Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(15)


204 raspunsuri la acest subiect

#1
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 11:07

(1)(2)(3)(4)(5)(6) (7) (8)(9)(10)(11)(12)

(13)(14)



Link-uri utile:



www.purebulgaria.com

http://www.goldensands.bg/

http://www.albena.bg/

http://www.nessebar-bulgaria.com/

http://www.bulgariat...g/eng/index.php

http://www.boiana-mg.com/

www.bulgariancoast.com

http://www.aquapolis...=en&method=pool

www.duni.bg



Vacanta placuta !







Roxana



#2
Galendil

Galendil

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 19:27

Fetelor, am vazut ca ati fost mai multe la Duni.
Nu reusesc sa-mi dau seama unde ar fi mai bine sa mergem (mama, tata si copilu de vreo 3 anisori si ceva).
Imi place si Pelicanul, si Holiday Village... piticotul zice "aici, aici vreau!!!" cand vede "Marina"... Ce aleg??
Vrem sa ne impartim intre plaja si piscina, dar mai mult la plaja [:D].
La care dintre restaurante se mananca mai bine?
Eu as alege Holiday, fiindca pare mai intim tot complexul, nu ma lovesc in permanenta de oameni. Am preferat Duni ca sa nu vad/aud mereu marlani-manelisti-scuipatori-de-coji-de-seminte de pe plajele romanesti. Poate am noroc si lipsesc la Duni.
Offf, ce sfat imi dati?
Va multumesc si va doresc vacanta cu soare si plina doar de surprize placute!

#3
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 01:57

Din ce-au povestit fetele care au fost deja acolo, si in Duni sunt romanasi destui.

Despre unde anume in Duni....depinde si in ce perioada vrei ptr ca deja pana la sfarsitul lunii august am inteles ca nu prea mai gasesti locuri la Marina Beach si Marina Palace.

Si mie imi placea la vile, dar am ales Marina Palace ptr ca e aproape de plaja.



Roxana


#4
cosmina_p

cosmina_p

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 11:15

Salutare tuturor!E al patrulea an cand mergem la bulgari.Acum am ales Duni,Marina Palace,din 3 august!Am ales traseul Vama Veche-Varna-Duni!E complicat de tranzitat Varna?Astept(pana in 2 august)raspunsurile voastre![flo]

#5
Galendil

Galendil

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 12:17

Romani sunt peste tot si n-am nimic cu ei, ca doar si eu sunt romanca [:D]!
Insa mi s-a cam luat de co-nationalii care ignora cosurile de gunoi (anul trecut pe plaja la noi primeau de la o firma de seminte niste paharele speciale pentru a scuipa cojile... si tot langa le puneau [V] Nu mai zic de pahare si sticle de bere, mucuri de tigara si altele)
De asta ma duc la bulgari, nu fiindca nu-mi place la noi. Poate ca cei care vor fi la Duni in acea perioada se vor comporta civilizat. Poate vor fi numai membri DC [:D]!

Am vazut ca la Hotelurile Marina nu mai sunt locuri... poate doar din 30 aug incolo, dar la restul mai gasesc. Si cred ca voi alege ori Pelican, ori Holiday.

O intrebare: sezlongurile si umbrelele (plaja/piscina) sunt incluse in pret sau se platesc separat ca in celelalte statiuni?

O zi frumoasa... dar cu un pic de ploaie macar, ca ne topim deja!

#6
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 12:53

Galendil, eu as alege Belelville. Hollyday Village este de fapt un complex de casute, receptia o au la Beleville, dar sunt si casute care sunt destul de departe de plaja, sa nu primesti vreo casuta in varful dealului. Belleville este amplasat cam in centru ca sa zic asa, adica e la distanta egala fata de plaja, Relax pool, amfiteatru. Pelicanul este in spatele hotelurilor Marina, mai departe de amfiteatru si de Relax pool.

Mancarea e aceeasi peste tot, ciu diferente de servire la Marina Royal.

La Pelican ai restaurant, miniclub, piscine (la Beleville de ex este doar restaurantul Milanese si mananci la oricare alt restaurant, noi mergeam la Sozopol - 3 min distanta, plus ca au pajiste in fata si aveau copii loc unde sa alerge, dar sunt niste scari acolo - adica imagineaza-ti ca e vorba de o cladire in trepte, ca o fortareata (cam fortat termenul dar altul nu imi vine acum) si in mijlocul ei, pe diverse nivele, cu trepte sunt barul, piscinele etc.Pentru mine, treptele alea, avand copil mic, ar conta.



Cosmina, noi nu am mers prin Varna, pentru ca prin Varna mergi pana la Duni pe drumul lor spre litoral si e ff aglomerat, in we mai ales, se merge bara la bara. Anul trecut am fost prin Varna, parca ne-am incurcat un pic, dar nu mai tin minte ff bine. Oricum nu am avut pb majore.

Concediu placut!

PS. sezlongurile si tot restul sunt incluse in pret. Nu platesti nimic.



Baietzii mei

#7
cosmina_p

cosmina_p

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 14:14

Multumesc!In cazul asta vom analiza posibilitatea de a schimba ruta!E mai simplu prin Calarasi?

#8
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 14:58

Nu stiu cum e prin Calarasi. Noi fiind din Bucuresti am iesit prin Giurgiu. Am scris traseul nostru in capitolul anterior. Am mers prin Shumen, Aytos, Burgas, Sozopol. La dus prin Karnobat (drum mai bun, dar mai lung cu 40 km) la intors prin Daskotna, sau asa ceva (adica pe drum national, cum te uiti pe harta dupa Aytos drumul din dreapta nu cel din stanga in sus) - drum mai scurt dar mai cu gropi pe alocuri (gropi chiar nasoale). oricum ambele trasee sunt libere, cu indicatoare, nu am gresit drumul deloc, nu ne-a oprit nimeni.



Baietzii mei

#9
Galendil

Galendil

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 19:15

Multumesc mult de tot Eunice pentru toate detaliile![flo][flo]

Cred ca in final nici nu conteaza prea mult unde stai exact.
La cum am masurat eu (aproximativ) pe harta Duni Resort, distanta de la Pelican la plaja nu-i cu mult mai mare decat cea de la plaja la casutele indepartate din Holiday Village. Poate primesc camere mai bune cu o mica atentie la cazare [:I].
Oricum, locul e frumos si merita sa te plimbi.

Anul trecut la noi, in drum spre camera, treceam pe langa o ghena puturoasa, o cosmelie cu cativa tiganusi si spatele unui restaurant ce-si arunca in drum laturile. [xx(]. In centrul statiunii. Daca m-am impacat fara prea multe mofturi cu asa ceva, cred ca Duni o sa fie un adevarat rai pentru mine!

#10
asiza

asiza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 663 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 21:29

Buna, fetelor...recunosc nu am nici timpul, nici rabdarea necesara sa citesc 14 capitole in urma, asa ca voi intreba acum cu riscul de a se fi discutat asta...ne-am facut rezervare pentru Obzor pentru perioada 20-27 august...ati fost careva acolo? Recomandari? Ce DA si ce BA?...Intentionam sa iesim prin Ruse, continuam spre Varna, apoi Obzor...cum e acest traseu? Vazusem pe harta ca e si ceva autostrada pe acolo? Cum stau bulgarii cu indicatoarele?



Multumesc. Va pup.








Oana cu Denis 2+

Slideshow


Life is short...buy pink shoes!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -