Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*


225 raspunsuri la acest subiect

#1
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 21:12

ODISEEA NOASTRA




1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,

36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64,65,66,67,68,

69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90,91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,

101,[url="h

#2
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 21:19

Dyana,Pisigri,Gina2008[grup] si [flo]

Nu stiu ce sa spun-din auzite- decat sa aveti rabdare dar sa tinti cont si de:-aveti doar o viata

- ca singuratatea in doi e cea mai grea

[ruga] sa dea DD sa devenit acel intreg necesar cresterii frumos al puiutzilor vostri[asia]



Monica [flo][loveyou]



Ne acordati un vot si azi?[:D]Multumim[asia]



oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*



[flo][flo2][floare3]

Blogul lui Bogdan Andrei

goblenuri-relatii pe blogul Donului



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!


[ruga]Doamne ajuta!


*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*



[flo]Bazar [flo]

pentru:



Bogdan[comoara];Mihaita[comoara];Sebi[comoara];Ema[comoara]


#3
mababei

mababei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 741 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 21:26

Dodo, multumim pentru capitol nou![flo][pup]



Gata, ies si eu afara, ca cica s-a mai racorit - is 33 de grade [bang]! In casa la noi in camerele de pe partea de vest sunt 31,5 grade![alcool][bang] Parca vad privirea sotului cand vine si din care se va citi: n-ai vrut aer conditionat ca te dor jenunchii, sciaticu' si cervicala, ia si rabda acu'[:I][:D][:-@]. Calin suporta bine caldura, facem dusulete dese, il tin imbracat doar in maieut, bem multa apa, si asteptam sa treaca afurisita de canicula!... Cred totusi c-ar trebui sa iau un aparat de aer conditionat, unul din ala mobil macar [indecis].





mihaela, mamica minunii Calin Cristian, 14 martie 2009

#4
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 21:28

Multumesc pt incurajari! Incerc sa nu mai deschid discutia pe tema asta; timpul va lamuri ce si cum, stiu ca si eu sar calul de multe ori, dar...

Am facut vaccinul. De-acu sa vedem ce se intimpla...poate nimic ! [ruga]

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#5
andiaroro

andiaroro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.741 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 21:39

vad ca se cauta scheme de vacc de prin alte parti[:)]. noi am facut infrarix hexa, apoi quinta si acu iarasi hexa.Lui alex acu 3 ani nu i-a facut infrarix ci pentavac, asa ca acum a trebuit sa-i fac engerix ca pentavac-ul ala nu continea hepatita b ca aici asta nu-i obligat.
eu va sfatuiesc sa le faceti prevenar-ul, chiar e necesar cand intra copilul in colectivitate.

cu sotii...din exp mea, discutiile de la adult la adult functioneaza si nu prea. mai simpla e calea copil-adult ..."uite ce frumos iti zambeste"; "uite ce bucuros/a e cand te vede", etc. nu ca nu ar fi adevarate, dar se pare ca domnii soti au nevoie de un "transaltor".nu : unde ai fost pana la ora asta?ci "vaaai cat te asteptat, vezi ce rade ca te vede[:D]-ca sa culpabilizeze nitel...cand va incepe sa vb copilul e si mai simplu ca isi cere singur "drepturile".La noi schema asta o aplic[8D] si acu cu succes.....stiu: suna a mani****re, dar decat cearta...
Pacat ca Simona nu a spus pe aici ca vine la Paris ca ne vedeam la o cafea cu toate ca pe ploile ce-s acu in zona nu e niciodata sigur cand pot iesi...
in rest, citit povesti superbe (gigelica si petrean), admirat bebei, nuntasi,botezati...
Ayla si pt voi am avut un gand, chiar daca n-am mai apucat sa-l astern pe tastatura.

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

#6
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 22:06

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Gata, ies si eu afara, ca cica s-a mai racorit - is 33 de grade [bang]! In casa la noi in camerele de pe partea de vest sunt 31,5 grade![alcool][bang] Parca vad privirea sotului cand vine si din care se va citi: n-ai vrut aer conditionat ca te dor jenunchii, sciaticu' si cervicala, ia si rabda acu'[:I][:D][:-@]. Calin suporta bine caldura, facem dusulete dese, il tin imbracat doar in maieut, bem multa apa, si asteptam sa treaca afurisita de canicula!... Cred totusi c-ar trebui sa iau un aparat de aer conditionat, unul din ala mobil macar [indecis].





Si eu, cu tot kinul, nu reusesc sa tin mai putin de 28 grade in casa...si ratzushk e maraita... iar n-a prea vrut sa pape si a trebuit sa scot eu cu pompa si sa ii dau cu biberonul. [bang] Asa patim mereu cand se ingroasa gluma cu temperatura... Ce ne facem maine, cand or sa fie 40 grade... ca abia maine noapte plecam. [bang]



Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



#7
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 22:11

La multi ani!

[s]Teodor Constantin[s]

[s]Fabian[s]

[s]Iulia Alexandra[s]

[s]Ian Alexandru[s]

[s]Alexandru Raul[s]

[s]Izia[s]

[s]Ana Miruna[s]

[s]Keutzu[s]

[s]Eva Maria[s]

[s]Teodora[s]

[s]Monica[s]

[s]Tudor[s]






Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



#8
cocufan

cocufan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 277 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 22:47

salutare fetelor!

a venit bunica (socrela) pe la noi si am reusit din nou sa intru.
incerc sa va citesc din urma si ma recunosc in atatea lucruri incat am uitat ce bine e sa ai cu cine sa le impartasesti[grup]

va pup pe toate, va doresc sanatate si voua si copilasilor vostrii![:)]

#9
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 23 iulie 2009 - 23:11

Despre soti - eu era sa divortez cind vladut avea vreo 8 luni. Asa mult mi-a luat [8D] Ar fi fost o mare prostie daca as fi divortat atunci.



Din experienta mea: eu cred ca ei nu inteleg ce se intimpla. Dureaza pina sa se adapteze, si cred ca isi dau seama greu ca trebuie sa fie altfel pentru mamici, pur si simplu nu inteleg. In timp isi vor da seama si o sa fie altfel. Incercati sa va odihniti mai mult si veti vedea lucrurile altfel.





Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog si poze in album



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei





#10
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 24 iulie 2009 - 00:27

Seara buna!

Multumim pentru urari! [pup][flo]

Am intrat doar sa le spun fetelor care is suparate pe "jumatati" ca si ele au o parte de vina: daca nu dau sotilor ocazia ( e drept, trebuie provocata uneori) sa isi dea seama ca sint parinti responsabili, apoi pot s-astepte muult, mai mul decit rabdarea pe care o au [:D]

Am vazut ca s-a mai spus, repet si eu: nu trebuiesc luati la discutii, ci pusi in fata faptului implinit. Tati sta la calculator? E simplu: mami duce puiul in brate la tati si ii spuna ce are de facut in timpul incare tati se ocupa de puiut: dus/mincare/odihna/relaxare. Si nu pe ton moracanos, ci cu lugu-lugu.
Si tati se va descurca, ca doar e tatic si va gasi el calea cea buna, poate nu de la prima incercare, dar o va gasi. Si

Famille Dragoon cu [bb] Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose
[roker]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -