Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Primele semne ale sarcinii


44 raspunsuri la acest subiect

#21
irlandeza

irlandeza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.866 mesaje

Postat 28 ianuarie 2006 - 03:00

[hia]LA MINE, INAINTE SA-MI VINA CICLUL CU 2 SAPT.,AU INCEPUT SANII SA MA DOARA INGROZITOR SI SA SE UMFLE IN FIECARE ZI. IN ZIUA IN CARE TREBUIA SA-MI VINA C.M.SI AM VAZUT CA NU A VENIT (AM UN CICLU REGULAT DE 28 ZILE INTOTDEAUNA)M-AM GANDIT CA SUNT INSARCINATA. MI-AM LUAT UN TEST SI A IESIT POZITIV.LA MEDIC AM PROGRAMARE SAPT. VIITOARE IAR LA ECOGRAF NU STIU INCA CAND O SA FIE.DAR AM VORBIT CU O ALTA DOCT. SI MI-A SPUS CA SUNT.NU AM NICI GRETURI , NICI AMETELI INCA,DOAR MI-E FOAME DESI NU POT MANCA MULT SI MANANC ORICE .POATE E INCA DEVREME .EU MI-AM SOCOTIT DUPA FORMULELE GASITE PE NET SI MI-AU ARATAT CA AS FI IN 3 SAPT.SI 3 ZILE.DOAR DOCTORUL IMI V-A SPUNE CU SIGRANTA.
SUCCES TUTUROR SI SARCINI USOARE


3+

[si-eu]

irlandeza

#22
raalucutza

raalucutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 29 ianuarie 2006 - 01:47

GIULLIELA TE ROG INSISTENT SA NU IEI NICI UN MEDICAMENT FARA SA CONSULTI UN DOCTOR PRIMA DATA!te roggggggggggggggggggg............daca e sarcina si e bine prinsa fugi repede la control si de acolo poti afla ce si cum sa iei....nu dupa capul tau sau din auzite.....poti dauna grav bebelului!

raluca

#23
raalucutza

raalucutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 29 ianuarie 2006 - 01:48

GIULLIELA si apropo bafta sa ai sarcina usoara si un bebel sanatos si frumos!si felicitari![bis][bis][bis]

raluca

#24
Missy

Missy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 04 februarie 2006 - 21:21

Nu stiu ce a fost sau ce nu, poate doar imaginatia si dorinta mea (sa fie chiar asa puternica?) dar mi-a venit PM-ul (poate ca a fost si din cauza apropierii lui + oboseala pe care am acumulat-o in ultimul timp). Cert e ca ca nu e.
Poate alta data, luna viitoare sau cine stie. nu intru in panica.
v-am pupat si sarcina usoara celor care sunteti in derularea celor 40 de saptamani mirifice.

www.babiesonline.com/babies/f/fratila

#25
kateryna

kateryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 05 februarie 2006 - 14:19

GIULLIELA felicitari! sa ai o sarcina usoara.





Nunta noastra

#26
riculica

riculica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 05 februarie 2006 - 15:59

buna fetelor,
poate sa-mi spuna cineva daca se poate ca la 22 de la CM sa iti dai seama daca esti insarcinata? Simptome nu am, doar ca mananc mai mult (ceea ce poate fi normal datorita stresului) in schimb am avut ieri o durere cumplita de ovare si ce e curios sfarcurile sunt indreptate in sus si pronuntate - asa ceva la mine nu am mai vazut! Plus ca mamelonul e tare vascularizat. Azi dimineata am facut un test de sarcina care a fost negativ si astept ca pe 11 februarie sa-mi vina CM. Oricum sunt tare emotionata.

Va pup.

RIQLIK

#27
raalucutza

raalucutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 06 februarie 2006 - 08:18

[pup]RICULICA doamne ajuta sa fii dravidutza!eu iti tin pumnii si urez multa bafta!durerea de ovare poate fii simptom de ciclu!la fel si sanii durerosi !in accelasi timp eu cand am ramas gravida am avut simptomele de dinainte de ciclu plus niste calduri inexplicabile!testul ar fii trebuit sa iasa pozitiv!dar nu te supara ca exista si sarcini cu teste negative!pe 11 februarie vei afla sigur!bafta![pup]

http://community.web...user/raalucutza

#28
riculica

riculica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 08 februarie 2006 - 15:49

salutare!
ieri, pe 7, mi-a venit, dar ce e ciudat asta se intampla cu 4 zile inainte de obisnuita data. La mine e destul de fix, adica la 28 zile, cel mult cu intarziere de 1 zi, dar nu mai devreme! Cine-mi spune si mie cum e ciclul peste sarcina? Seamana cu cel normal? Cat tine?

Multumesc si va pup.

RIQLIK

#29
anyana

anyana
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 15:23

buna fetelor,eu de vreo 3 sapt am greturi,stari de somnolenta,dureri de burta si spate,si ma dor sfircurile mai ales la atingere,ciclu nu mia mai venit de pe 25 februarie,iar dupa 2 sapt de la term ciclului am avut o scurgere rozalie.abia ast sa ma duc la doctor cred caii bb[olala]

#30
iuliapapusa

iuliapapusa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 16:46

Draga Anyana dac UM a fost pe 25 februarie iar noi suntem in 7 apr e clar ca-i bebe.Zau.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -