Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Puisori de mai 2003 (8)


219 raspunsuri la acest subiect

#11
DanaMario

DanaMario

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 505 mesaje

Postat 30 septembrie 2010 - 06:25

Buna

Alycia am vazut pozele wow ce baiat mare ai!
Dar asta-i uniforma lui O sa-l trimiti zilnic in costum ?

Nivelul 5 inseamna ca trebuie sa stie sa inoate corect fata, spate 50 m in nu stiu cit timp , sa fie confortabil in apa foarte mare.

Aalina v-ati intors de la tara.
La muzeul ala e foarte frumos nu-i chiar ca la muzeul satului e un fel de satuc de pe vrenuri cu scoala, tipografie, moara dar este si activitate acolo.
Adica sint persoane imbracate ca pe vremuri cu care poti vorbi , e tipograf , coceau prajituri in cuptoare si putai sa cumperi, in case arde focul in sobe miroase atit de frumos a lemne.
Era si un han ca pe vremuri unde puteai minca.
Joshua s-a jucat sa teasa , sa desteleneasca (sau cum s-a numi) lina, am mincat ciorba facut in ceau cu lemne.
A fost foarte frumos sigur mai mergem dar peste 2 saptamani sa admiram si culorile toamnei.

Daiopri pe unde esti?

Parpalak e bine ne-am intilnit cu ei duminica.

Dana_d nu mai sta mai atita cu gindul sa vi aici ca nu-i chiar asa roz bucura-te de ce ai acolo, de viata linistita de acolo.
- o ai pe mama ta care te ajuta aici nu prea ai nici un ajutoe doar pe tine insuti
- financiar va descurcati acolo - si aici va descurcati dar e o lupta continua si destul de complicata.
- acolo nu ai nici pe jmatate stresul de aici

Acuma sa nu intelegi gresit mie aici imi place si in nici un caz nu ma mai intorc dar di daca m-as intoarce as vede partea plna a paharuui.

In alta ordine de idei sintem bine cu scoala se pare ca anul asta avem noroc ca invataroarea asta pune accent doar pe invatat.


#12
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 02 octombrie 2010 - 00:27

Dana Mario, na ca nu mai stau cu gandul la Canada ca acum am probleme mai mari.... am un nodul la san care trebuie scos.. Daiopri, unde esti, as vrea sa vorbesc cu tine, nu mai stiu adresa de mail.



Fetele mele



Iremediabil indragostita de CANADA

#13
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 03 octombrie 2010 - 23:36

Dana_d imi pare rau sa aud ca ai probleme, sa speram ca nu e nimik grav.Cum e Ilinca cu scoala?
Dana Mario, aceea e uniforma de scoala a lui Mircea,dar acum ca vine anotimpul rece cred ca o sa-i iau niste pantaloni mai grosuti.
L-am inscris pe Mircea la un club de bascket sa vedem ce o sa faca...daca o sa-i placa sau nu.
Aalina ce-ti fac juniorii? Tot prin parc ati ramas, la adunat de frunze?
Daiopri cum esti..?
Parpa chiar numai de Craciun o sa dai pe la noi?Cum esti cu scolile inalte?[:)]

Alycia si cei doi flacaiasi!




#14
DanaMario

DanaMario

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 505 mesaje

Postat 04 octombrie 2010 - 07:03

Dana_d multa multa sanatate.
Dar acuma nu incepe si tu sa-ti faci griji ca tu de fel am observat ca-ti faci uneori griji mai mult decit e cazul.
Dar tu de ce te-ai dus la doctor? Ce ai simtit?

Eu a trebuit sa lucrez weekendul asta dar nu a fost asa rau ca afara a fost cam frig, Joshua a avut si el timp sa se joace Wii, sa se uite la TV.
Am iesit numai putin azi sa manince mic dejun la McDonald, sa-l tun ca foto day la scoala si si-a luat costul de Halloween.

Daiopri dar tu pe unde mai esti ?
Cum te mai simti ?

Alycia o sa-i placa sigur la basket.

Aalina e bine acasa eu cind sint obosita ma gindesc numai la tine ce bine o fi sa stai acasa.

#15
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 04 octombrie 2010 - 16:47

Dana, m-am dus la un control ginecologic de rutina si mi-a gasit uter fibromatos, si un nodul la san. Am facut echo transvaginal si la sani si mi-a gasit la uter mai nimic decat ca putin marit si la sani niste noduli aparent nepericulosi dar a zis sa fac si mamografie ca tot am peste 40 si asa se face.

La mamografie s-a vazut foaarte clar un nodul, altul, foarte vizibil dar care nu se vedea echografic. Mi-a recomandat punctie biopsica sa vedem ce e. Am mers inapoi la ginecolog cu filmele si mi-a spus categoric asta e de scos, nu pare cancer dar nu trebuie lasat. Imaginatia mea bolnava a si luat-o razna si de atunci(vineri dupamiaza) nu reusesc sa-mi scot din minte imaginea mea ... neintreaga.

Mi-a spus ca in timpul operatiei se face o biopsie rapida sa vada de ce natura e si in functie de ce iese...... dar ca nu avem motive sa credem ca e ceva rau.. Off, nu reusesc sa-mi bag asta in cap, daca exista o posibilitate... nu pot s-o scot din cap. Ai dreptate, sunt prapastioasa rau.



Ilinca ma supara cu scoala si asta e o adevarata binecuvantare ca imi abate gandurile de la tampenii. Nu vrea sa lucreze nimic in plus si face semnele alea la abecedar urate rau, abia din cand in cand ii iese unul frumos. Ieri am jumulit-o putin ca nu puteam s-o fac sa mai faca 3 randuri pe caietul de casa. Nu si nu, nu vrea si gata, am tarat-o cu forta pe scaun la birou. ma gandeam s-o leg de scaun ca pleca imediat ce luam mana de pe ea. Ii sta mintea numai la joaca si desene, nici sa manance nu vrea, nici sa doarma ziua, nimic ce o tine departe de joaca si desene.



Daiopri e bine doar ca o tin copiii ocupata, am vorbit cu ea pe mail. Ce bine fac copiii astia la casa omului cand ai probleme! Un adevarat sprijin.



Fetele mele



Iremediabil indragostita de CANADA

#16
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 05 octombrie 2010 - 11:50

Dana_d, e normal sa iti faci griji, dar eu zic sa fi optimista...iti tin pumnii..pe cand e programata biopsia? Cat despre Ilinca eu zic sa nu o fortezi ca apuca ura fatza de tot ce inseamna caiete si scoala, nu o pune sa faca in plus dar pretinde-i sa faca corect putinul care il face...ce stiu eu, eventual limiteaza-i desenele, calculatorul si ce sti ca o atinge...sau targuiti-va ca la piatza...primesti o ora de desene daca faci in plus 5 randuri..etc.Si Mircea cum ajunge acasa,se dezbraca se spala pe maini si atza la calculator pana la 14.45..apoi mananca si se pune la teme...dupa ce le termina il verific si se joaca cu ce are el chef...cam asa decurge programul lui, iar la 22 e in pat fara nici un fel de discutie...stie ca nu e negociabil.Pupici si sanatate multa!

Alycia si cei doi flacaiasi!




#17
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 06 octombrie 2010 - 17:32

Alycia inca n-am programat biopsia (te referi la punctie?) deocamdata incerc sa ma programez la un alt medic foarte bun dar foarte ocupat, inca nici nu stiu cand ma poate primi, astept sa ma anunte. Apoi merg pe mana lui, daca vrea sa mai faca si punctie, facem, daca considera ca nu are rost, trecem direct la scos, oricum am impresia ca o sa fiu pe maini bune si asta ma mai linisteste.



Ilinca tot nu se impaca cu temele, o tine numai in pauze ca asa a spus doamna "sa facem pauze", sa nu cumva sa se extenueze. Cred ca dupa fiecare rand face o jumate de ora pauza, in felul asta ieri toata ziua a facut teme, vreo 2 pagini de bastoane si betze, le-a intins pe o zi intreaga ca scoala n-au facut ieri. Azi le-a venit teatru (si la scoala? credeam c-am scapat) si au avut si un test la mate. Ea stie tot foarte bine si la mate si la abecedar (despartiri in silabe) dar nu e atenta la cerinta si de aia am emotii ca vor aparea si calificative mai mici de FB. Oricum, treaba asta cu "nu vreau", "ba nu fac", "nu fac si gata" despre lectii, ma ingrijoreaza. Alexa niciodata nu si-a permis sa refuze asa pe fatza,ca mai bombanea, mai tragea de timp, mai visa cu ochii pe geam, dar nu mi-a raspuns niciodata asa cand am pus-o la treaba. Ma ingrijoreaza de ce o sa se aleaga de copilul asta, speram ca ambitia ei, competitivitatea cam accentuata, or s-o faca sa invete ca sa fie prima acolo dar noo, ea e tot cea mai desteapta, cea mai tare, cea mai cea dar numai din gura... Vedeam noi primele calificative acusi..



Fetele mele



Iremediabil indragostita de CANADA

#18
Aalina

Aalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.708 mesaje

Postat 08 octombrie 2010 - 19:15

Noi suntem bine, de vinerea trecuta am vrut sa va scriu si nu mai apuc. Ne pregatim iar de mers la tara ca e fain afara si e pacat sa stam in bloc. Vrem sa mai prindem ceva plimbari pe dealuri si in padure ca daca apar ploile...
Va mai scriu luni cand ma intorc.

Pupam[pup]

#19
DanaMario

DanaMario

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 505 mesaje

Postat 09 octombrie 2010 - 06:18

Dana_d ai rabdare cu Ilinca vezi sa nu inceapa sa urasca temele.
Mie cel mai greu mi-a fost sa-l invat sa aiba rabdare sa stea pe scaun , sa aiba rabdare sa faca o pagina intreaga de exercitii.

Aalina bucurativa de vreme cit mai este frumos si pe aici este o vreme superba asa ca o sa hoinarim 3 zile in continu.
Megem pe la ferma, sa admiram toamna , sa cumparam curcan , il mai las sa-si ia niste decoratii de halloween.

Alycia ce bine de tine ca Mircea e rabdator.

Cu scoala e ok dar acuma lucram la un alt aspect nu-mi place ca el nu incearca sa-si faca prieteni copii mai buni ca el.
La el criteriu de alegere e sa fie jucausi si sa le placa sa vorbeasca despre planeta pamint si sa aiba grija de ea.

V-am zis ca el o tine una si buna ca el vrea sa se faca "earth ranger" cred ca padurar ma zapaceste ca el trebuie sa aiba grija de planeta [bang]


#20
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 12 octombrie 2010 - 15:19

Pai Dana Mario, cred ca cineva trebuie sa aibe grija si de planeta Pamant, ca nebuni care sa o distruga sunt destui.Noi inca nu am ajuns la basket, Mircea a facut din nou bronsita si de luni sta acasa [bang][bang][bang], recuperam temele de la scoala si..tusim la greu, am inceput din nou cu pufuri si sirop de tuse..sper sa-i treaca odata desi cu vremea asta rece, nu stiu cum o sa fie...in pauza de 9 iasa afara cu geaca flu flu in vant descheiat, alearga si sunt 5 grade...e gata a racit la loc..e f sensibil si oricat am incercat sa-i ridic imunitatea nu am reusit in 7 ani de zile
Pupici tuturor si va astpt cu vesti!

Alycia si cei doi flacaiasi!





Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -