Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***261***


242 raspunsuri la acest subiect

#41
adrisimo28

adrisimo28

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 13:01

gianina nu stiam de chestia asta

oricum carnetul nu il ia dar o amenda si pct ii da politia, deci mai bine merg la politie si sa zica de accident, daca mai era si sub influenta [alcool] cretinul ala se lasa cu carnet luat.



[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]


#42
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 13:07

Ooo, da, Gianina, cum de am uitat sa ma laud?! Mancarica mi-a iesit foarte buna, spre propria mea mirare[:D]. Sophiphi a mancat ieri bruschete, pizza si morcovi fiertzi[:D]. Si a intrat intr-o pasa sugacioasa de nu mai stiu unde sa fug de ea:)))). Ea, care sugea doar dimineatza buna, la pranz si seara la nani, acum cum ma prinde cum ma inghesuie intr-un coltz[q]. E o mica tirana. Si ea, cam ca si Gaza: din bebelushul lapte si miere si cumintzel de va tot mirati voi (ca ma lasa sa citesc romane-ntregi, se juca singurica prin camera in timp ce io citeam, nu imprastia mancare la masa etc etc) acum e toata personalitate. Adica nu plange, nu se da cu curul de pamant (inca!!!) dar e foarte categorica in tot ce face, are niste gesturi foarte hotarate, daca nu vrea ceva, iti impinge mana cat colo, daca vrea ceva, intinde dictatorial o mana si face semne cu toate degetele...fuge prin casa, urca in picioare pe canapele.masutze, se-arunca-n fund si-n cap in pat de-mi sta inima-n loc sa nu nimereasca pe langa etc. Afara daca vrea s-o ia intr-o directie, acolo tre s-o luam, nu conteaza ca avem alt drum, daca nu vrea sa dea mana nu vrea si gata etc. Incepe sa semene tot mai mult cu tac'su ca prunc, ca io in copilarie eram o papushica de-aia moale de carpe:)))



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

17 luni

Manole forever

Sovata

#43
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 13:44

Mada, cam naspa treaba cu masina...:(. Acu nu stiu ce sa zic, la noi asiguratorul prefera sa primeasca hirtie de la politie. Cit despre bauturi alcoolice...cum ai voie sa te prezinti la politie oricind in termen de 48 ore de la producerea accidentului fara victime...nu se mai gaseste nici un alcool in singe. Eu am preferat mereu sa ma duc la politie, chiar daca e mai multa alergatura, ca sa scap de eventuale discutii neprincipiale cu asiguratorul. Imi pare rau :((

Hihi, deci eu sint singura mama muscacioasa :). No, si eu am zis ca nu e o metoda grozava (inainte sa o incerc :)) da chiar nu m-a dus mintea cum sa ii explic altfel ca nu e bine ce face. Ca vorbeam si ma suparam degeaba, nimic nu parea sa priceapa, totul era doar o joaca pentru ea.

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#44
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 14:32

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
gianina nu stiam de chestia astaoricum carnetul nu il ia dar o amenda si pct ii da politia, deci mai bine merg la politie si sa zica de accident, daca mai era si sub influenta [alcool] cretinul ala se lasa cu carnet luat.
Nu, nu (cred ca) era sub influenta alcoolului, nu-sh ce zisei de-am lasat impresia asta... Zapacita sunt eu, de nervi. [alcool][bang] Dar carnetul era de luat, cel putin "pe vremea mea", nu-sh daca sunt astia mai ingaduitori acum... [:-@]Ei, enfin, nu va mai parazitez cu masina mea, sa va zic de copil: Adela l-a plimbat pe Toto azi. De obicei ies cu ei la plimbare pe rand, dar acum nu reuseam deloc sa rapun copilul ca sa plimb cainele, asa ca mi-am luat inima-n dinti si am iesit cu amandoi. Nu s-a lasat pana nu mi-a luat lesa. Vedeti ce bine ma descurc? Meshterul are grija de copil, copilul de caine si io's duamna, ce mama draq. [:I]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute

#45
georgiana310

georgiana310

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 14:48

Salutare,

Am intrat scurt sa va spun ca avionul meu nu a mai decolat... din motive de ceata densa!!! So, dupa 3 ore de asteptare... i`m back in town! My town, mai exact...

M-a rugat Monnavas sa va anunt referitor la "intalneala" desi, eu nu imi imaginam ca va veti organiza pentru mine.[pup] si [asia]



Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/

#46
georgiana310

georgiana310

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 14:56

La multi ani, ANDREEA!!!


[s][s][s][s][s][s][s][s][s][s]




Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

http://georgianaspataru.blogspot.com/

#47
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 15:03

georgiana - multumim mult[pup]
lasa ca poate-i cu noroc intarzierea asta, sa ne putem intalni cat mai multe cand vii (ca trag si eu sperante ca poate-poate[:D])



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni



#48
adrisimo28

adrisimo28

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 15:42

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Adela l-a plimbat pe Toto azi. De obicei ies cu ei la plimbare pe rand, dar acum nu reuseam deloc sa rapun copilul ca sa plimb cainele, asa ca mi-am luat inima-n dinti si am iesit cu amandoi. Nu s-a lasat pana nu mi-a luat lesa. Vedeti ce bine ma descurc? Meshterul are grija de copil, copilul de caine si io's duamna, ce mama draq. [:I]



cand iesi cu adela imi imaginez ca toto sta singur dar invers? cand iesi cu toto adela cu cine sta?



[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]


#49
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 15:43

[pup][pup][pup]fetele

pentru fetele ai caror copii dorm toata noaptea: habar nu aveti ce norocoase sunteti!!!!!!!!!!! nu stiu ce s-a intamplat azinoapte[:-@][:-@][:-@] dar pentru prima data in viata lui mutzu a dormit 10 ore fara trezire[pk][pk][wow][wow][wow]; l-am culcat la 10, pe la 5 m-am trezit eu ingrozita ca a patit ceva copilul de nu m-a trezit pana atunci- el dormea cumintel; la 6 iar m-am ingrijorat... el nimic; ei si uite asa s-a trezit pustiulica pe la 8 fara un pic, fresh si cu o foameeeeeeee de sugea la titi ca un purcelus, cu zgomot[:D][:D][:D]; nici nu va imaginati ce a insemnat o noapte dormita la mine in pat, fara treziri si schimbari de camera si supt. bine, nu mi-a placut ca m-am trezit fara el langa mine, ca asa de mult imi placea dimineatza cand se trezea si se urca gramada peste mine incercand sa ma "sara" ca sa coboare din pat.. [olala][olala][olala][olala]; dar oricum am ajuns in 2 miscari la el si ne-am iubit maxim la trezire[olala][olala][olala];

cum ziceam, n-am facut nimic deosebit, chiar ma asteptam sa avem o noapte rea ca i s-a umflat maseluta.... si cand colo... surpriza maxima; acuma na', nu m-ar deranja daca ar repeta figura macar o data/ saptamana[:-@][:D][:I]



Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

[bis]MINUNEA MEA in septembrie[bis]




#50
adrisimo28

adrisimo28

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 15:43

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Am intrat scurt sa va spun ca avionul meu nu a mai decolat... din motive de ceata densa!!! So, dupa 3 ore de asteptare... i`m back in town! My town, mai exact...



ceataaaaaa ... vino la gl si decoleaza de aici ca sigur ajungi e un sore frumossssssssss [:D]



[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -