Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ametesc!!!!


62 raspunsuri la acest subiect

#11
brolin

brolin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 18 iulie 2007 - 19:48

Azi am fost la cabinet sa imi fac analizele pt tiroida si spondiloza cervicala, rezultatele doar maine si poimaine, apoi ma duc sa fac si o gastroscopie.
Singurul lucru care stiu pana acum ca am o bila lenesa oficial numindu-se diskinezie biliara.
In rest voi vedea ce e, oricum sunt culmea cu panica asta, altceva nu fac decat ma uit daca nu am cumva temperatura si chestii din astea.
Am fost de 3 ori la urgenta si asa mai departe.Sa vad acum la analize daca am lipsa de fier, calciu sau magneziu.
In rest va doresc toate cele bune!

#12
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 14:21

Am tot auzit si citit ca gingko biloba ar fi bun pt ameteli, circulatie periferica deficitara. Voi ati incercat? Eu cred ca ma duc sa iau chiar azi ca rau nu are ce sa imi faca. Eu oricum stau prost rau de tot cu circulatia.
Brolin cum stai cu spondiloza?

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

#13
Lias

Lias
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 15:43

medicul meu spune ca ginkgo biloba are acelasi efect ca betaserc-ul.
In opinia mea ar fi mai sanatos sa iei ginkgo care e un produs natural, decat betaserc-ul care e obtinut oricum chimic.Eu am cumparat deja si vreau sa incerc dupa ce termin cutia de betaserc.



#14
CrisaS

CrisaS

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.942 mesaje

Postat 20 iulie 2007 - 06:07

Hi Crinutz..eu iti recomand cu toata caldura Ginko Biloba , este f bun.Este si pentru circulatie craniana.Eu ii dau tatalui meu , stii tu de ce..din decembrie.E multumit.Si mai recomand pentru oricine vrea si e bun pentru oriceeeeeee pastile din ulei de peste.Sint scumpe stiu dar sint excelente.Si Ginko e scump , toate sint scumpe acolo offf.
Crisa

#15
Bulinush

Bulinush

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 22 iulie 2007 - 12:58

Buna! nu ma pot "lauda" acum ca vin cu o solutie salvatoare dar vazand ca multe dintre voi ati spus ca aveti lipsa de fier, mi-am amintit de cum ma simteam si eu acum jumatate de an: ameteli (nu foarte dese, dar existau), imi cadea parul, mi se exfoliau unghiile si niste cearcane.... [xx(].
Dupa analize ...fierul era se pare singurul vinovat (in cazul meu). insa dr. de familie a zis ca nu imi da tratament medicamentos, ci sa incerc sa ma alimentez sanatos, adica sa iau fierul direct din alimente. Zis si facut: zilnic aveam la masa cate doi ficatei si macar la doua zile oua.
am aflat ca ouale de prepelita contin calciu si fier mult mai mult decat cele de gaina, astfel incat am facut si tratamet cu ele.
si uite ca ma pot lauda acum cu un fier aproape de limita superioara [:D], fara sa fi luat medicamente. Dar numai eu stiu ce sperieturi aveam cand dupa ce ma spalam pe cap ramanea in cada un ghemotoc de par[q], sau faptul ca unghiile aproape nu se mai puteu numi unghii...sau multe alte lucruri care m-au speriat dar m-au si ambitionat sa respect "tratamentul"
Sanatate!!

#16
brolin

brolin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 24 iulie 2007 - 20:51

Buna,


Cu spondiloza se pare ca stau bine insa am scolioza dextro concava pe care urmeaza sa o duc la evaluare la pediatru.
Toti spun ca ametelile mele sunt de la asta, dar eu bineinteles nu cred!!!
Vom vedea, va tin la curent.


#17
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 25 iulie 2007 - 19:08

Am inceput sa iau de vreo 5 zile gingko biloba si parca e un pic mai bine sau e doar efectul placebo. vom vedea in timp. Ideea e ca nu stiu daca am luat acel gingko biloba care trebuie, ca sunt de diverse tipuri de la diverse firme. Eu nu am dat prea mult pe el, 70 000 lei vechi pe 30 pastilute si e de la ozone. O fi bun sau sa incerc altul?

Brolin, cum ai descoperit scolioza, cu radiografie? Si de ce trebuie sa o duci la pediatru?????

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

http://community.web...om/user/Crinutz - Grecia Thassos 2006

#18
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 25 iulie 2007 - 21:48

luati in calcul si asta:

http://forum.desprec...?TOPIC_ID=98815







Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !

lyme suport romania

Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu [/blue]



<< rabdarea este cheia fericirii >>



#19
brolin

brolin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 18:17

Buna,

Scolioza am descoperit-o la radiografie pentru spondiloza cervicala.Am vorbit cu doctorul si a spus ca scolioza nu da neaparat ameteli deci trebuie excluse toate celalate posibilitati pana sa dam ''vina'' pe scolioza.Scolioza se trateaza prin fizioterapie.
Eu am cumparat Ginko Biloba de la Ozon si iasu de 2 zile.
Am fost la neurolog si mi-a spus ca la prima examinare nu dau nici un semn ca as avea ceva la cap, si nu se impune acum un tomograf, sa urmaresc tensiunea si daca nu e nici asta atunci sunt depresiv si anxios si trebuie tratata cu atentie!
Doctorul a spus sa merg in concediu si sa ma relaxez ca sa vad daca treptat treptat dispar semnele anxioase si mi-a spus sa iau Xanax 1\2 pe zi.

#20
Lias

Lias
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 19:27

am incercat 2 zile Gingko Biloba si nu mi-a fost prea bine, am avut senzatia ca mi-a scazut tensiunea, asa ca ameteli asezonate cu tensiune mica, nu as spune ca m-am bucurat prea mult de viata.
Continui sa iau Xanax, dar din cate stiu eu da totusi dependenta si are o gramada de contraindicatii.
Una peste alta, tot rau sunt.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -