avut probleme la coloana vertebrala.Dupa pubertate s-au rezolvat si pina acum aprox. 8 ani nu m-au deranjat,atunci insa a trebuit sa fac fizioterapie si totul s-a inrautatit.
Din punct de vedere fizic,inteleg cauzele -pozitie incomoda indelungata,lipsa de sprijin a capului-,si stiu ca sufar de spondiloza cervicala.Cu toate ca toate investigatiile medicale nu au dat nici o confirmare...what's new?dar eu simt ceea ce simt.

Pe linga durerile persistente in regiunea lombara-git-umeri,cu care sunt nevoita s atraiesc,cu alte cuvinte daca nu sunt extreme fac parte din viata zilnica,ma lupt cu ameteala.
Mentionez ca sotul meu este de 14 ani un pacient recunoscut de vertij.La el este alta situatie,legata de urechi si de trompa lui Eustache.Citind reactiile atit ale voastre ca pacienti,cit si ale unor medici ,ma surprinde ca eu am preluat in timp plangerile lui.
Deci poate ca ,in cazul meu,si al multora dintre voi,boala este o reactie simpatetica ,un rezultat intre anumite probleme fizice dar si psihice.Sufletul si trupul sunt inevitabil legate intre ele.
Eu traiesc sanatos,am greutate normala pentru virsta si inaltimea mea,fac fitness si in general sunt o persoana optimista si fericita,care vede paharul mai degraba jumate plin decit jumate gol

#28
Adda2008

Adda2008
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 iulie 2008 - 22:29

Buna fetelor!

Ma aflu in aceasi situatie ca si voi, simtomele sunt aceleasi.
Ati gasit vreun tratament? Ce ati rezolvat?

Astept cu nerabdare un raspuns.


Multa sanatate tuturor!

#29
aecnaran

aecnaran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 78 mesaje

Postat 21 iulie 2008 - 11:56

acu 3 ani in urma, conduceam in masina in Bucuresti si pentru prima data in viatza m-a luat o ametzeala, de am oprit masina linga trotuar si am sta o jumate de ora pina sa plec iara. dupa care din cind in cind, imi venea iar, cel mai des cind conduceam masina si opream la stopuri. incet incet s-a pus ametzeala in permanentza, si am intrat in panica, am facut analize si nimic deosebit, nivelul de natrium era cam scazut si doctorul a zis ok ia cu sare. a tinut o jumate de an, si asa cum au venit ametzelile asa au si disparut.

primavara trecuta am facut hernie de disc, si cind sa ies din spital mi-au dat sirdalud, au zis in caz de dureri ia cite o pastila, dar nu mai mult de 10 ce iti fac ficatul praf. eu am luat cred 40, de durerile alea de spate, si fiind prins la serviciu cu ceva care nu suporta aminare, trebuia sa ma tin pe picioare, nu am mai tinut cont si am luat din alea. dracu stie daca de la ele sa se fi intimplat ceva?

in octombrie trecut iar au aparut, asa incet incet, in metro prima data, in locuri aglomerate, zile mai proaste, dar si zile bune. iar din ianuarie bum ! am intrat in ametzeli si nu mai ies ! m-am lasat de fumat si de baut, nu ca as fi fost mare bautor, dar mai mult cu fumatul era problema.

am avut zile cind efectiv ma asezam pe jos unde apucam, m-au dus cu salvarea la spital, analize, investigatzii, doctori peste doctori, nimic ! incet incet am luat tot la mina, in cele mai mici detalii, ceva noduli in git de la tiroida, un pic de probleme la prostata, un pic la ficat.

intre timp ma apuc singur de studii medicale, carti peste carti, si ajung la concluzia ca poate am candida prea multa in matze. toti avem candida in noi, dar daca o ia razna atunci se fermenteaza orice contine zahar, rezultatul fermentarii fiind alcool, parte etanol parte metanol, care se duce la cap direct si umblii beat fara sa bei. ok regim, fara piine, dulciuri, fructe. numai supa fiarta din pui biologic, dimineatz al aprinz si seara. si Paw d'arco este o planta care omoara fungi. mama mea, cind iei pow d'arco ala si incepe sa moara candida in matze, moarta fiind e toxica si o ia prin singe si ajunge la cap. atunci sa vezi ametzeli, dureri de ceafa si inima, wou wou wouuuuu. dar le-am trecut, am omorit la candida aia, dar ametzelile tot la locul lor nimic nu am clintit.

apoi merg mai departe, la capitolul " brain fog " alta cauze ar fi suprarenalele. ok dai regim de mincat, gin seng, lemn dulce, corpul s-a intarit, dar ametzelile nimic, tot la fel.

apoi incep un tratameant de detoxificare, numai fructe crude, juice de fructe, cit mai biologice, miere din fagure, polen, propolis, pastura, radacina de gin seng proaspata, tot ce este mai bun in lumea asta am luat, oua de tzara crude, iaurt de casa din lapte de tzara nefiert, dupa care am facut analizele nu de mult, vorba la un doctor francez, sunt de pus in rama, nici astronautzii de la NASA nu presteaza asa ceva. si am facut analize nu gluma, tot ce se poate face, si in tzari diferite Romania, Russia, Danemarca si Belgia, singe, eco, radiografii, tomografie computerizata, zero, nimic !
una din companiile de asigurare medicala m-au scris hipohondru si refuza la spitalele lor sa imi mai faca analize, acu am luat altzii noi hahahaha

am facut spalaturi de colon, clizme cu tot ce se poate. am slabit 15 kg nu mai am grasime nici un gram pe mine, cura cu argila, mi-am pus si in cap, si ce nu mi-am pus in cap ? ulei de ricin, frunze de varza.

nimic ! zero ! am ametzeli tot timpul. de condus masina nici nu mai visez, marg rar pe strada, niciodata singur, numai in taxi taxi taxi.

acasa, cum ziceti si voi e mai bine, culcat in pat aproape perfect, dar cum ma scol sa ies din casa, pac asa o amortzeala in ceafa, privirea se incetzoseaza, un pic senzatia de beat, molesit, vlaguit de putere un pic, nesigur pe mine. am si uitat cum e sa ai mintea clara, asa da orice pentru macar o zi cu mintea clara. si in tot timpul asta am analizele perfecte. sotia are niste analize de te sperii, ficatul mai ales, inima bate 36 - 40 pe minut, tensiunea e sub 10, si nu are nimic ! e normala si merge, urca alearga sare cinta si danseaza.

acum ma gindesc sa imi scot plombele din masele si sa pun plastic, in rest nu mai am nici o idee, sunt satul de doctorii si ei de mine. habar nu am ce sa mai fac.



#30
aecnaran

aecnaran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 78 mesaje

Postat 21 iulie 2008 - 12:48

http://www.dikul.net/Flash/Nerve/

uite aici pe pagina asta, e drept ca e pe ruseste, dar alta nu exista, pe desen apesi pe vertebreble coloanei vertebrale si in stinga iti arata fiecare vertebra ce afecteaza, desentul din stinga se poate rotii sa vezi din fatza sau profil. daca mergi sus la cervicala, se vede ca C2 afecteaza creierul, si parte din frunte nas si ochi, iar C1 rupe tot, aia afecteaza tot corpul si toate organele.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -