Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de Martie-Aprilie***260***


239 raspunsuri la acest subiect

#11
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:10

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

buna dimineata,

noi am inceput o noua saptamana de stat acasa (vineri deja aveam mucisori[bang])
citesc in urma si revin

dar pana una alta va doresc o saptamana "sanatoasa" si linistita[pup]

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic




S voi? [bang]

Sau...iarasi voi [bang]

De saptamana "sanatoasa" cred ca avem nevoie cu totii [pup]

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#12
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:12

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
Citat:
citat din mesajul lui olishkaFoarte faine hainutele, mi-au facut si mie cu ochiul, asa ca sigur ajung curand acolo. [pup]
imi plac si mie produsele de la ei... si cand ma gandesc ca vineri i-am luat lui dragos unul a 50 ron care [bang][bang] nu zic cum arata fata de cele de la ei
[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]
Ce i-ai luat de 50 RON,camasa, geaca sau plovar? Daca vrei ceva din catalog zi-mi, ca te ajut cumare drag [pup]Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#13
adrisimo28

adrisimo28

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:19

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Ce i-ai luat de 50 RON,camasa, geaca sau plovar? Daca vrei ceva din catalog zi-mi, ca te ajut cumare drag [pup]



pulover i-am luat 2 la 50 ron/buc ...imi plac ca de aia le-am luat dar nu sunt nici pe departe asa de misto ca cele din catalog kiabi

mi-ar placea sa ma ajuti tot cu unul ca ptr dei-dei de ana dar na ca nu stiu masura, drg e mai mic ca el si david

[:I]



[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]


#14
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:22

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
Citat:
citat din mesajul lui olishkaCe i-ai luat de 50 RON,camasa, geaca sau plovar? Daca vrei ceva din catalog zi-mi, ca te ajut cumare drag [pup]
pulover i-am luat 2 la 50 ron/buc ...imi plac ca de aia le-am luat dar nu sunt nici pe departe asa de misto ca cele din catalog kiabimi-ar placea sa ma ajuti tot cu unul ca ptr dei-dei de ana dar na ca nu stiu masura, drg e mai mic ca el si david [:I]
[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]
Pai si ce masura poarta de obicei? Unul de 18 luni este ok? Care plovaras iti place, tot cel de la pag 16?Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#15
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:24

Cand eram mai amarata ca-s atatia ghiocei si mamici bolnaviori, dau de povestea Olishkai de m-a bushit cafeaua pe nas[:-)))]. Ah, nu e funny situatia in sine, ca io cred ca faceam infarct (urasc artificiile[bang]) si-l balacaream pe sotz mai rau ca tine (cred[:D]) dar mi-am imaginat toata scena si mor de ras[:-)))] Si aia cu "sa fumati o tigara!" e de coma:)))

In nota asta sa va povestesc si eu de ieri de-ale maica-mii. Sophiphi avea chef sa umble-n 4 labe prin bucatarie (rar o apuca de cand e bipeda, dar o mai apuca) si maica-mea toata moralista:"vaai, umbla pe jos pe gresie...se si murdareste..." si dintr-o data, foarte serioasa, catre Phiphi:"STAND UP!" (am crezut ca ma shushu de ras...va dati seama ca maica-mea are 66 de ani si in afara de rusa n-a facut alte limbi straine la scoala...dar vad ca le prinde din zbor...ca si cand se enerveaza pe mine mai imi trage cate-un "fuck you":)))

Tot atunci, cand vede ca n-are ce discuta cu Sophiphi imi zice mie:"da' ridic-o, vezi caumbla cu mainile pe jos si stii ca le baga-n gura..." La care io:"isi face imunitate". Ea:"ce-mi place la tine ca la toate ai un raspuns!" Io:"dada, si mie-mi place". Ea:"da...ce conteaza ca e o aberatie, e tot un raspuns..."[:D]



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

17 luni

Manole forever

Sovata

#16
adrisimo28

adrisimo28

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:29

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Pai si ce masura poarta de obicei? Unul de 18 luni este ok? Care plovaras iti place, tot cel de la pag 16?



tot acela dar cred ca e bun marimea 86, m-am uitat si pe site-ul din fr la marimi si sa ma uit si la alte culori

edit. exista si culoarea asta http://www.kiabi.com...res/116/P208389 dar mai frumos e cel din catalog rom

[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]


#17
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:36

Ilinca sincer, si eu radeam pe sub mustati de situatie, dar trebuia sapar serioasa in fata lui Cristi si sa-l cert ca doar a facut o tampenie [:D]

Mie imi place tare mult de mama ta, ne povestesti numai lucruri faine despre ea si se vede ca semanati. Cel putin,simtul umorului il aveti amandoua f bine dezvoltat. Si acuma imi aduc aminte si rad de faza cu Sophi si mucii. Nu mai tin minte exact cum era faza, dar stiu ca i-ai scos tu mucii,s-a suparat Sophi si mama ta a zis ceva de genu ca sunt ai ei si cum sa nu sesupere daca i-ai luat. Poate imi aduci tu aminte exact fraza,caci ma amuz mereu cand ii scot mucii lui David si se supara [:D]

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#18
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:43

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
Citat:
citat din mesajul lui olishkaPai si ce masura poarta de obicei? Unul de 18 luni este ok? Care plovaras iti place, tot cel de la pag 16?
tot acela dar cred ca e bun marimea 86, m-am uitat si pe site-ul din fr la marimi si sa ma uit si la alte culoriedit. exista si culoarea asta http://www.kiabi.com...res/116/P208389 dar mai frumos e cel din catalog rom
[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]
Ok, s-a notat.Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#19
adrisimo28

adrisimo28

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:47

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Ok, s-a notat.



merci. am sa vb cu miha daca are bani la ea sa iti ea ca acasa ne reglam noi



[buburuza] dragastoasa de Dragos [bicla]


#20
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 11 octombrie 2010 - 11:54

Buna dimineata!

Ce bine sa deschid laptopul si sa am ce citi: asa va vreau, active si cu chef de povesti dis-de-dimineata![pk]

Anamariame, Gianina, sanatate fetitelor bolnavioare! Greu este sa fie bebele bolnav!

Asa-i ca-s faine hainitele alea?! Si preturile mi s-au parut foarte mici!( Bine, pe mine m-a vrajit culoarea, dar, daca-s si ieftine, cu atat mai bine![pk])


Olga, am tras un ras sanatos de dimineata! Artificii in casa si copii fumatori[:)]...voi chiar nu va plictisiti![:-)))] Ma bucur ca s-a adaptat Chiti la noua scoala, e bine ca merge cu drag[pup]...cat despre trezitul de dimineata, cui ii place? ca mie sigur nu![alcool]

Dyana, mama-mama, ce de mancaruri ai facut!!! si mai ai si vreme sa ai grija de Mutzu! Esti grozava, tufata, eu n-as fi in stare!

Va las niste poze recente cu Andrei http://picasaweb.goo...193/Toamna2010# si ma duc sa beau si o cafea nevirtuala![:)]

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -