Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)


197 raspunsuri la acest subiect

#1
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 02 octombrie 2010 - 21:37

Bine ati venit la noul capitol, sper sa avem destule binecuvantari sa-l umplem cat mai repede!!![pup]



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru preferat

#2
Qamar

Qamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.663 mesaje

Postat 04 octombrie 2010 - 12:06

neatza!!! pot sa incep eu? de vineri eu si Bia avem locsorul nostru, ne-am mutat si am petrecut primele 3 zile acolo [il]
cand o sa=mi treaca febra musculara de la carat haine si carti pe scari, o sa ma declar happy 100%:-)
sper doar ca lucrurile sa fie OK si pentru ea, astept orice sfat, sugestie, sa ii fac si ei tranzitia mai usoara; pentru mine mutarea asta este o usurare (chiar cu tristetea aferenta) insa pentru ea e cu totul altceva...in conditiile in care avea o relatie OK cu el..
se vor vedea oricum zilnic -el o va lua de la scoala - si va petrece 1-2 ore la vechea "resedinta" insa...nu stiu, vreau sa ii fie bine, vreau sa nu sufere...
sa aveti o zi faina!!



I like to leave places. I like to leave..

#3
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 04 octombrie 2010 - 20:33

cunosti vorba aia cu miresele americance... sa poarte ceva nou, ceva vechi, ceva albastru si ceva imprumut:)



ceva nou- dar sa-si aleaga ea, ceva vechi- asta din lucrusoarele ei, ceva albastru- nu e musai albastru[:D], ceva imprumutat- de ex. ceva de la tine, la care ravneste de mult, poate fi o noptiera, un bibelou, orice, care va fi asezat de acum incolo in camera ei, ea fiind mai mare acum si mai responsabila... noah intelegi tu[:D]

Pur si simplu fa-o sa se simta bine. Faceti activitati impreuna, cat mai multe, faceti "chestii de fete" de ex. un aerobic, sau fitness, sau ceva ce nu ati mai facut pana acum.

Sper ca ai numarat colturile dormitorului inca in prima noapte[:I]



Bafta si multa bucurie in noua casa![pup]



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru preferat

#4
casandra

casandra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.231 mesaje

Postat 06 octombrie 2010 - 06:27

Am depus cererea de divort si astazi a primit el actele. M-a sunat si a explodatla telefon.
A inceput circul :(
Rugati-va si pentru mine.

A spune te iubesc înseamna a spune nu vei muri

#5
Qamar

Qamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.663 mesaje

Postat 06 octombrie 2010 - 11:18

Citat:
citat din mesajul lui casandra

Am depus cererea de divort si astazi a primit el actele. M-a sunat si a explodatla telefon.
A inceput circul :(
Rugati-va si pentru mine.

A spune te iubesc înseamna a spune nu vei muri


[pup]
o sa fie bine



I like to leave places. I like to leave..

#6
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 06 octombrie 2010 - 11:40

Cassandra, ma voi gandi la tine si tin pumnii sa fie ok totul [grup]

Sa ne tii la curent [asia][pup][pup]

Noe, asa da [bis] Felicitari !!! Ma gandesc sa o intrebi pe Bia ce culoare vrea sa aiba camera si sa o decorati impreuna.

Eu i-am promis asta Giuliei, desi initial ne-am facut planuri marete de casuta roz (mare prostie din partea mea sa cred ca voi reusi vreodata) asa ca a spus ca la 7 ani vrea un perete roz, unul mov si e fericita [olala] Asa ca asta vom face la vara, ne echipam cu pensule si galetuse si vom decora [:D]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



#7
Qamar

Qamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.663 mesaje

Postat 06 octombrie 2010 - 16:32

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Cassandra, ma voi gandi la tine si tin pumnii sa fie ok totul [grup]Sa ne tii la curent [asia][pup][pup]Noe, asa da [bis] Felicitari !!! Ma gandesc sa o intrebi pe Bia ce culoare vrea sa aiba camera si sa o decorati impreuna.Eu i-am promis asta Giuliei, desi initial ne-am facut planuri marete de casuta roz (mare prostie din partea mea sa cred ca voi reusi vreodata) asa ca a spus ca la 7 ani vrea un perete roz, unul mov si e fericita [olala] Asa ca asta vom face la vara, ne echipam cu pensule si galetuse si vom decora [:D]Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
mersi mult[pup]hehe ar fi o idee dar locuim cu chirie si nu cred ca ar fi prea bucurosi sa gaseasca vreo camera mov sau roz[:D] oricum am scos toate creatiile ei de la gradi, le punem in rame de la Ikea si decoramoricum camera in care dormim si care sper sa devina camera ei e plina de pernute, plusuri uriase si bakugani, eu cred ca ma mut in bucatarie:-))
Life's Good!

#8
Qamar

Qamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.663 mesaje

Postat 06 octombrie 2010 - 16:48

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K
cunosti vorba aia cu miresele americance... sa poarte ceva nou, ceva vechi, ceva albastru si ceva imprumut:)ceva nou- dar sa-si aleaga ea, ceva vechi- asta din lucrusoarele ei, ceva albastru- nu e musai albastru[:D], ceva imprumutat- de ex. ceva de la tine, la care ravneste de mult, poate fi o noptiera, un bibelou, orice, care va fi asezat de acum incolo in camera ei, ea fiind mai mare acum si mai responsabila... noah intelegi tu[:D]Pur si simplu fa-o sa se simta bine. Faceti activitati impreuna, cat mai multe, faceti "chestii de fete" de ex. un aerobic, sau fitness, sau ceva ce nu ati mai facut pana acum. Sper ca ai numarat colturile dormitorului inca in prima noapte[:I]Bafta si multa bucurie in noua casa![pup]Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru preferat
Gabi, mersi mult de idei[pup]daa, cam asa am incercat si eu, plus ca o las si o rog sa ma ajute la tot, vorba lu' Kay, mai frecam si WC-ul si chiuveta dar e distractiv:)cum e cu colturile dormitorului, ca asta n0o stiamcred totusi ca sunt 4:-))
Life's Good!

#9
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 06 octombrie 2010 - 16:55

No bine, daca am gasi, am pune tapet roz cu puf (ca in filmul dp DisneyChannel) [8D]

Chiar asa, care-i faza cu colturili ? [:D]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



#10
Qamar

Qamar

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.663 mesaje

Postat 06 octombrie 2010 - 18:33

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
No bine, daca am gasi, am pune tapet roz cu puf (ca in filmul dp DisneyChannel) [8D] Chiar asa, care-i faza cu colturili ? [:D]Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
suspance [:D]
Life's Good!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -