Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Parinti de copii cu SD (11)


67 raspunsuri la acest subiect

#1
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 30 septembrie 2010 - 18:40


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,Continuare la discutiile legate de copiii nostri.http://www.sindromdown.ro/forum/http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116682&whichpage=1Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Bucatarelile meleBlogul lui Mihaipozele noastre,"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

#2
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 30 septembrie 2010 - 18:46

Ardeleanu.. sarcina usoara si bafta multa... bb sa fie sanatos si tie putere...

Luna.. ai fata deja la scoala?... felicitari... sa ne tii la curent...

BAfta multa la scoala..

Cat despre activitati extra... rezistam, pt ca sta tati lui cu el acasa si il duce peste tot... Eu si sambata o am ocupata... dar si eu mai ratez unele chestii profesionale la rit mul asta nebun...





Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Bucatarelile mele

Blogul lui Mihai

pozele noastre,

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#3
ardeleanu

ardeleanu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 01 octombrie 2010 - 01:07

LUNA,ma bucur ca aveti vesti bune.sper sa va mearga bine la scola.te rog,spune-mi cum ai procedat cu gradul cand ai dat-ola scoala,ce grad are acum?si de cand ti l-a scazut.si eu am comisie acum si nu stiu ce grad imi da,nu stiu cu cat timp trebuie scazut inainte.daca cu un an sau 2.multumesc

http://good-times.we...tm_medium=email

#4
luna73

luna73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 01 octombrie 2010 - 16:25

Nu stiu care e situatia la Cristian.

Primul dosar l-am facut pentru Mara cind ea avea 3 ani jumatate. De atunci si pina anul acesta ea a primit numai grad mediu desi eu am intrebat la comisie de ce in alte judete copiii cu sd primesc grav sau grav cu insotitor...
Anul acesta Mara a primit garad accentuat si mi s-a explicat ca se incadreaza aici pentru ca nu merge la scoala desi are 7 ani impliniti........

La inscrierea la scoala nu mi s-au cerut actele de grad desi eu am mentionat problemele fetei. Pentru ca este o scoala incluziva, deviza lor e ca fiecare copil are dreptul la educatie acolo. Tot respectul!!

Sarcina usoara si copii sanatosi! Parca vad ce il va coplesi Cristian pe bebe!!!!!!!!!

Camelia

luna73

#5
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 03 octombrie 2010 - 23:31

Citat:
citat din mesajul lui luna73





La inscrierea la scoala nu mi s-au cerut actele de grad desi eu am mentionat problemele fetei. Pentru ca este o scoala incluziva, deviza lor e ca fiecare copil are dreptul la educatie acolo. Tot respectul!!





Camelia



luna73





Camelia, ma bucur pt voi ca ati reusit cu scoala si au asa conceptii..



Noi in continuare mergem la gradinita... incepem sa legam propozitii.. si ii place..

Mergem si la pian... am facut 3 sedinte... credeam ca nu vom trece nici de prima...

La innot e ok... mergem in fiecare joi...

La logopedie e ok.. tot3 sedinte am facut



Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Bucatarelile mele

Blogul lui Mihai

pozele noastre,

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#6
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 03 octombrie 2010 - 23:34

A.. si terapie ocupationala facem saptamanal de 2 ori...

Paula... am descris blogul lui Mihai putin din ceea ce se intampla la Terapie ocupationala



Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Bucatarelile mele

Blogul lui Mihai

pozele noastre,

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#7
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 06:03

Camelia... ma bucur tare mult ca te-am cunoscut [pup] Bafta multa in toate!!



Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Bucatarelile mele

Blogul lui Mihai

pozele noastre,

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#8
luna73

luna73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 15:56

Inca o data mi se confirma zicala ca "lumea e mica". Nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca ne vom intilni vreodata... dar te-am recunoscut din pozele postate la Mihai.
Si eu ma bucur ca ne-am cunoscut. Fiecare avem nevoie de sanatate, putere si noroc in viata asta. Bafta si tie.

Noroc tuturor, mamici, tatici, frati, surori. Eu una simt ca toate cele bune care ne inconjoara ne sunt date prin intermediul copiilor nostri "altfel".

Camelia

luna73

#9
G.AURA

G.AURA

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 29 octombrie 2010 - 17:11

O intrebare pentru Felis:unde faceti innot cu baiatul si cat va costa?Sanatate baietelului.

#10
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 30 octombrie 2010 - 17:25

Citat:
citat din mesajul lui luna73
Inca o data mi se confirma zicala ca "lumea e mica". Nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca ne vom intilni vreodata... dar te-am recunoscut din pozele postate la Mihai.Si eu ma bucur ca ne-am cunoscut. Fiecare avem nevoie de sanatate, putere si noroc in viata asta. Bafta si tie.Noroc tuturor, mamici, tatici, frati, surori. Eu una simt ca toate cele bune care ne inconjoara ne sunt date prin intermediul copiilor nostri "altfel". Camelialuna73
Ideea e sa fim cu moralul ridicat... recunosc ca eu uneori... de la oboseala si mult stres... mai cad in cate o depresie... si in acele momente... dar nu mai vreau sa ma gandesc...Te pup si multa bafta...Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Bucatarelile meleBlogul lui Mihaipozele noastre,"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -