Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 3 voturi

copii indigo si copii de cristal


6 raspunsuri la acest subiect

#1
maria58

maria58

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 03 octombrie 2010 - 03:30

de multa vreme ma preocupa un subiect care cred ca merita dezbatut si pe acest forum:este vorba despre nastera cam de prin anul 1968 intr-un numar relativ mic,ca mai apoi prin anul 1977 sa se nasca un numar tot mai mare a unor copii special ...
copii indigo!Li se spune copii indigo deoarece aura lor energetica este dominant de culoare indigo!Acum incepind cu anul 1998 se spune ca 90%DINTRE COPII SUNT COPII INDIGO SI DE CRISTAL!Asistam la o noua evolutie a rasei umane dar pina atunci pentru mamicile care au copii indigo sau de cristal este bine sa se informeze cum trebuie crescuti si educati acesti copii pentru ca nu numai tratamentul medical este optim pentru copii indigo ci o schimbare de atitudine a celor care ii au in ingrijire:pareinti bunici educatori!Cum cei mai multi dintre copii indigo sunt asa zisii copii problema sau copii diagnosticati cu autism sau SAD modul lor de abordare si de educare este diferit iar cercetatorii spun ca si ADN ul lor este diferit de ADN-ul oamenilor obisnuiti!ATI CITIT SUBIECTUL :CARE ESTE ABORDAREA VOASTRA?

#2
DanaAlex

DanaAlex

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.842 mesaje

Postat 03 octombrie 2010 - 10:05

Citat:
citat din mesajul lui maria58

de multa vreme ma preocupa un subiect care cred ca merita dezbatut si pe acest forum:este vorba despre nastera cam de prin anul 1968 intr-un numar relativ mic,ca mai apoi prin anul 1977 sa se nasca un numar tot mai mare a unor copii special ...
copii indigo!Li se spune copii indigo deoarece aura lor energetica este dominant de culoare indigo!Acum incepind cu anul 1998 se spune ca 90%DINTRE COPII SUNT COPII INDIGO SI DE CRISTAL!Asistam la o noua evolutie a rasei umane dar pina atunci pentru mamicile care au copii indigo sau de cristal este bine sa se informeze cum trebuie crescuti si educati acesti copii pentru ca nu numai tratamentul medical este optim pentru copii indigo ci o schimbare de atitudine a celor care ii au in ingrijire:pareinti bunici educatori!Cum cei mai multi dintre copii indigo sunt asa zisii copii problema sau copii diagnosticati cu autism sau SAD modul lor de abordare si de educare este diferit iar cercetatorii spun ca si ADN ul lor este diferit de ADN-ul oamenilor obisnuiti!ATI CITIT SUBIECTUL :CARE ESTE ABORDAREA VOASTRA?


m-ai facut curioasa shi am dat cautare pe ggogle, apoi am citit aici: http://www.cristal-l...icles.php?id=38
depinde, eu am perceput altfel, decat ai explicat tu...adik am citit altceva [:I]...interesant oricum!
[flo][pup]

#3
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 03 octombrie 2010 - 12:12

http://forum.desprec...TOPIC_ID=156942

http://forum.desprec...TOPIC_ID=153264






Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate

Am marfa la bazar umanitar DC




Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi



'Cos what I feel is the only truth for me



#4
maria58

maria58

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 03 octombrie 2010 - 14:54

imi cer scuze ,nu am stiut ca a mai fost postat un astfel de subiect ,m-am gindit doar la mamicile care au copii diagnosticati cu SAD ,CU AUTISM si la mamicile care desi se straduiesc se informeaza li se pare ca nu reusesc sa intre pe aceeasi lungime de unda cu copiii lor!Scuze b.nica !Toata admiratia si toata dragostea pentru mamicile de pe acest forum pentru dorinta lor de a fi cele mai bune mamici,pentru efortul facut de a se informa de se sprijini una pe cealalta,de a invat,a din experienta altora si chiar si din greselile altora!Va iubesc pentru dragostea voastra fata de copii eu fiind o bunica si regretind ca atunci cind eram tinara mamica nu am avut aceasta posibilitate!FELICITARI PENTRU IDEEA AVUTA DE DETINATORII ACESTUI SITE SI PENTRU EFORTUL DEPUS!Dana ai dreptate depinde pe ce site citesi,cert este ca ceva adevar exista pentru ca se preocupa de acest fenomen cercetatori americani ,japonezi,chinezi,oricum pshiologii recunosc un astfel de fenomen ca fiind real!

#5
columbiana

columbiana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.314 mesaje

Postat 10 octombrie 2010 - 08:32


uof, iar ati inceput;
va rog sa nu mai alaturati cristale si indigouri copiilor cu autism,
ii jigniti doar pe parintii respectivi;

astea sunt povesti de imbalasamat suflete de parinti ce fug de realitate, sincer mi-e greu sa inteleg cum o minte rationala se lasa antrenata in basme de gen.

Grow Up People

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

http://forum.desprec...TOPIC_ID=137759

#6
columbiana

columbiana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.314 mesaje

Postat 10 octombrie 2010 - 08:38


a mai fost si aici:

http://forum.desprec...p?log_id=125941

din cind in cind revine povestea:((

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

http://forum.desprec...TOPIC_ID=137759


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -