Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

17 ani-viata sexuala,da sau nu?


54 raspunsuri la acest subiect

#21
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 13:19

ce realitate cruda a prezentat Sserafiotti! Sunt de acord ca nu trebuie sa incercam sa fim parinti "cool" si sa strecuram prezervative in buzunarele copiilor nostri...

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur

#22
ina_nz

ina_nz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 455 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 14:12

SSerafiotti e infiorator ce ai postat tu. E foarte greu de acceptat ca niste fetite de 11, 12, 13 ani pot gandi asa.

Insa am senzatia ca tu incerci sa "tratezi" efectul si nu cauza.

Oare cum de au ajuns asa?





Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Silvia&year=2009&month=7&day=24&babycount=1" type="]baby[/url] [gravi][fetita]

#23
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 15:05

Serafioti, sunt de-a dreptul socata. Ce se intampla mamelor cu copiii nostri? Ce se intampla cu voi?[q]

Ce se intampla cu media? Ce naiba cauta toate articolele alea in reviste pentru COPII?

10 ani...doamne fereste!

#24
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 18:59

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Serafioti, sunt de-a dreptul socata. Ce se intampla mamelor cu copiii nostri? Ce se intampla cu voi?[q]

Ce se intampla cu media? Ce naiba cauta toate articolele alea in reviste pentru COPII?

10 ani...doamne fereste!


Din pacate vin mai mult decat socata sa reafirm ca nu mi se pare deloc sefeu ce a scris Serafioti[q].

Fiind in vacanta in Romania, si intalnindu-ma cu mai multe familii de prieteni cu copii de diferite varste am ramas stupefiata de o cultura a "banului" si "sexualitatii" care sincer nici dupa 89 nu am vazut-o asa infloritoare ca acum.

Am stat de vorba cu o adolescenta de 16 ani, o fata de altfel deosebit de inteligenta, insa cu trauma neincrederii in ea ca femeie, este foarte inalta, cu ochelari si putin mai voinica, care pentru "a place" unor masculi, ca altfel nu-i pot denumi, cedeaza sexual, oricui si oricum, constienta evident de riscurile sarcinilor nedrotie, a bolilor transmisibile si asa mai departe. V-am spus e o fata super-inteligenta, dar ca femeie se raporteaza vesnic la niste fete siliconate inca de la 18 ani[bang] cica cadou de majorat, culmea uneori facute chiar de parintii lor, la fete care propaga ideea ca "daca tu nu-i oferi ii ofera alta" [alcool] si altele din aceasi categorie, de nu stiam cum sa fug mai repede de o asemenea "realitate".

Mentionez ca traiesc intr-o tara foarte deschisa experientelor de acest gen si cu toatea acestea paradoxal dar sexul in Olanda este privit ca un lucru natural, nu este prezentat exacerbat, stie toata lumea cu ce "se mananca" in schimb, nu se prezinta ca fiind corolarul tuturor fericirilor existente referitor la o relatie, dupa cum va spun, am ramas socata sa observ ca in Romania, exemplul: Lolita-Monica Columbeanu este la putere[q].

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

#25
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 19:06

As dori doar sa precizez ca extrasele postate reflecta un segment social extrem de real!!!

Poate stiti poate nu stiti, insa in momentul de fata exista de o buna bucata de vreme un razboi declarat. Din nefericire legislatia in vigoare este mult prea blanda, din nefericire aceasta lume (pre)interlopa exista intr-o lume ce ori refuza sa accepte, ori reneaga, ori se gandeste (eu nu sunt acolo si nu e treaba mea) si asa mai departe.

De asemenea tin sa precizez ca exista "grupuri tinta" catre care se indreapta aceste anomalii sociale (ce cuvant bland) si au scopuri bnine determinate finalizate cu exploatarea sexuala atat a feteleor cat si a baietilor. Am atras atentia si cu aceasta ocazie reiterez avertismentul pe care l-am lansat vis a vis de postarea de poze ale copiilor sau date cu caracter personal pe website-uri nu de putine ori am luat decizia de a refuza publicarea acestora (chiar daca cele care au trimis erau indignate).

Nu e mai putin adevarat ca in cadrul Politiei exista serviciu specializat in aceasta directie insa este extrem de greu sa faci fata unor segmente sociale - care sunt si segmente tinta asa cum am mai spus.

Ce este de facut?

In primul rand sa intelegeti realitatea fenomenului oricat de dur arata aceasta realitate. Este poate primul si cel mai important pas pe care il poate face oricine. EXISTA!

In al doilea rand sa luptati cu cei de langa voi sa inteleaga si sa lupte la randul lor impotriva cresterii acestui fenomen. Metode sunt mai multe. Nu se va termina maine nici poimaine insa ignoranta, refuzul realitatii, neimplicarea, neacceptarea sunt uneltele prin care maine va fi si mai mare aceast caracatita.



E real!





Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa

#26
Macrina

Macrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 20:01

Nu mi se pare real, poate e putin exagerat, poate fetele simt nevoia sa se laude, sa fie admirate, o fac din teribilism..
Si cred ca e vorba de o anumita categorie de copii, poate cei lasati singuri, fara supraveghere, unde nu exista problema bailor.. etc..
Oricum, e infricosator, deci asta e pe la scolile romanesti?

#27
arminad

arminad

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 893 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 21:22

SSerafiotti,eu nu iteleg un lucru din demersul tau care se vrea a fii unul educational.Tu zici asta
Eu, familia mea, prietenii mei, societatea mea, le vom trata intotdeauna ca ceea ce sunt- ultima speta-, si ne vom asigura prin orice mijloace ca si copiii nostri vor proceda la fel. Daca te amesteci in tarate, te mananca porcii.
E dreptul tau sa iti izolezi familia de influenta nefasta a " acestor lepadaturi " atunci ce rost are asta,cind voi aveti enclava voastra ?

Ti-am spus ca pregatesc un material revelator despre activitatea sexuala existenta in masa la varste fragede in scolile din Romania, tocmai pentru a pune in tema mamele, care altfel sunt culcate pe o ureche, si a le convinge sa isi izoleze odraslele prin orice mijloace de asemenea poame si de influenta lor ucigatoare.




#28
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 21:39

Marius, adica acesti copii care provin din medii..sarace sa spunem, sunt tinta unora care intensifica anomalia asta printre ei? Cu ce scop?

Din ce am citit, mie imi par a fi fete absolut scapate din mana parintilor, fetite care au mari,mari lipsuri educationale si sentimentale, fetite care s-au uitat naibii prea des la TELEVIZOR, unde VEDEM ce se promoveaza!

Exista, da, e greu de crezut. E strigator la cer! Cum mey sa vorbasca copiii in halul asta? Cum sa FACA ceea ce fac?

#29
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 22:27

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Marius, adica acesti copii care provin din medii..sarace sa spunem, sunt tinta unora care intensifica anomalia asta printre ei? Cu ce scop?



lady eu nu cred ca ceste fetitze(mey la 11 ani nici nu pot fi altfel),provin din medii sarace sau doar din medii sarace!Din contra as afirma!

Si eu sunt socata si inca sub influientza celor citite!Baiatul meu are 13 ani dar inca se mai uita la desene animate si se mai joaca cu Batman Figure uneori!

Dana

#30
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 22:52

Si pe mine m-au socat postarile de mai sus, n-as fi crezut ca e posibil o evolutie chiar atat de rapida spre alte feluri de sex la copii.

In orice caz, nu stiu de ce se face referinta doar la Romania, sexul de la varste fragede se intampla si in alte tari chiar daca vrem sau nu sa acceptam.

Daca s-a ajuns ca in scolile din UK sa se distribuie prezervative copiilor de 13 ani, ca sa previna sarcinile nedorite si urmate eventual de avorturi, pai situatia este departe de ceea ce am considera noi ideal, adica inceperea vietii sexuale dupa majorat.

http://www.dailymail...-knowledge.html

Nu-mi doresc decat sa fiu suficient de obiectiva la momentul respectiv, cand fii-mea se va apropia de varsta critica, situatia trebuie gestionata cu foarte mult tact si e greu de spus exact ce atitudine trebuie de abordat, mai am vreo 10 ani pana atunci...sper sa fiu eu aceea in fata careia isi deschide sufletul, dar chiar daca nu voi fi eu, sa fie totusi cineva suficient de matur care s-o poata sfatui spre binele ei...

Deocamdata imi ia foarte mult timp sa diger ceea ce citesc ca se intampla. Nu cred ca voi avea o pozitie inflexibila, nu cred ca asta va fi solutia, drept dovada situatia de fapt - fetele isi pastreaza virginitatea de frica parintilor dar in realitate fac alte feluri de sex.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -