Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

astrologie


17 raspunsuri la acest subiect

#1
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 12 august 2009 - 04:49

iata un subiect interesant.

#2
mandyksch

mandyksch

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 763 mesaje

Postat 12 august 2009 - 11:04

Interesant subiect, ma gandeam si eu sa deschid unul similar, chiar daca pasiunea mea pentru astro e foarte recenta.Am inceput sa studiez astro (poate e mult spus sa studiez), intr-un anume moment din viata mea. Din pacate, sunt un pic confuza pentru ca cineva intr-o prima faza mi-a facut astro tinand cont si de datele de nastere ale mamei si bunicii mele, rezultand un ascendent in Fecioara, iar utilizand softurile de pe net imi iese ascendent in Balanta...si ma regasesc mai mult in Balanta decat in Fecioara. Eu sunt Rac, dar parca nici trasaturile generale ale Racului nu mi se potrivesc[:D], nu sunt gospodina, nu am o familie mare cu gramada de copii [:D] (probabil o fi ceva experiente neplacute din vietile anterioare si probabil doza mare de egoism cu care nu ma mandresc dar din pacate o detin[bang].
Am si cateva planete retrograde (Mercur, Jupiter, Neptun) asa ca am destule de invatat

"A nu obtine ce iti doresti si cand iti doresti, este din cand in cand o mare sansa"

#3
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 12 august 2009 - 18:32

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch
Eu sunt Rac, dar parca nici trasaturile generale ale Racului nu mi se potrivesc[:D],
Poate ca asta se intimpla pentru ca, pur si simplu, de fapt s-ar putea sa nici nu fii "rac"!Dupa cum toata lumea stie de fro' 2200 de ani incoace :), miscarea de precesie a axei terestre duce la deplasarea, lenta dar sigura, a constelatiilor zodiacale fata de pozitia initiala, cea dupa care citim, prin ziare, imparteala pe zodii. Ce sa zic, si eu am fost extrem de tulburata sa aflu ca nu, nu mai sint "sagetator", lucru de care eram atit de mindra :), ci sint... un... aaaa... o... aaa... cum sa zic... sint nici mai mult nici mai putin decit "Ophiuchus". [q]Iata lista zodiilor actualizata:Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarieVarsator: 16 februarie - 11 martiePesti: 11 martie - 18 aprilieBerbec: 18 aprilie - 13 maiTaur: 13 mai - 21 iunieGemeni: 21 iunie - 20 iulieRac: 20 iulie - 10 augustLeu: 10 august - 16 septembrie Fecioara: 16 septembrie - 30 octombrieBalanta: 30 octombrie - 23 noiembrieScorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrieSagetator: 17 decembrie - 20 ianuarieconform livescience. comSint convinsa ca va va fi de un real folos ce-am amintit eu aici [hot].Cred/sper ca 3X3 isi face socotelile dupa situatia actuala. Triunghiul portocaliu. see details

#4
mandyksch

mandyksch

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 763 mesaje

Postat 12 august 2009 - 18:52

Ah, Ileana, si uite asa am devenit eu Gemeni [:D].

Si 3X3 va socoti dupa data nasterii fiecarei persoane (ora, minut,secunda,locatie), desi si astea sunt relative, caci cu siguranta nu sta nimeni sa le noteze fix-fix.

"A nu obtine ce iti doresti si cand iti doresti, este din cand in cand o mare sansa"

#5
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 12 august 2009 - 20:06

Citat:
Trebuie sa va pregatiti un compass, un repertoar.


Raportor. Asa ceva.

Un compas si un raportor, ca repertoarul e altceva.



Din ce limba traduci?









Triunghiul portocaliu.



see details

#6
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 12 august 2009 - 23:37

Pentru alinarea singuratatii cititorului de horoscop: de doua ori bou pe firmament!

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Trasati un cerc, pe care il divizati in 12 parti. Ele sunt: berbec, taur, gemeni, taur, rac, leu, fecioara, balanta, scorpion, sagetator, Capricorn, varsator, pesti.


Come to The Dark Side ... we have cookies!


#7
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 13 august 2009 - 06:59

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
nu este o lucrare de examen. este o scriere libera si pasiune.ca orice draft, necesita corectii.multumesc pentru gesturile de a dedica timpul personal si a face corectiile necesare.
Cu mare placere.Tu scrie incontinuare, si te asigur ca, multumita feed-back-ului primit de la noi, vei fi in masura sa-ti perfectionezi expunerea.Triunghiul portocaliu. see details

#8
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 13 august 2009 - 08:20

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Cu mare placere.

Tu scrie incontinuare, si te asigur ca, multumita feed-back-ului primit de la noi, vei fi in masura sa-ti perfectionezi expunerea.




din ce limba traduci? poate ti-o perfectionezi si tu.



3x3, [flo]



reclama mascata

#9
Yourlady

Yourlady

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 13 august 2009 - 15:24

Hai mai fetelor...va legati de greseli de limba acum....Mai important e continutul pt. cele care chiar sunt interesate de astrologie.

#10
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 13 august 2009 - 15:33

Ileana te'am reclamat la moderatori pentru ca nu l'ai ignorat pe Don Gheorgote - Cavalerul Traistei cu Figuri.

Acu off-topic:"Teoria Astrologica" (ahahhaha) este stadiul final al contaminarii cu Teoria Conspiratiei. Carcasa degenerata ce fusese pana acum ratiunea umana este cuprinsa de severe convulsii metafizice. Ultimele legaturi logice epuizate de identificare elitelor mondiale care dirijeaza viata infectatului cedeaza rand pe rand. Manifestarile de penibil absolut in care subiectul acuza gramezi uriase de gaz cosmic si aglomerari de roci ca'i conduc viata sint intrerupte arareori de scurte secvente de luciditate. Eliminarea sociala survine prin instalarea ridicolului si este inevitabila in 4 pana la 10 ani de la contactul initial.

Pentru "symbolisti" - Bullshit cu Penn and Teller

[tube][/tube]
[tube][/tube]
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=kv8f6Sabxqo[/tube]

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -