Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Abdomen extraplat (47)


211 raspunsuri la acest subiect

#11
baby-boom

baby-boom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 899 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 00:47

Citat:
citat din mesajul lui nikole

Ma tin de cateva zile sa intre/spun/arat ceva...

1.Allure, ai auzit de planta Pau d'Arco??
e folosita in trat. candidozelor, am auzit de ea cu ani in urma, zilele trecute am dat in cautarile mele, peste niste articole, un link mai jos:

http://www.paudarco.org/candida.php

Ma gandeam ca ti-ar folosi informatia, spuneai ca ai o amica naturopath, ai putea intreba.
Aici e la rang de cinste aceasta planta.

2.A folosit cineva Hemp seeds?

http://en.wikipedia.org/wiki/Hemp

3.Am descoperit recent site-ul asta, voi probabil il stiti:
http://www.bodyrock.tv/

Tipa e mult prea lucrata ptr gustul meu propriu si personal, insa o admir ptr vointa, perseverenta,stilul sanatos de viata pe care il are, e clar un exemplu pozitiv.
Bravo ei!

mi se pare f util.

Emmmaaaa, cand te prind sa-ti trimit programul ala?
Imi sta pe creer ca ti-am promis ca-l trimit si nu te prind on line[pup]
da-mi de stire daca il vrei[flo]



Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross








Gata filmul. A fost ok, am ras, dar nu chiar ca la Burn After Reading...

Xio, o sa pun poze noi candva...sper repede dar la capitolul asta nu-s de cuvant ca n-am niciodata timp sa-mi fac timp sa ma pozez...noi nici in familie nu facem asta.

Nikole, la punctul unu nu cunosc nika. Seminte de canepa folosesc si sunt super ok...le mananc in iaurt dimineata de obicei, dar merge in multe combinatii, in sucuri proaspete, in salate, in piureuri d fructe, cum poftesti. Si Zuzana imi si place si nu...m-am dat si eu pe siteul ei de cateva ori si la un moment dat prezenta intr-un video meniul ei zilnic si mi s-a parut destul de nasol(fara fructe sau legume, inafara de bana dimineata)...ce mi-a placut a fost ideea de peanut butter cu felii de banana pe deasupra, idee pe care am imbunatatit-o ci miere si am folosit-o o buna bucata de vreme. In rest si eu o admir pt determinarea cu care traieste stilul acela de viata.

Noapte buna
Noi ne punem sa ne uitam la sezonul 2 din Two and a half men...we think is funny

[:D]

edit.1. ca sa o [pup] pe emaaimee
2. ca sa va urez tuturor un super weekend!!!!!!! have fun whatever you do!







#12
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 01:10

o sa va placa :-)
[tube][/tube]

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Va rog sa-l ajutati pe ALEX! http://dianalaura.wblog.ro/.

#13
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 04:07

Zuzana e din Czeck Republic??
Puteam sa jur ca-i romanca, din Piatra Neamt inca..sunt dusa cu capu rau...[:I]

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross




#14
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 08:34

Buna dimineata la voi ca la mine e seara [:D]

Na' ca am facut-o si pe asta!!!! [pk] Rock climbing a fost super super de tot! cred ca asta e inceputul unei dependente grave hahah!! macar de as avea timp.... dar da, mi-a placut maxim!![pk] Si prietenei mele la fel asa ca repetam figura cat mai curand [:D]

Sa va povestesc [:D]
Initial, dupa ce am invatat nodurile si belaying-ul & stuff a trebuit sa fac ancora pt instructor (am uitat iar cum ii zice la ancora asta [:I]) si cand sa coboare inapoi jos m-a ridicat si pe mine vreun metru in aer! m-am speriat tare de tot atunci si m-au trecut toate caldurile, am zis ca nu sunt buna de asa ceva, ca mai bine merg acasa direct decat sa ma mai fac de ras pe acolo [bang] well, el era cred ca dublul greutatii mele asa ca a fost greu dar pe prietena mea am reusit sa o tin bine.

Buuuunnn, cand mi-a venit mie randul sa urc, m-am facut de ras si mai tare [:-)))] imi tremurau toate alea pe mine, m-au trecut toate caldurile si nici la jumatea panoului nu am ajuns ca am si vrut jos! oribil!! panoul e foarte inalt, nu am o referinta dar sa zicem cam pana la etajul 4-5 ? cam asa.. dar nu-mi venea sa cred ca sunt asa fricoasa!!! Stiu ca mi-e frica de inaltime, dar atata timp cat stiam ca sunt in siguranta nu trebuia sa fiu asa "chicken" [:D] apoi dupa ce m-am certat bine in sinea mea am zis ca ce mama naibii, chiar nu pot sa fac asta? nu se poate! Ei, si pana la urma la a doua incercare am ajuns pana sus! [olala] nu am crezut ca reusesc, mi-am pus toata energia fizica si mentala sa ajung acolo, iar cand am fost sus am avut asa un sentiment de indeplinire, ca nu poate fi descris.. Dar da, imi tremurau picioarele groaznic, si aveam palmele transpirate de numa, dar a fost super de tot! apoi am mai facut traseul acela de 3 ori si m-am simtit profesionista deja asa ca am mai dovedit inca alte 2 trasee, cu 2 grade de dificultate mai mare [pk] f f greu! but I did it!!! am cucerit Everestullll!!! woooohooooo!! ok, ok, nici chiar asa, dar pe aproape [:D] 3 trasee diferite, 5 urcari, 3 ore... piece of cake [:D]

Loved it! [olala] abia astept sa ma duc din nou! am facut basici in palma, mi-am rupt 2 unghii, mi-am cam nenoricit pantalonii si ma dor bratele si umerii tare de tot, dar e bine.. o sa dorm neintoarsa noaptea asta! [nani]

Baby, si eu iubesc Two and a half man! am vazut toate sezoanele chiar de 2 ori pana acum ca tot baga reruns la tv, dar eu rad si la reluari asa de funny e :)))) Bertha e tare de tot [:D]

Pozele sunt la prietena mea, cand mi le da, le postez...desi m-am cam ofticat ca nu au iesit asa bine... cu blitz-ul nu prindea asa sus, iar fara era cam miscata poza..oh well! se vede macar ca eu sunt pe acolo [:D]

Ma duc sa visez frumoas acum, ca innebunesc pe toata lumea cu euforia mea :))

Va pup, un weekend frumos! [flo]

#15
iulix

iulix

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.440 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 13:50

Buna ziua.
Eu m-am trezit azi cu o raceala de toata pomina. [bang] Stranut de zor (asa se manifesta raceala la mine [:D]), imi curge nasucul... in concluzie e vai de mine si ce e mai rau e ca nu stiu de unde am capatat-o ca in jurul meu nu e nimeni racit. [bang]
Elena ce tare te-ai distrat!!! Super!!! [pk] As vrea sa am si eu astfel de distractii pe aici prin zona.
Baby poti sa imi zici pls cum se face imunizarea asta de toamna cu catina si miere ca eu am la miere sa dau si la altii. (tatal meu e apicultor [:D])
Zuzana asta arata super bine, dr pt. gustul meu e prea mult. [:D]
Ma bag la un ceai asa ca va [pup] si sa aveti un weekend frumos!!




........................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda
"Sky is the limit!!"


Only me

#16
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 19:19

Niko, il vreau sigur, uite ca o sa intru in weekend pe mess. o sa incerc sa stau cu ochii pe tine pe cat posibil.

Baby, [pup] si eu tare [asia]

wow ce super Elena, bravos.

prestat sport: banda 30 min(3mile) si 30 min exercitii diverse: greutati, abdomene,etc.

am mancat salata de linte verde cu cateva nuci tocate& castraveti& ulei masline, usturoi, herbs.

acum imi savurez ceaiul verde.

am gatit: hummus, mei cu curry, ulei de alune, lapte cocos, seafood, conopida si brocoli.

va pup.



Homo sum: humani nihil a me alienum puto(Terentiu) "Om sunt si nimic din cele omenesti nu-mi este strain"




Never say never



m-am facut maricica Floricele frumusele







POVESTEA MINUNII



#17
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 19:37

si am uitat sa spun ca am vazut pozele:

Lumi, iti sta f bine cu nuanta noua, mi-a placut mult. si esti extrafit, bravo!

Allure, cat de bine poti sa arati, excelent. si tu esti acum fit fit fit, bravo si tie pt ambitie!

am pus si eu cateva pozici, va pup.

weekend placut.



Homo sum: humani nihil a me alienum puto(Terentiu) "Om sunt si nimic din cele omenesti nu-mi este strain"




Never say never



m-am facut maricica Floricele frumusele







POVESTEA MINUNII



#18
iulix

iulix

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.440 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 20:25

Anca am vazut pozele!!! Foarte dragute!!! [olala] Si daca tot suntem la capitolul ochelari cred ca o sa imi fac si eu curaj si o sa ma pozez cu ochelarosii mei si daca ies bine pozele pun si eu cateva.[:D]
Eu sunt cu mucisorii pe capul si vad ca nu vor sa ma paraseasca nicicum, asa ca am o stare super nasoala. [q]




........................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda
"Sky is the limit!!"


Only me

#19
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 17 octombrie 2010 - 00:19


Am vazut si comentat si eu poze noi si am pus cateva de ieri de la catarat

Ma simt de parca as avea 90 de ani, ma dor toate !! nici nu am putut sa dorm calumea azinoapte tot aveam impresia ca, cad de undeva de sus :)) grav! [:D]

Cred ca ma bag la o yoga azi, ceva usor si relaxant, tocmai buna pt febra musculara .

Iulix, insanatosire grabnica! baga ceaiuri si bai fierbinti cu sare, la mine asta ajuta cel mai mult.

Baby, si eu sunt interesata de imunizarea de care ziceai, desi nu cred ca gasesc catina pe aici..

#20
z333

z333

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 17 octombrie 2010 - 01:44

seara buna

doar sportul ca numai de el am chef si timp...20 de min cu Chalene picioare, picioare si iar picioare[pk]

somn usor si sanatate ca-i mai buna decat toate, nu de alta dar si mie imi trebuie oleaca[:)]

***************************************************************************

I'm smilin' cuz I love it~ every day!


"A glass of wine and a little fine dark chocolate,a lunchtime massage,sociable nights out and a funny movie may add years to our lives as well as life to our years" S.Marriott

" Jealous people are usually those who have too much time on their hands. If your busy, who has time to worry about what everyone else is doing, wearing, saying? You're too busy for that! Ignore 'em!" Chalene







Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -