Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Condica salajencelor ( 110 )


125 raspunsuri la acest subiect

#21
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 15 octombrie 2010 - 20:06

Oti, sanatate multa tatalui tau [flo]. Sa mai dai vesti cand mai ai timp. [pup]



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#22
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 16 octombrie 2010 - 12:53

Buna dimineatza !

Otilia, sanatate multa tatalui tau !
Sper sa se refaca cat mai rpd si intra cand ai timp sa ne mai dai vesti !

Mihaela, felicitari pentru reusite . Spor la munca !

Din pacate si la mine timpul e foarte pretios, dupa cum am scris mai am un job si ajung acasa seara pe la ora 19 cand ma apuc de verificat temele la Dea.

O sa mai scriu si eu din cand in cand ... va pupacesc pe toate si va doresc un week-end minunat !!!



#23
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 17 octombrie 2010 - 10:50

` neatza salajence !

La Zalau e ceata si ploua. Naspha vremea ... de acum incolo pana prin luna mai tot asa va fi ...

M-am uitat pe calendar si in acest an Craciunul si rev-ul cad vineri seara , deci nu vom avea liber, totul va fi ca si cand ar un week-end obisnuit , din pacate. Asa ca mai mult vom sta pe acasa, probabil, sa ne odihnim ...

Fetelor, care ce mai faceti( ma refer la cele care nu ati mai scris demult, Diana, Ioana, Bia, Maria .... ) ????
Sper k suteti cu toatele ok si vorba Mihaelei sa fie doar lipsatimpului de vina [:D]

Eu mai intru din cand in cand si mai citesc, cand apuc mai si scriu ( k si acum de ex., imi sorb cafelutza cititnd pe net [:D] ) asa ca , acum k a avenit si toamna si mai mult suntem prin casa poate-poate reinvie acest topic al salajencelor ....

Multi [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

#24
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 17 octombrie 2010 - 13:47

'neatza si de la mine! Eu am crezut ca gata, nu mai scrie nimeni...adriana, ma bucur ca macar in we-uri mai putem scrie. Cam asa si la mine, ajung pe la 17-18 acasa, fac cina si gata, s-a dus ziua. Si eu citesc, dar nu mai am cand scrie si nici nu prea mai am ce...ca de la munca ce sa scriu? Mersi de urari, e bine. Spor si tie. [pup]



La noi e soare si frumos, desi racoare(7-8 grade) dar iesim azi la plimbare, neaparat pe asa vreme frumoasa. Daca sunteti curioase, am pus fotografii de saptamana trecuta pe blog, cu marea, lebedele si apusul...



O saptamana buna la toate va doresc! [flo]



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#25
dianalaura

dianalaura

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.005 mesaje

Postat 17 octombrie 2010 - 23:25

sAlutare fetelor!

Noi suntem bine per ansamblu, Stefan e un pic racit dar astea trec si vin...eu in sfarsit mi-am gasit de munca, si de maine intru la job..Oti, multa sanatate tatalui tau.

Sa aveti o saptamana frumoasa. Mai intru sa va spun cum ma acomodez.



diana [mamica] de [copil]IANIS STEFAN 14 mai 2007



http://www.lumeadianei.blogspot.com

Torturi

#26
dianalaura

dianalaura

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.005 mesaje

Postat 19 octombrie 2010 - 22:36

Am revenit. Deja am vechime [:D], azi am fost a doua zi la munca. Deocamdata e ok, ieri am preluat gestiunea, azi am facut prima vanzare..usor usor invat programul de facturare..invat caracteristicile produselor...e nasol ca nu am caldura..dar poate s-or schimba lucrurile...



diana [mamica] de [copil]IANIS STEFAN 14 mai 2007



http://www.lumeadianei.blogspot.com

Torturi

#27
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 octombrie 2010 - 23:24

Diana, ma bucur ca ai gasit ceva de lucru si ca iti place. Unde muncesti acum? [pup]



Eu ma bucur ca mi-am gasit camera unde sa stau in Kalmar, din ianuarie e libera si am luat-o. E un "camin" studentesc, vorba vine camin, ca sunt blocuri de 2-3 etaje, exact in zona unde e facultatea si biblioteca, cu apartamente de cate 3-4 camere(eu am o camera intr-un apartament de 4 camere) cu 2 bai si o bucatarie comuna. Totul s-a facut pe net, azi am primit contractul acasa si l-am semnat, gata, camera e a mea! [pk]



[pup] si mai trec eu pe aici...



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#28
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 20 octombrie 2010 - 09:32

Buna dimineatza !

Va servesc o cafelutza fierbinte, un ceai cu lamaie si tot ce mai poftiti !

Diana, bafta multa la noul job. Ma bucur k ai gasit de munca si , vorba Mihaelei, e pe placul tau. Poate o veni ea si caldura [:D] Mai scrie cum e k noi te citim . Sanatate lui stefan. Il duci la gradinita ?

Mihaela, uauau .... parca ai fi pe vremea studentiei .... mi se pare admirabil ceea ce faci tu ... sa reiei totul de la zero, sa fii atat de ambitioasa sa-ti realizezi ceea ce ti-ai propus incat esti dispusa sa-ti sacrifici viata, familia pentru atingerea scopului. Asta da ambitie !!! Felicitari inca o data si ai toata admiratia mea !

Otilia, cum se simte tatal tau ? Cand ai un piculetz de timp intra si mai scrie-ne vesti despre voi !

Pupici la toate salajencele !



#29
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 octombrie 2010 - 09:50

adriana, mersi dar zau ca nu merit atata admiratie. Nu e ambitie, e ca nu am incotro. Eu mai am 25 de ani de munca in fata, nu pot sa stau si sa astept ce? Nimic! Nu pot sa muncesc asa cand au ei nevoie de mine(acum au, si mai tine 5 ani pana iese majoritatea care e in varsta la pensie, acum e oportun sa fac scoala caci ma pot angaja) cati ani? Si pe urma sa nu mai am unde lucra...fara scoala asta nu primesc legitimatie si nu pot lucra ca angajat permanent...nu e un sacrificiu, e o obligatie, cum spuneam.

Apoi nici scoala nu o pot face la 50 de ani, si acum simt ca e cam tarziu, uneori nu am chef de invatat asa cum aveam inainte, unde mai pui ca voi sta departe de ai mei 4-5 zile pe saptamana...imi va fi enorm de greu, nu e ambitie, e ca nu am incotro. Dar we-urile voi fi mereu acasa, incerc sa nu sacrific nimic de fapt ci doar sa ii dau si lui Ovi posibilitatea sa se ocupe de fete :). M-as sacrifica daca as sta acasa, eu asa vad. :)



Mersi inca o data si spor mult si tie. [pup]



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#30
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 20 octombrie 2010 - 20:44

Mihaela, cand scriam de sacrificiu ma refeream tocmai la acest lucru k va trebui sa stai departe de familia ta , lor le va fi greu pe o parte, tie iti va fi greu pe de alta parte ... mno ... eu nu cred ca m-as putea simti in stare sa fac acest sacrificiu, de aia scriam ca esti de admirat pentru ceea ce faci.

[pup][flo][pup][flo][pup][flo][pup][pup][flo]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -