Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tulcence ? (12)


206 raspunsuri la acest subiect

#11
gabiu

gabiu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 705 mesaje

Postat 04 octombrie 2010 - 10:58

buna fetele,
sa aveti o saptamana frumoasa va doresc!
Pana plecam la munte mai avem vreo 2 saptamani....deci...mai am de asteptat pana pe 15!
Weekend-ul asta nu am fost pe nicaieri, doar am iesit afara sambata ca sa mai facem niste cumparaturi...in rest..casnici!
Nu prea am cu ce ma lauda.....asteptam sa vina caldura!
va pup pe toate

gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007 si [gravi] 23+[fetita]


#12
aurora56

aurora56

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 481 mesaje

Postat 07 octombrie 2010 - 13:48

Abia acum am reusit sa mai intru de pe un alt calculator pentru ca deocamdata de ceva timp nu am acces la calculator.La noi nu prea se intampla multe lucruri ,pe fata am mutat-o de la scoala 8 la scoala 10 si ea e incantata de noii colegi si de diriginta (cica sunt cool si uniti ).Nu s-a integrat in vechiul colectiv ,erau cam paraciosi si nu erau uniti.Elena a trecut la al doilea an de studiu chitara la Scoala populara de arta si face cu d-nul Ifrim (cam stramba din nas domnisoara ca e sever si o cearta cand nu-si repeta din comoditate dar eu cred odata ce am inceput acest studiu si i-am luat si chitara trebuie sa mearga pana la capat ).S-a inaltat domnisoara ,acum ma depaseste la inaltime chiar daca e cam slaba pentru varsta ei dar poate e si din cauza ca s-a inaltat.Mie imi place ca e inalta .Acum ma opres sper sa mai pot scrie din cand in cand.



poze1

poze munte 2007

#13
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 09 octombrie 2010 - 00:29

aurora, cum te/am pomenit ai aparut. bravo! ma bucur ca elenei ii plac noii colegi. si e super sa ii incurajati pasiunile. si eu mi/am propus sa o incurajez pe pitica si sa o implic in multe activitati extra gradi, scoala...sa vedem ce parere are ea[:D]

cand mai prinzi un calculator liber te mai asteptam[pup]



gabi, daca nu mai intru pana plecati iti spun de acum vacanta placuta. sa va relaxati si sa va si distrati. cu 2 bb va fi mai greu. dar cu siguranta va fi si frumos. eu deabia astept sa se largeasca familia noastra[flo]



noi suntem bine. n/am scapat de giardia asa ca acum ii dau helmiflores. nu stiu cat va fi de eficient...

azi e ziua mamei si a socrului dar nu am fost la tara asa ca sarbatorim duminica. nici cadouri nu le/am luat inca[:D]



ma duc la nani langa pitica mea. pupici[pup]



silvi mama CRINEI



CRINA 1 AN

iun-iul,diverse

la mare



Povestea CRINEI

#14
gabiu

gabiu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 705 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 11:41

silvi la multi ani cu intarziere tuturor alor tai, sa fie sanatosi si sa traiasca mult.
mersi de urari, o sa ne distram sper desi m-am uitat pe net si e vreme ploioasa.
Despre familie mare...da o sa fie mai greu cu siguranta dar....poate ne vom descurca , vom vedea, eu sper sa reusim sa mai facem si concedii din cand in cand.
In rest.....imi pare rau ca puiuta ta are giardia...stiu ca finuta mea s-a tratat cand era mica cu propolis de la plafar-ceva special pt giardia. Si a scapat usor.
pup toate fetele....si pe fetele arissei, si pe ea normal[pup]

gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007 si [gravi] 23+[fetita]


#15
arissa

arissa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 12:37

Buna, fetele!



aurora, ma bucur ca ne-ai mai scris. Ai o domnisoara acum. Eu ma uit cu invidie la cei care au copii mai mari pentru ca mi se pare ca sunt mai relaxati, nu mai alearga dupa copil, nu mai stau cu grija sa nu cada, sa nu strice, sa nu se loveasca etc, pot merge intr-un concediu cu ei. Dar pe de alta parte realizez ca aceste griji sunt inlocuite de altele diferite, pe alte teme. Scoala 10 e o scoala buna, ce bine ca Elena s-a integrat frumos acolo.



silvi, uf, giardia. Sper sa scapati cat mai repede.

Apropo, am o nedumerire. Iulia mea, de cand s-a nascut, a facut mai tot timpul kk moale, adica mai mult apos, foarte rar cu perlute si cu consistenta de pasta. Acum, la Maya nu a fost asa si imi pun probleme daca n-o avea si ea ceva crocobauri. Pe de alta parte, a luat f bine in greutate pana acum, e linistita, pare in regula. Poate ar trebui sa ii fac o coprocultura, sa ma asigur ca e ok.

Azi nu am lasat-o pe Maya la gradi, mi-a vomat de dimineata inainte de plecare, ea zice ca de la tuse. Dupa aceea am constatat ca are si diaree si zice ca o doare burtica. Febra nu, poate e doar o indigestie. O tin acasa sa o supraveghez.

In rest, suntem ok, Iulia e un copil tare bun, linistit.



mirelaionut, ai mai pastrat legatura cu persoana de la centrul de plasament unde am donat hainele data trecuta? Ma gandeam ca poate mai organizam o colecta de haine, ce parere aveti fetelor?



gabi, [pup]

Hai sa ma laud cu ce am mai facut in ultima vreme. Nu stiu daca v-am mai aratat. Aici



arissa cu Iulia - 19.07.2010 si Maya - 18.03.2007



#16
mirelaionut

mirelaionut

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 13 octombrie 2010 - 16:44

Buna, fetele!!



Fetele, ati vazut ce minuni face Arissa!!! Doamne imi ploua in gura, sunt superbe torturile!!!cat talent, rabdare, maiestrie, te felicit Arissa!esti fantastica, nu am cuvinte...bravo...

Uite ce mamica harnicuta si cu 2 copilasi frumosi foc, bravo Arissa!

Cat despre kk moale la Iulia, si Mara facea moale cat am alaptat-o la san, plus ca daca ea nu plange, nu are crampe eu zic sa stai linistita...parerea mea...

Iar despre gestul frumos pe care l-am facut cu toate fetele de pe forum, daca vreti putem strange iar lucrusoare, sunt atatia parinti care au nevoie de hainute, incaltari pt pitici. Nu am mai tinut legatura cu doamna de la Asis. Sociala de la Spital, dar pot sa o caut, stiu ca a fost f. incantata de gestul nostru si nu cred ca o sa ne refuze, sau stiu eu si Dana stiu ca lucreaza oarecum in domeniul Asistentei Sociale daca au pe acolo copilasi amarati noi cu drag putem sa ii ajutam. Si eu am hainute de la Mara care pot sa le donez cu mare placere.Mai vorbim despre tema asta, k?



Silvi, iti trimit un PM cu nr meu, stiu ca ai multe intrebari despre cresa, eu si acum am cateva...e bine sa stii aici, vad ca se ocupa de pitici, si acum am fost sa platesc si am intrebat mai multe de Mara si mi-au raspuns doamnele ingrijitoare...am avut si incidente gen prins degetele la sertar(asa zic ele, eu am zis ca la usa...), zgarieturi si lista continua dar asta e in colectivitate...



Mai vb, pup



http://community.web...556405542tNlPgV

http://community.web...562770165NDJGai http://community.web...562770166RIDySq



Bucuria noastra - Mara Ioana

#17
gabiu

gabiu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 705 mesaje

Postat 14 octombrie 2010 - 11:21

uau arissa, ce superbe sunt torturile! Stiam ca faci chestii misto, mai vazusem cateva dintre ele.....esti fenomen. Bravo...eu n-o sa fac niciodata ce faci tu.
Faci si la comanda? ( serios vorbesc )
in rest....cred ca Albert e pe cale sa raceasca de la frigul de acasa si de la gradi...si maine plecam la munte. O sa vedem daca va fi ok, ma inarmez cu medicamente si ...Doamne ajuta!
pup toate fetele, o zi excelenta

gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007 si [gravi] 23+[fetita]


#18
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 octombrie 2010 - 17:10

buna ziua!



arisa, de ce ne urasti fata? [:D]esti talentata rau. sincer eu m/as lasa de orice altceva si as incepe o afacere daca as avea atatea idei ca tine.felicitari! si repet si eu? faci si la comanda?

in alta ordine de idei sper ca maia e bine[pup]

iar de iulia nu cred sa fie ceva. bine ca nici crina nu pare sa aiba ceva, i/a in greutate, mananca etc si totusi are giardia...



gabi, sanatate lui albert! distractie frumoasa!



mireluta, multumesc. te sun.



silvi mama CRINEI



CRINA 1 AN

iun-iul,diverse

la mare



Povestea CRINEI

#19
danybv

danybv

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.709 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 17:43

Buna ziua dragele mele





Ma bucur nespus de mult ca ati inceput sa scrieti iarasi pe forum.



Noi suntem bine cu totii. Andrei si Maria sunt in aceasi clasa la gradinita, adica la grupa mijlocie. Eu merg la munca si am de muncit , nu gluma. In rest suntem sanatosi ceea ce va dorim si voua. Am citit asa pe diagonala.



Arissa sa-ti traiasca micuta Iulia, sa va bucurati de ea si de Maya toata viata. De torturi nu am ce sa zic , m-ai lasat cu gura cascata [:)] si cu o pofta mare de ceva dulce. Felicitari pt opera de arta .



Gabiu va doresc din suflet sa va simtiti bine la munte. Drum bun si sarcina usoara.



Silvia ma bucur ca ai rezolvat cu cresa. Acomodare usoara si sa fiti sanatoase. Multumesc pentru comentariul legat de poza mea [:I]



Aurora mult succes fetitei tale. Tin sa te anunt ca domnul Ifrim Nicusor imi este neam[:)] si acum imi este si mie profesor.[:I] O sa-ti spun cum ma va certa si pe mine [alcool]



Fetelor profit de ocazie sa va zic ca sunt eleva in anul I la Scoala Populara de Arta, sectia: Canto Popular .

Eu pana acum cantam doar pt mine acasa si asa ca m-am hotarat in vara , m-am dus la dom` profesor Ifrim Nicusor ( el canta in Baladele Deltei ) si i-am zis ca vreau sa devin solista de muzica populara [:)] glumesc ( vreu doar sa invat sa cant corect ) si asa ca domnul profesor m-a testat si mi-a propus sa ma inscriu in toamna la scoala . Pe 15 Septembrie am dat examen si am luat. [alcool]

Vedeti ca le semnatura am o piesa cantata de mine , special pentru soacra mea [alcool] e cantata pe vremea cand eram suparata pe ea , acum e bine si liniste [:)]



portugal bine ai revenit inapoi pe forum.



mirelaionut multi pupici draga mea .[flo]



Va pup pe toate si sper ca nu am uitat pe nimeni.







danybv

Mamy de [zana]Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006)





Dedicatie pentru soacre

#20
gabiu

gabiu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 705 mesaje

Postat 18 octombrie 2010 - 12:26

neata fetele,
ne-am intors de la Moeciu, a fost super......Ne-am intalnit cu fostii colegi de facultate..Am fost 7 familii si in total 10 copii, va dati seama ce harmalaie a fost. In rest...vreme frumoasa, amintiri placute..ect. De obicei ne intalnim cu totii la evenimente ( nunti , botezuri, etc) si in plus iarna si vara in concedii, deci ne vazuseram din iulie dar tot am avut ce discuta.
Azi...la munca, fara chef.
Bina macar ca ajung acasa si totul va fi in ordine ( azi e ziua de curatenie...)e dna Lidia care ne ajuta[flo].
Dany...te ascult de acasa ca la serviciu nu am boxele montate, oricum felicitari. Te admir si pt faptul ca ai timp liber dramuit. Deci se poate si cu 2 copii[flo]
O saptamana frumoasa tuturor

gabi, mamica lui [copil]Albert Mihai, 10.05.2007 si [gravi] 26+[fetita]



Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -